Login lub e-mail Hasło   

Jak profesjonalnie leczyć próchnice zębów?

Leczenie próchnicy zębów różni się od zwykłego plombowania dziur. Działanie wiertłem , ozonem, laserem czy też stosowanie "cudów" jak 'szwedzki żel czy icon to jedynie "półśrodek"
Wyświetlenia: 2.674 Zamieszczono 06/05/2011

Podstawą każdego leczenia jest DIAGNOZA. Ona wyznacza kierunek zabiegów medycznych oraz cel ich stosowania. W przypadku próchnicy zębów , która jak się okazuje jest specyficzną infekcją jest to bardzo trudne. Dziury , plamki, zmatowienia to efekt róznego typu schorzeń . Oczywiście próchnica może być jedną z nich. Aparaty rtg oraz lasery pomagają wykryć zaistniałe skutki.  Jednak cała sztuka leży w wykryciu infekcji na tyle wcześnie aby uniknąć albo maksymalnie zredukować "popularne wiercenie" bez względu na to czy jest ono wykonywane wiertłem czy jego zamiennikami jak abrazja lub laser . Początkowe zmiany można leczyć wieloma technikami jak : remineralizacja, impregnacja, stosować Icon lub inne dodatkowe techniki, których jest bardzo dużo. Ich działanie jest potrzebne ale nie zmienia całej zasadniczej idei i techniki  leczenie. Nowinki te choć pomocne  nie wpłynęły zupełnie na diagnostykę i praktyczne efekty leczenia. Nauka nie stała jednak w miejscu...

Od kilku lat próbowano diagnozować próchnicę laserem typu Diagodent . Pewne kliniki posiadają ten sprzęt do dziś. Pozwalał on osiągnąć dość dobre wyniki obarczone jedynie 25% błędem. Problem jego użycia dotyczył skuteczności i precyzji. Zapewnienie odpowiednich warunków badania szczególnie  u dzieci było  bardzo trudne a właściwie prawie niewykonalne ze względu na "ruchliwość" małych pacjentów. Z czasem opracowano testy bakteriologiczne , które niestety wymagały długiego czasu badania i dotyczyły jedynie kilku szczepów próchnicotwórczych. Od kilku lat stosuje się z powodzeniem diagnostykę testu ATP , która jest najdoskonalszą formą badania infekcji próchnicą o potwierdzonej naukowo skuteczności 95%, a co najważniejsze system jest szeroko stosowany w klinikach i gabinetach dentystycznych

Badanie infekcji próchnicy Cariscreen jest poważnym osiągnięciem naukowym docenionym przez tak profesjonalne organizacje o zasięgu międzynarodowym jak WCMID. Szczególnie istotne u kobiet w ciąży i leczeniu małych dzieci. Wszyscy znają uczucie stresu, lęku, próby przekonania dziecka do współpracy. Wczesna diagnostyka eliminuje wszystkie te problemy i pozwala wyeliminować "wiercenie" lub je maksymalnie ograniczyć.

Badanie cariscreen jest istotnym elementem  badania określonym jako "CAMBRA" i stosowanym z powodzeniem w Japonii, Australii, USA, Kanadzie, Nowej Zelandii a ostanio w Wielkiej Brytanii , Belgii. Ten sposób  leczenia stosuje się przeważnie z preparatami o nazwie "carifree" , których w Polsce nie ma.  Profesjonalne kliniki stomatologiczne w leczeniu osób dorosłych  łączą leczenie nieinwazyjne ze znanym powszechnie "borowaniem"aby uzyskać maksymalny efekt leczniczy.

Wczesne wykrycie i odpowiednia opieka to nie tylko własne zęby ale również wyeliminowanie problemów ortodontycznych !!

Zdrowe , własne zęby oraz wczesne bezinwazyjne leczenie eliminuje konieczność zakładania uciążliwych aparatów ortodontycznych oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań po ich stosowaniu.

Ten system opieki stomatologicznej jest przede wszystkim  bezstresowy i nieporównywalnie tańszy.

Dentystyka zmierzająca do wykonywania wszędzie "gdzie się da" aparatów ortodontycznych, protez, koron i implantów bardziej przypomina zakład szybkiego jedzenia "fast food" a nie profesjonalną opiekę medyczną.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1305
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1436
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 804
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1041
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1630
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2105
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2201
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 809
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1110
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1047
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1535
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 526
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1303
10
komentarze: 36 | wyświetlenia: 555
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska