Login lub e-mail Hasło   

Ubezpieczenie assistance samochodu, co raz częściej nabywane

Od kilku lat na naszym rynku istnieje polisa o nazwie assistance. Początkowo uważana była ona za luksus, na który nie stać przeciętnego posiadacza pojazdu.
Wyświetlenia: 721 Zamieszczono 02/05/2011

 Warto tu dodać, iż ten rodzaj polisy kojarzony był tylko z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Dziś są to tanie ubezpieczenia, na które większość osób może sobie pozwolić a dodatkowo nie obejmują one tylko pomocy w zakresie pojazdów. Mogą one również zostać wykorzystane w wielu sytuacjach domowych jak pomoc elektryka, hydraulika czy nawet lekarza. Ale skupmy się na produkcie jakim jest ubezpieczenie assistance samochodu. Co warto o nim wiedzieć?

 Na pewno jest to polisa, która ma za zadanie udzielić jej posiadaczowi pomocy. Między innymi takiej jak: holowanie uszkodzonego pojazdu, dostarczenie paliwa w sytuacji kiedy nam go braknie lub potrzebnej części samochodowej, jeśli pojazd wymaga naprawy w warsztacie mechanicznym, organizacja na czas jego naprawy noclegu, udostępnienie zastępczego pojazdu a nawet opieka nad bagażem i dziećmi. Wymienione wyżej elementy są w podstawowej wersji jaką posiada ubezpieczenie assistance samochodu. Możemy jednak jeśli nasze wymagania są wyższe, zakupić je w wersji rozszerzonej. Taka poszerzona opcja może być  o pomoc informacyjną, czyli taką która zostanie nam przekazana przy użyciu telefonu, pomoc medyczną- możemy uzyskać w każdej chwili, która tego wymaga. Czyli stała kontrola lekarska w razie wypadku, szybkie dostarczenie na miejsce pobytu posiadacza takiej polisy niezbędnych leków oraz przewiezienie osoby tego wymagającej do domu czy szpitala. I ostatnią rzeczą w rozszerzonej wersji jaką takie tanie ubezpieczenia posiadają jest pomoc serwisowa. Polega ona na holowaniu pojazdu do lub z warsztatu, zapewnienie wszystkich możliwości pozwalających na dalszą kontynuację podróży a także odwiezienie kierowcy do domu.

Jak zatem widać, ubezpieczenie assistance samochodu ma wiele bardzo przydatnych możliwości i często może okazać się „deską ratunku”. Kiedy nie jesteśmy w jego posiadaniu, nawet drobna awaria pojazdu może okazać się dla nas dużym problemem, szczególnie wtedy kiedy znajdujemy się po za granicami naszego kraju a w dodatku stała się w nocy. Pamiętajmy zatem, iż taka polisa po pierwsze, nie jest już tylko dla zamożnych kierowców a po drugie warto ją posiadać a przyczyn jest ogromna ilość. Nie pozostawiajmy także naszego losu „samego sobie”. Jeśli często podróżujemy własnym pojazdem, jeszcze kilkanaście lat temu, właśnie na taką niemoc byliśmy zdani. Dziś już tak nie jest, lecz pod warunkiem, że o to zadbamy, kupując chociażby assistance. Warto tu zaznaczyć, iż taka polisa często dodawana jest gratis do pakietu oc i ac a więc nic nie kosztuje. Jeśli jednak chcemy ją nabyć indywidualnie warto zorientować się w kosztach i porównać kilka ofert ubezpieczycieli, nie tylko pod względem cen ale i tego co obejmują.

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1681
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74198
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648454
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15229
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21676
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40611
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17521
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13197
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53403
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22792
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18250
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23398
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska