Login lub e-mail Hasło   

Haniebna wojna

Wojna w Libii stała się właśnie haniebną plamą na „honorze” koalicji NATO, „wspomagającego” rebeliantów w walce z dyktaturą Kaddafiego. NATO zabił...
Wyświetlenia: 893 Zamieszczono 01/05/2011

Wojna w Libii stała się właśnie haniebną plamą na „honorze” koalicji NATO, „wspomagającego” rebeliantów w walce z dyktaturą Kaddafiego. NATO zabiło syna Kaddafiego i jego trzech wnuków.

Sojusz wielokrotnie zapewniał, że nie poluje na dyktatora. Okazuje się, który to już raz, że to wyssana z palca bzdura. Oczywistym jest, że Kaddafi zabijał ludzi – cywili. Oczywistym jest prawo narodu libijskiego do obalenia tyrana. Ale oczywistym jest też, że nawet dyktator ma prawo do procesu, bo na tym polega istota demokratycznej cywilizacji.

Jasne też jest, że NATO walczy o interesy swoich członków i sojuszników. I że nie ma to nic wspólnego z obroną cywilów. NATO, strącając samolot rebeliantów, tłumaczyło się, że nie wiedziało czyj to samolot, a zabijając też „przypadkowo” cywilów, że na wojnie to się zdarza. Czy nie może też tak powiedzieć Kaddafi?

Poza tym Kaddafi to Kaddafi, a nie jego syn i wnuki. NATO nie ma najmniejszego argumentu na swoją obronę: musiało, a przynajmniej powinno było wiedzieć w co trafią jego rakiety i kto tam będzie! NATO tłumacząc się swoją niewiedzą, zachowuje się gorzej, głupiej i kompletnie „amatorściej” niż najbardziej prymitywni partyzanci. Ponieważ nie jest aż tak głupie i amatorskie, jest to prawdziwy cel działań NATO. Haniebny cel, w haniebnej od dzisiaj wojnie.

Zresztą, tak samo haniebnej jak wojna w Iraku i w Afganistanie.

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1121
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 923
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 832
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 651
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 489
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 824
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1135
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 985
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 588
8
komentarze: 107 | wyświetlenia: 595
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 619
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  jotko49,  01/05/2011

Kilka prostych uwag :Każda wojna jest haniebna, Ilu dyktatorów,morderców w historii -poniosło odpowiedzialność a ilu się wykpiło ?.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.Czy Kadafi nie wiedział czym grozi jego rodzinie i "ukochanym" przebywanie w jego pobliżu lub w jego rezydencjach? Oni również nieświadome i niewinne istotki?Czyż nie w jego stylu jest robienie z ludności haniebnych tarcz przed atakie ...  wyświetl więcej

Sekunduje temu komentarzowi... nic dodać nic ująć, a energia wysłana wraca do źródła prędzej czy później. Pozdrawiam.

  andrzejs,  01/05/2011

Każda wojna jest haniebna. To jasne. Ale ta, "była w słusznej sprawie".

  pirx,  01/05/2011

Każda wojna nie jest haniebna. Bez przesady.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska