JustPaste.it

Potęga przekonań - 1/2

Wszystko, czego doświadczasz jest reprezentowane w Twoim umyśle jako informacja. Jeżeli jesteś w stanie kontrolować tę informację, możesz świadomie kształtować swoje życie.

Wszystko, czego doświadczasz jest reprezentowane w Twoim umyśle jako informacja. Jeżeli jesteś w stanie kontrolować tę informację, możesz świadomie kształtować swoje życie.

 

Oni mogą wszystko zrobić, dlatego, że myślą, że mogą.

Wergiliusz

Myśli rządzą światem.

Platon

Czym są przekonania? Twoimi – najczęściej nieświadomymi – myślami na temat siebie, ludzi i świata. Dlaczego warto sobie nimi zaprzątać głowę? Gdyż mają kolosalny wpływ na Twoje życie, są fundamentem wszelkich Twoich doświadczeń. Nieuświadomione - mogą być przyczyną wielu frustracji, chorób, źródłem sabotażu najdroższych Ci celów. Ich uświadomienie i transformacja prowadzi do uzdrowienia na najgłębszym poziomie – na tym, na którym powstają wszelkie problemy.

Jesteś tym, kim jesteś i akurat tam, gdzie jesteś, ponieważ w takie a nie inne rzeczy właśnie wierzysz. Przekonania są Twoimi indywidualnymi, wewnętrznymi programami sukcesu lub porażki. Możesz być genialnie uzdolniony, posiadać niezwykłą wiedzę i umiejętności, lecz gdy jesteś przekonany o własnej niemocy, będziesz systematycznie blokował swoją ekspresję. To w przekonaniach znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego jednym się udaje a innym – choćby nie wiem jak się starali – nic nie wychodzi.

Jak wspomniałem, przekonania są myślami. A myśl - jak wszystko w naturze - jest ładunkiem energii i informacji. Wszystko, czego doświadczasz- szczęście, smutek, ból - jest reprezentowane w Twoim umyśle jako informacja. Jeżeli jesteś w stanie kontrolować tę informację, możesz świadomie kształtować swoje życie.

 

Dwa przykłady z życia wzięte

Swego czasu  cytowano w prasie przypadek pracownika kolei skandynawskich, specjalisty od przewozów w wagonach - chłodniach.

Personel tam pracujący jest przeszkolony i wie doskonale, że przebywanie w zamkniętym wagonie przez określoną ilość czasu kończy się śmiercią poprzez hipotermię, która ma specyficzne objawy kliniczne. Otóż pewnego dnia pracownik ten został przez niedopatrzenie zamknięty w takim wagonie i spędził wiele godzin trwającą trasę zamknięty w chłodni. Jak można się było spodziewać – po otworzeniu drzwi znaleziono go martwego, z wszystkimi objawami śmierci przez hipotermię. Innymi słowy - zmarł z zimna.

Jednakże tej krytycznej nocy – o czym ów pracownik nie wiedział – system chłodzący  w wagonie był wyłączony. Ten człowiek uśmiercił się - i to w sposób bardzo precyzyjny (objawy hipotermii skonstatowane w jego ciele) - swoimi własnymi, spotęgowanymi strachem myślami.

Myśl może zabić, może tez uzdrowić, może zdziałać cuda. Jednym z najbardziej spektakularnych przykładów potęgi myśli jest efekt placebo, czyli udawanych lekarstw. Choremu podaje się neutralny proszek lub wodę, informując go, że jest to nowy lek o niespotykanej skuteczności. Wielka chęć wyzdrowienia połączona z niezłomną wiarą w cudowny środek – czyli pełną energii myślą, że ów specyfik jest skuteczny - pozwala ludziom wyzdrowieć, nawet z fazy terminalnej raka. Co ciekawe, nierzadko można wówczas u pacjentów zaobserwować, typowe dla brania silnych środków chemicznych, towarzyszące im skutki uboczne: mdłości, wymioty, wypadanie włosów, itd. 

Drugi przykład dotyczy właśnie człowieka, u którego zdiagnozowano fazę terminalną raka i który wyzdrowiał, przyjmując placebo. Gdy w ten sposób wyleczony, podczas wizyty kontrolnej pokazał lekarzowi swoje wyniki świadczące o całkowitej remisji choroby, ten pogratulował mu, podając jednocześnie do wiadomości, że to nie lekarstwom, lecz placebo zawdzięcza swoje wyzdrowienie. Jak zareagował na tę wiadomość nasz pacjent? - W szybkim tempie na powrót rozwinął wcześniejsze symptomy i wkrótce potem zmarł. Potęga myśli - to daje do myślenia…

Nie musimy się odwoływać do aż tak skrajnych przypadków, by zauważyć, że myśl oddziałuje na ciało. Wystarczy przecież pomyśleć o ukochanej osobie i już serce bije nam żywiej. To magiczne sprzężenie naszej fizjologii z energią myśli wyjaśnia nam współczesna nauka. Z końcem ubiegłego wieku naukowcy wykazali, że myślenie wiąże się z produkcją konkretnych, rozpoznawalnych cząsteczek w naszym organizmie. Kiedy je odkryto, nazwano je neuropeptydami, ponieważ początkowo znaleziono je w mózgu. Obecnie wiadomo jednak, że neuropeptydy występują nie tylko w mózgu, lecz w każdej komórce ciała. Myślenie jest więc nie tylko funkcją chemii mózgu, lecz całego ciała. Każda myśl, która zakiełkowała w Twoim mózgu, każda rozważana idea powoduje natychmiastową wysyłkę  sygnału chemicznego do jądra wszystkich komórek. Każda Twoja myśl wpływa na Ciebie i jest dla Twojego ciała albo ambrozją albo trucizną. Warto się przeto zastanowić, jakie myśli zapraszasz pod dach Twojego umysłu.