Login lub e-mail Hasło   

Boom modowy

Polacy oszaleli na punkcie swojego wyglądu. Popularność modowych programów bije rekordy oglądalności. Szafiarki – blogerki zawładnęły internetem.
Wyświetlenia: 1.021 Zamieszczono 02/05/2011

Powstaje coraz więcej szkół wizażu i szkoleń z zakresu mody. Mogę śmiało powiedzieć, że boom modowy w Polsce właśnie trwa.

Sklepy sieciowe, które przywędrowały do nas z zachodu dziś bija rekordy sprzedaży. Potencjalnie niskie ceny przyciągają masy klientów, dlatego marketing w tych firmach rozwija się błyskawicznie. Polacy gorączkowo wyczekują najnowszych trendów i poszukujemy odpowiedzi na pytanie: Jak się ubrać, aby być sexy? Stwierdzę, że moda po części zabija naszą tożsamość. Stylizujemy się na gwiazdy, jakie widzimy na plakatach najnowszej kampanii odzieżowej. Czy to nie jest zbyt banalne?  

Rekordowe liczby widzów mają programy modowe, strony internetowe i blogi. Wychodzimy z założenia - modnie być modnym. Niemalże w każdym porannym programie telewizyjnym widzimy materiały odnoszące się do stylu ubierania się. Stacje w ciągu kilku lat stworzyły modowe kanały tematyczne, a w Polsce jest na nie popyt. Dlaczego? Przecież moda nie zrodziła się rok temu? W czasach komuny, nawet śpioszki dla dziecka trzeba było kupować na kartki. Dziś możemy mieć wszystko - to trochę taki kompleks kogoś, kto nie mógł, a teraz może mieć.

Jednym z przykładów modowego boom w Polsce jest przyjazd słynnej w Wielkiej Brytanii pary Trinny i Susanny. Wielkie wydarzenie medialne zawładnęło polskim rynkiem mody. Teraz możemy oglądać ich program w telewizji. Z czego wynika tak wielkie zapotrzebowanie na stylistów? Chcemy się ubierać tak, aby zakryć swoje wady, uwydatnić zalety. Polacy zaczęli przykładać coraz większa uwagę do swojego wyglądu. Jesteśmy świadomi, że jest on częścią naszej osobowości. Jednak z drugiej strony, wybieramy to, co w jakiś sposób jest nam narzucone.

Na Polskim rynku mamy do czynienia z pierwszym pokoleniem stylistów. To nowy zawód, który jak widać, na naszym rynku ma niemałe powodzenie. Styliści coraz częściej zapraszani są do programów telewizyjnych, kampanii reklamowych czy konkursów. Przykładem jest ostatnia akcja Dreft ze znaną stylistką Joanną Horodynską, która przeprowadza konkurs na najlepszą stylizację oraz odpowiada na pytania internautów odnośnie stylu ubierania się.

Modowy boom szybko się nie skończy. Nawet można powiedzieć, że jeszcze dobrze się nie zaczął. Potrzebujemy kreatorów mody i porad stylistów, bo poprzez stylizację nabieramy pewności siebie. To, co nigdy nam się w nas nie podobało, możemy zmienić za pomocą odpowiednio dopasowanej bluzki. To takie proste.

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 891
9
komentarze: 154 | wyświetlenia: 1154
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1248
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 745
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1196
6
komentarze: 4 | wyświetlenia: 289
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 575
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 564
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 485
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104894
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1188093
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 130848
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114503
102
komentarze: 26 | wyświetlenia: 272307
93
komentarze: 31 | wyświetlenia: 157630
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Strzyga  (www),  02/05/2011

Jak widzę Horodyńską to mi się słabo robi.

Fajny temat... Modny. Całkiem serio to zgadzam się z tobą... teraz jest w modzie bycie modnym... to żałosne. Gdyby ludzie ubierali co chcą było by ciekawie. Każdy na swój gust i pięknie jest. Jestem za szukaniem inspiracji ale nie za zgapieniem...

  Strzyga  (www),  02/05/2011

A wbijanie puszystych kobiet w krótkie kiecki, jak to robiły T&S i wmawianie im że wyglądają pięknie również uważam za żałosne.

Czasem waga kobiet nie zależy od nich... to, że mają zbędne kilogramy nie znaczy, że nie są piękne. Owszem nie mówię tu o tych naprawdę otyłych co wstać nie mogą. Chyba jesteś zbyt krytyczna. http://agaczerwinska.com/ polecam zobaczyć kilka zdjęć... Pani jest z nadwagą ale wygląda świetnie!

  Strzyga  (www),  03/05/2011

Tak, zgadzam się, każda kobieta jest piękna, nie ważne czy ruda, czarna, chuda czy gruba...tylko nie rozumiem dlaczego one idą do takiego show i pozwalają robić z siebie pajacyka przez dwie wariatki albo jak w przypadku innych programów - przez jakiegoś wariata

No cóż. Ich wybór... ale jeśli ma im to humor poprawić to czemu nie. Mi chodzi o to by panie "przy kości" nie były dyskryminowane. Wiem jak ciężko z tym żyć, lecz to np. ode mnie nie zależy. Czasem to uwarunkowanie genetyczne.

  Strzyga  (www),  04/05/2011

Nie ma znaczenia czy ktoś jest szczupły czy przy kości. Liczy się wnętrze człowieka. Różne są przecież te uwarunkowania genetycznie, ja np mam wiecznie podkrążone oczy i to w spadku po mamie :)

Polecam korektor... hah;DDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska