Login lub e-mail Hasło   

Twoja wyjątkowość a zasady rządzące tym światem

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://ircia-mojeszczescie.blogspot.com/(...)ym.html
Tak, jesteś jedyny wyjątkowy i niepowtarzalny. Jest tylko jedno i to wcale nie małe "ale" :To zasady rządzące światem...
Wyświetlenia: 1.585 Zamieszczono 30/04/2011

Tak, jesteś jedyny wyjątkowy i niepowtarzalny.
Tak różnisz się od reszty ludzi: masz prawo wyglądać inaczej( masz inne geny i inny styl bycia), masz prawo myśleć po swojemu, mieć swoje poglądy i działać po swojemu.
Jest tylko jedno i to wcale nie małe "ale" :
To zasady rządzące światem.

Możesz ich przestrzegać lub nie - masz wolny wybór, z tym że na ogół łamanie podstawowych praw jest po prostu nie rozsądne.
Dla własnego bezpieczeństwa warto w swoich działaniach uwzględnić prawo grawitacji i bez odpowiednich zabezpieczeń nie skakać z mostu ( tak- skakać oczywiście możesz, ale lepiej z odpowiednią linką i wsparciem osoby doświadczonej! - czy to zrobisz, kiedy i gdzie to Twój wybór). Latać możesz także tylko przy użyciu samolotu, balonu, lotni itd.( tu także możesz przejawić swoją wyjątkowość- latać lub nie, lubić to lub nie, przy użyciu tego lub tamtego)
Tak samo jak istniej prawo grawitacji tak samo istnieją pewne zasady dotyczące odnoszenia sukcesu, bycia szczęśliwym, udanych relacji międzyludzkich, zwiększania swojej wydajności, dbania o zdrowie itd. Fakt faktem ludzka wiedza w tych dziedzinach jest dość ograniczona, ale opłaca się ją uwzględnić. Oczywiście tak jak warto upewnić się czy prawo grawitacji obowiązuje i spuścić jabłko jak Newton( byle nie z wieżowca na własną głowę:), tak samo warto sprawdzać prawa dotyczące rozwoju osobistego, odnoszenia sukcesu - a nuż jesteś tak wyjątkowy że Ciebie to nie dotyczy, albo zwyczajnie ktoś się pomylił, z tym że z takich doświadczeń należy wyciągać wnioski, warto też nie szukać tych praw na własną rękę tylko skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych ,bo dzięki temu można zyskać długie lata, które ktoś poświęcił na poszukiwania i błędy.
A teraz konkretne przykłady:
-Warto pracować wtedy gdy jesteśmy najbardziej aktywni a spać gdy chce nam się spać - logiczne prawda?
Twoją wyjątkowością są godziny w których jesteś najwydajniejszy, godziny w których najlepiej się wysypiasz( warto słuchać swojego organizmu - nie obiegowych opinii- nic na siłę). Oczywiście możesz się dostosować do godzin narzuconych przez szkołę, pracę, rodzinę, możesz też w sporym zakresie samodzielnie na to wpływać, ale tak czy inaczej spać musisz, a najtrudniejsze zadania warto wykonywać w godzinach największej wydajności.
-Nie da się zarobić tak aby się nie narobić, z tym że lepiej pracować mądrze niż ciężko i robić to co się lubi tak jak się lubi- logiczne?
Tylko Ty wiesz co lubisz robić( oczywiście warto próbować wielu rzeczy bo w jakiś sposób musisz się tego dowiedzieć, a na dodatek uwzględnić fakt że się zmieniasz- kilka lat temu siłą nie dało się mnie namówić na gotowanie, teraz to uwielbiam:), masz prawo robić coś po swojemu, byle tylko przynosiło to efekty-np. nauka: jeden lepiej uczy się czytając inny słuchając audiobooka, jeden woli zacisze pokoju inny wybierze bieg po parku z słuchawkami, jeden woli uczyć się sam, drugi pracę zespołową - liczą się efetkty!
-Aby odnieść sukces trzeba wiedzieć co chce się osiągnąć, mieć dobry, realny plan i wytrwale go realizować - jakie to proste i logiczne,prawda?
Twoja wyjątkowość przejawia się w tym co traktujesz jako sukces: zostać bardzo bogatym człowiekiem, założyć rodzinę, mieć domek na wsi i pasywny dochód, założyć restaurację, klub, fabrykę, kręgielnię; wygrać maraton, odbyć podróż dookoła świata, nauczyć się chińskiego, mieć dużo dobrych przyjaciół,itd - to Ty decydujesz co chcesz osiągnąć i jaką drogą planujesz do tego dojść, także musisz motywować się po swojemu - mi pomaga pisanie, tablica marzeń, podziwianie ludzi którzy już osiągnęli to o czym marzę, cieszę się z małych kroczków,które zbliżają mnie do celu - co zmotywuje Ciebie? Jesteś wyjątkowy, aczkolwiek rozsądnie wypróbować metody które przetestowali z dobrym skutkiem inni i dopiero potem wybrać, ale warto także szukać własnych, nowych ,oryginalnych pomysłów - ktoś musi być pierwszy:)
-Istnieją zasady dobrej komunikacji międzyludzkiej, ale stosując je zawsze musimy uwzględniać własne predyspozycje i cechy rozmówcy.
-Inni mają na nas wpływ w takim zakresie w jakim im pozwolimy.
To Ty decydujesz z kim się spotykasz( ok, jako dziecko masz problem- rodziców, rodzeństwa się nie wybiera, ale można na wiele sposobów układać sobie z nimi relacje), kogo rad słuchasz, komu wierzysz a komu nie, co bierzesz na słowo a co wolisz sprawdzić samemu, masz wpływ na to co oglądasz, słuchasz, czytasz, a jeśli ktoś Cię do czegoś nakłonił siłą( np. agresywne reklamy które często oglądamy mimo woli, lektury z którymi zapoznajemy się tylko po to aby nie mieć pały w szkole) to możesz to olać i zapomnieć - to Twój wybór.
Na świat patrzysz przez pryzmat swoich doświadczeń i wniosków jakie z nich wyciągnąłeś - a czy są prawdziwe? Warto dokonywać świadomych wyborów, samodzielnie myśleć - z tym że to moja opinia, z którą nie musisz się zgadzać!

Tak naprawdę nie ma prawd absolutnych, zawsze istnieją wyjątki - dlatego tak się różnimy, dlatego możemy błądzić,eksperymentować, uczyć się, dostosowywać i rozwijać, dlatego ten świat jest tak skomplikowany i prosty zarazem - przykładowa grawitacja, a raczej jej brak na statku kosmicznym;)
Ale tym bardziej warto uwzględniać prawa które udało się nam odkryć, nawet jeśli za jakiś czas dojdziemy do wniosku że trafiliśmy na wyjątek od reguły.

Tak czy inaczej jak chcesz wyhodować drzewo potrzebujesz odpowiedniego nasionka lub sadzonki, dobrej gleby, wody, światła i czasu oraz wytrwałości, aby przez lata dbać o swoje drzewo dostosowując opiekę do jego rozmiarów i pór roku.

Ty wyjątkowa osoba masz jednak prawo zdecydować czy chcesz hodować drzewo, jeśli tak to jakie, gdzie i jakie efekty chcesz osiągnąć ( ogromny dąb, owocującą czereśnię czy może drzewko bonsai, a może palmę).

Podobne artykuły


72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109707
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22945
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10869
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7580
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 17009
54
komentarze: 32 | wyświetlenia: 5250
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2427
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 73385
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15876
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 14929
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6998
19
komentarze: 21 | wyświetlenia: 5864
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska