Login lub e-mail Hasło   

Szukasz pracy czy pieniędzy?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://michalporwisz.pl/2011/04/29/szuka(...)niedzy/
No właśnie, szukasz pracy czy pieniędzy? Wbrew przekonaniu wielu ludzi nie są to przecież synonimy, choć mogą mieć ze sobą wiele wspólnego.
Wyświetlenia: 1.353 Zamieszczono 04/05/2011

Ja na przykład napracowałem się dzisiaj sprzątając swój dom, ale nie zobaczyłem z tego ani grosza. Dobrze ilustruje to pewna historia, która usłyszałem jakiś czas temu. Do znajomego jednego z moich partnerów biznesowych przyszedł młody człowiek mówiąc, że szuka pracy. Jako że ten znajomy jest już dosyć zamożny i ma duży dom z ogrodem, to zaproponował młodzieńcowi skoszenie trawnika. Ten oczywiście wziął się do pracy i po paru godzinach spocony i zmęczony wraca do właściciela trawnika z ręką wystawioną „na żebraka”. Właściciel popatrzył się na niego, nie zareagował jednak w sposób którego młody człowiek ewidentnie  oczekiwał. Po parunastu sekundach intensywnego kontaktu wzrokowego, gość w końcu zwerbalizował swoje oczekiwania mówiąc, że skończył kosić i czeka na pieniądze. Reakcją właściciela było jedynie zdziwienie i odpowiedź: „Jak to, przecież szukałeś pracy, a ja ci ją dałem, do tego bardzo konkretną i męczącą. Dostałeś więc to czego szukałeś, a o pieniądzach nie było mowy”.

Młody człowiek z tej historii musiał na początku wejść w niekoniecznie przyjemny stan emocjonalny, a jego myśli przez pewien czas z pewnością krążyły wokół nienajładniejszych określeń na właściciela domu, jak może również i jego matkę czy rodzinę. Jeśli jednak poświęcił choć chwilę na spokojne przemyślenie tego co się stało mógł dojść do pewnych ważnych, choć prostych, wniosków. Praca nie jest tożsama z pieniędzmi. Nastawiając się na pracę znajdziesz właśnie pracę, a jak dobrze pójdzie to może będą jej towarzyszyły jakieś pieniądze. Tak robi większość ludzi. Przyjrzyj się więc jakie są tego efekty. Osiągają oni to co sobie założyli, czyli pracują. Po osiem godzin dziennie albo i więcej, z krótkimi urlopami i tak aż do emerytury.

Ja uważam , że lepiej nastawić się na pieniądze i znaleźć pieniądze. Pamiętaj, że znajdujemy to czego szukamy. Jeśli twoim celem będzie posiadanie pieniędzy, a nie etatu, będziesz zauważał inne sposoby zarabiania pieniędzy, z dużym prawdopodobieństwem bardziej efektywne. Będziesz tworzył rozwiązania, które pozwolą ci zarabiać coraz więc, coraz mniejszym nakładem pracy. Będziesz szukał też sposobu na oszczędzanie czasu (w końcu czas to pieniądz), do tego stopnia że w pewnym momencie będziesz miał jednocześnie pieniądze jakie chciałeś mieć i mnóstwo wolnego czasu. Oczywiście, będzie wiązała się z tym praca, na początku najprawdopodobniej intensywna, ale będzie to tylko środek do celu, to znaczy z biegiem czasu pracy będzie coraz mniej , a pieniędzy coraz więcej. Pracuj więc mądrze, a nie ciężko.

Podobne artykuły


43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22952
37
komentarze: 15 | wyświetlenia: 53080
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3508
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 3666
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10395
23
komentarze: 3 | wyświetlenia: 3768
22
komentarze: 25 | wyświetlenia: 3598
22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 4871
20
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2616
20
komentarze: 12 | wyświetlenia: 10127
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7589
18
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1560
18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1435
18
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2292
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska