Login lub e-mail Hasło   

Ekscentryczny geniusz, który wie jak przejąć władzę nad światem

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http:// niewiarygodne.pl
Nazywa się Grigorij Perelman, a cały świat usłyszał o nim w ubiegłym roku,
Wyświetlenia: 2.448 Zamieszczono 04/05/2011

 

 

Nazywa się Grigorij Perelman, a cały świat usłyszał o nim w ubiegłym roku, kiedy odmówił odebrania nagrody w wysokości 1 miliona dolarów za udowodnienie hipotezy Poincarego. O genialnym matematyku, który na co dzień mieszka w Petersburgu znów zrobiło się głośno. Tym razem twierdzi on, że dzięki swojej wiedzy byłby w stanie... przejąć kontrolę nad światem.

 

Rosjanin przez długi czas, pomimo olbrzymiego zainteresowania mediów, nie godził się na kontakty z dziennikarzami. Sam przyznał, że nie ma o nich najlepszego zdania. Od czasu, kiedy ekscentryczny naukowiec odrzucił nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów za udowodnienie hipotezy Poincarego dotyczącej wielowymiarowych przestrzeni, żurnaliści próbowali nawiązać z nim kontakt tylko po to, aby poznać powody dla których odrzucił majątek albo dowiedzieć się dlaczego... wygląda, tak jak wygląda. To nie podobało się Perelmanow

 

Dopiero teraz, w czasie realizacji dokumentu na temat kooperacji oraz rywalizacji różnych szkół matematycznych na świecie, Perelman zgodził się udzielić wywiadu. Podczas wywiadu, którego kulisy odsłonił rosyjski dziennik „Komsomolskaja prawda”,

Genialny matematyk, który budzi olbrzymie emocje uważa, że kluczem do rozwiązania każdej zagadki jest matematyka. To dzięki niej można rozwikłać największe tajemnice wszechświata.

„To wszystko jest bardzo interesujące. Staram się ogarnąć to, co nieograniczone” – wyznał dziennikarzom Rosjanin. „Wszystko to, co nieograniczone, może zostać ogarnięte”.

 

 

Ze względu na oryginalne wypowiedzi i dość osobliwy wygląd (zdaniem niektórych Perelman bardziej przypomina kloszarda niż wybitnego naukowca), wielu dziennikarzy próbowało przypiąć Rosjaninowi łatkę szaleńca. Zdaniem dokumentalistów realizujących film z udziałem naukowca, o żadnych problemach psychicznych w jego przypadku nie może być jednak mowy.

„Perelman sprawia wrażenie absolutnie zrównoważonej, zdrowej i całkiem normalnej osoby” – powiedziała dziennikarka, która przeprowadziła z nim wywiad. „Jest realistą i pragmatykiem o jasnym umyśle, ale jednocześnie jest sentymentalny. Wszystko co mówią o nim w mediach – że postradał rozum – to istny absurd”.

Analizując przypadek Perelmana, wielu obserwatorów zastanawia się, czy genialni naukowcy jego pokroju, realizujący swoje szaleńcze wizje związane z okiełznaniem największych tajemnic ludzkości, nie stanowią zagrożenia dla świata. A może to właśnie media starają się za wszelką cenę wytworzyć wokół nich taką atmosferę?


OPracowała:
Ania - Nibiru
Maj - 2011

Podobne artykuły


53
komentarze: 43 | wyświetlenia: 5466
45
komentarze: 30 | wyświetlenia: 11347
36
komentarze: 22 | wyświetlenia: 11488
29
komentarze: 140 | wyświetlenia: 4354
23
komentarze: 3 | wyświetlenia: 5224
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 18618
12
komentarze: 16 | wyświetlenia: 14735
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 20346
6
komentarze: 10 | wyświetlenia: 600
48
komentarze: 229 | wyświetlenia: 288771
39
komentarze: 22 | wyświetlenia: 4977
27
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2867
25
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2526
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 10002
 
Autor
Dodał do zasobów: Ania Nibiru
Artykuł  lejos4,  04/05/2011

I po raz kolejny widzimy że naród wybrany to nie bajka.

  ykes,  04/05/2011

"A może to właśnie media starają się za wszelką cenę wytworzyć wokół nich taką atmosferę?" - byłoby to najlepszym podsumowaniem tego tematu.

Przejęcie władzy nad światem to nie taka łatwa sprawa. Aleksander Macedoński zszedł w wieku lat trzydziestu kilku, Juliusza Cezara pomógł dobić jego przyjaciel, Napoleon został zesłany na wyspę, Hitler popełnił samobójstwo, jedynie Stalin dożył sędziwego wieku, nie osiągając zbyt wiele, umierając na wylew. Chyba już nawet o tym pisałem. ;)

W oczach prymitywa dziennikarza władza nad światem kojarzy się z możliwością decydowania o losach poszczególnych ludzi, a Perelman ma na myśli wiedzę o tym co jest "niewyjaśnione". Taka wiedza może zadecydować o czymś więcej: o losach nas wszystkich. Ale tego prymityw nie pojmie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska