Login lub e-mail Hasło   

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenia przez internet?

Internet towarzyszy nam na co dzień. Najczęściej korzystamy z niego aby pozyskać informacje, jednak przekonujemy się również do tego, aby przy jego pomocy załatwiać sprawy formalne.
Wyświetlenia: 873 Zamieszczono 02/05/2011

 Do takich, niewątpliwie należy kupno ubezpieczenia. Czy Polacy chętnie nabywają polisy w ten sposób? Odpowiedź na to pytanie niestety jeszcze nie jest pozytywna. Dlaczego? Zapewne wynika to z obaw przed oszustwem czy faktem, że ubezpieczenie nie będzie nas obowiązywać. Jest to jak najbardziej mylna świadomość, bowiem ubezpieczenia przez internet tak samo są umową cywilno- prawną jak te podpisane w oddziale ubezpieczyciela.  

Pamiętajmy również, że jeśli już decydujemy się na taką formę zakupu są to najczęściej ubezpieczenia komunikacyjne oc i ac. Może dlatego, iż polisy te są najchętniej nabywane, po części z obowiązku. Warto tu także zaznaczyć, iż wiele towarzystw ubezpieczeniowych ma swoją stronę internetową na której to znajdują się informacje dotyczące oferty ubezpieczyciela, ale i formularz wyrażające chęć zakupu jednego z produktów. Takim firmowym stronom, na pewno bardziej ufamy, niż witrynom osób prywatnych, na których też możemy zakupić ubezpieczenia przez internet.  Jednak najważniejsze jest to, iż Polacy ufają standardowym rozwiązaniom zakupów a nowości w tej dziedzinie, wciąż tworzą wiele obaw. Dlatego też, musi zapewne upłynąć kilka lat, zaczym Polacy przekonają się do zakupu ubezpieczenia komunikacyjne oc i ac przez globalną sieć. Jest to poniekąd dziwną sytuacją, gdyż przecież jest to bardzo szybka i wygodna metoda dokonania ubezpieczenia, pozwalająca na uniknięcie kolejek i podróży do agenta. Jednak wciąż wzbudzająca nieufność w społeczeństwie. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż każde towarzystwo musi informować klienta nawiązującego umowę w ten sposób o wszelkich zmianach w umowie. A dodatkowo, ochrona polisy zaczyna obowiązywać po  jej podpisaniu i zaakceptowaniu przez klienta. Jak zatem widać, nie ma się czego obawiać.

Stare, typowe przekonania są jednak tym czasem odzwierciedleniem w zakupach przez internet. Młodzi kierowcy przełamują tą barierę, nie obawiając się zakupu ubezpieczenia komunikacyjne oc i ac. Starsi kierowcy, wciąż jednak wychodzą z założenia, iż podpis złożony na umowie ubezpieczeniowej w biurze agenta i w tym że miejscu uregulowanie składki, daje im poczucie bezpieczeństwa. Czy w związku z tym, ubezpieczenia przez internet mają przyszłość w naszym kraju? Jak najbardziej tak. Możemy być wręcz pewni tego, iż za kilkanaście lat znikną stacjonarne oddziały ubezpieczycieli a tego typu formalności, będziemy mogli załatwić tylko przy użyciu globalnej sieci. Trzeba w związku z tym, pomyśleć o tym aby zgłębić tajniki poruszania się w internecie by bez problemu potrafić dokonać kupna interesującego nas ubezpieczenia. Lepiej wszakże jest być przygotowanym na zmiany w sektorze polis, dotyczące ich zakupu. Zatem idźmy z „duchem czasu” ma to bowiem, ułatwić nam codzienne życie a przede wszystkim zaoszczędzić nasz czas.

Podobne artykuły


12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1234
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1104
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 908
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 641
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 823
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 669
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 575
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 969
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 795
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1121
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 437
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  madmaj  (www),  04/03/2012

Zakup ubezpieczenia przez internet nie jest złym pomysłem, można taniej kupić ubezpieczenie, ale moim zdaniem artykuł trochę mało informacyjny.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska