Login lub e-mail Hasło   

Motywacja - wybór należy do Ciebie

Zostało napisanych wiele fantastycznych książek o motywacji, o tym jak w końcu wziąć się do roboty, osiągnąć sukces i zrobić to skutecznie.
Wyświetlenia: 936 Zamieszczono 01/05/2011

Podekscytowani recenzją książki biegniemy do księgarni (lub logujemy się na jej stronie), z uśmiechem na twarzy kupujemy wymarzoną pozycję i…

No właśnie, co dalej? Możliwych jest kilka scenariuszy. Tylko od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz i tylko Ty decydujesz o tym, czy kolejna książka o motywacji, będzie jedynie krótkim epizodem w Twoim życiu, czy początkiem wielkiej zmiany, a może nawet rewolucji.


Proste założenie jest takie, że skoro zainteresowała Cię książka na temat motywacji, ruszenia z miejsca, zrobienia czegoś skutecznie, to masz jakiś cel, który chcesz osiągnąć i potrzebujesz do tego bodźca. W tym przypadku jest to książka/e-book/audiobook (dziś możliwości jest wiele).

Scenariusz pierwszy

Kupiłeś książkę. Opinie były fantastyczne, wiele osób z radością opowiedziało jak wiele dokonało dzięki wiedzy zawartej w niej, jak bardzo się zmotywowały do tego, aby osiągnąć cele i spełnić marzenia.
Wzbudziłeś w sobie pragnienie, aby tak jak ci ludzie, w końcu ruszyć z miejsca, zdobyć to, o czym marzysz.
Niestety, zabrakło czasu na przeczytanie książki. Były ważniejsze sprawy, ciekawsze zajęcia, ciekawe programy w telewizji, nowa super gra komputerowa… Przekładałeś przeczytanie książki, która miała odmienić Twoje życia na później, na jutro, na nigdy.

Scenariusz drugi

Podobnie jak w pierwszym scenariuszu, nabyłeś książkę, ponieważ zaufałeś opiniom ludzi.
Zaraz po przyjściu do domu (otrzymaniu jej na maila) przeczytałeś ją jednym tchem. Zrobiła na Tobie wrażenie. W końcu znalazłeś pomoc i będziesz umiał się zmotywować do skutecznego działania! Od razu zrobiłeś pierwszy krok do osiągnięcia swojego celu. Czułeś, że jesteś pełen energii i zapału. Przyszedł czas na zrobienie drugiego kroku. Niestety, okazało się, że wymaga on wyjścia z Twojej strefy komfortu i podjąłeś kolejną decyzję, tym razem o tym, że to nie jest dobry czas, miejsce, nastrój, żeby kontynuować to, co tak fantastycznie zacząłeś. Odłożyłeś książkę na półkę. Może za jakiś czas do niej wrócisz, gdy znów poczujesz motywację…

Scenariusz trzeci

Masz już upragnioną książkę. Przeczytałeś ją jeden raz. Po tygodniu przeczytałeś ją drugi raz. Zakreśliłeś najważniejsze dla Ciebie fragmenty, zrobiłeś notatki, do których codziennie zaglądasz. Dzięki tej książce w końcu skutecznie wyznaczyłeś cele długo i krótkoterminowe. Postanowiłeś opuścić swoją wygodną strefę komfortu, żeby realizować zapisany plan działania. Wiesz doskonale czego chcesz, jak to osiągniesz, kiedy i z kim.
Kupiłeś kolejne książki z dziedziny motywacji oraz dziedziny, w której chcesz być ekspertem.
Pozbyłeś się złych nawyków, wykasowałeś wszelkie wymówki, każdego dnia zbliżasz się do upragnionego celu. Masz siłę, energię, motywację do działania oraz satysfakcję z tego, że się nie poddałeś.
Jesteś zwycięzcą.

Decyzja, który scenariusz wybierzesz i jak dalej potoczy się Twoje życie, należy tylko do Ciebie.
Pamiętaj: „Najlepszy czas na działanie jest TERAZ” (Mark Fisher)

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 889
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 850
7
komentarze: 29 | wyświetlenia: 538
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1312
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 751
5
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1086
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142509
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 243506
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 113079
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska