Login lub e-mail Hasło   

Gdzie po najlepsze ubezpieczenia zwiarząt dla rolników?

Rolnictwo to na pewno często w dzisiejszych czasach spotykany zawód. Może on mieć dwie odmiany. Hodowlę zwierząt gospodarskich i uprawę ziemi rolnej.
Wyświetlenia: 795 Zamieszczono 02/05/2011

Jako, że ta pierwsza odmiana przynosi większy zysk, wielu rolników właśnie na nią się decyduje. Hodowla zwierząt wiąże się jednak z dużym ryzykiem. Szczególnie dziś, kiedy to ciągle pojawiają się nowe odmiany chorób zwierzęcych. Dlatego też, dobrym rozwiązaniem są dobre ubezpieczenia zwierząt gospodarskich.  Co dają tego typu polisy?

Na pewno opiekę zdrowotną a jeśli choroba która spotka zwierzęta jest nieuleczalna i trzeba je ubić- odszkodowanie. W sytuacji, gdzie finanse są bardzo ważne, takie ubicie zwierząt z konieczności wiąże się z dużymi stratami. Na pewno nikt nie chciałby ich doświadczyć. Zatem takie tanie ubezpieczenia zwierząt są dobrym zabezpieczeniem. Pomimo tego, że rolnictwo w dzisiejszych czasach jest w dużym stopniu zmechanizowane, jest to ciężka praca. Każdy rolnik doskonale wie, że i wiążąca się z ryzykiem poniesienia strat z przyczyn na które nie ma się wpływu. Dlatego też dobre ubezpieczenia zwierząt gospodarskich zostały stworzone specjalnie w celu, zabezpieczenia swojego dobytku.

 Są to także polisy, które propaguje Unia Europejska i zachęca do ich kupna. W wielu przypadkach, taka polisa jest nawet refundowane ze środków przekazanych dla rolnictwa przez funduszy europejskich. Rolnicy także zaczynają doceniać posiadanie takiego ubezpieczenia. Szczególnie dlatego, że jest ono niedrogie. Osoba która prowadzi działalność gospodarczą zajmującą się hodowlą zwierząt na wsi, spokojnie może sobie pozwolić na kupno takie tanie ubezpieczenia zwierząt. Pamiętajmy jednak o podstawowej zasadzie. Zwierzęta takie jak krowy, świnie, drób w momencie podpisywania umowy ubezpieczeniowej, muszą być w stu procentach zdrowe i nie mogą posiadać wad wrodzonych. Taki stan rzeczy musi zostać udokumentowany zaświadczeniem od weterynarza. W przeciwnym przypadku, ubezpieczyciel nie wyrazi zgody na objęcie stada polisą.

 Także żywienie ma odzwierciedlenie stanu zdrowia zwierząt. Gotowe mieszanki pasz sprowadzane z za granicy mogą być siedliskiem bakterii przyczyniających się do chorób. Wprawdzie ubezpieczyciel w ogólnych warunkach ubezpieczeniowych nic nie wspomina o rodzaju odżywiania się zwierząt jednak podana pasza nie posiadająca atestu, może stać się umyślnym sposobem powstania szkody, a zatem może być przyczyną nie wypłaty odszkodowania. Pamiętajmy zatem aby dołożyć wszelkich starań do tego, aby nasza hodowla była bezpieczna i otrzymywała taką też żywność.  Pamiętajmy również, iż takie dobre ubezpieczenia zwierząt gospodarskich, obejmują nie tylko stada ale i pojedyncze sztuki. Jeśli rolnik nie zajmuje się hodowla a zwierzęta które posiada wykorzystuje do własnych celów, także może zakupić takie ubezpieczenie. Na pewno wiąże się to również z niższym kosztem takiej polisy a zatem nie jest to duże obciążenie dla budżetu domowego. Korzyści jednak za tak niską cenę są ogromne.

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1111
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 916
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 826
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 645
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 674
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1126
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 806
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 977
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 577
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 461
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 590
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska