Login lub e-mail Hasło   

Nowy kumpel

Kumpel należy się każdemu, bez dwóch zdań.
Wyświetlenia: 1.862 Zamieszczono 10/05/2011

Kiedy zdechł stary weteran u moich rodziców, ten który pozostał szalał z tęsknoty i wył bez przerwy. Zdarzyło się to w styczniu, Rex miał niecałe 2 lata i całe swoje życie spędził z Royem, starszym kumplem do którego się bardzo po psiemu przywiązał. Wprawdzie trochę mu dokuczał i podkradał żarcie, bo stary Roy nie był już żwawy i sprytny ale na pewno kochał go prawdziwie. Całe dnie spędzali przecież razem w kojcu, a całe wieczory i noce ganiali po posesji. W dniu, w którym Roy został uśpiony Reks rozerwał pazurami siatkę kojca i wył przed wejściem do pomieszczenia, gdzie złożono jego truchło. Wszystkim było bardzo smutno, ale po Reksiu było to widać najmocniej, chodził osowiały i stracił apetyt.

W związku z tym, że rodzice są już w podeszły wieku i ich stan zdrowia jest mocno średni, z dużą niechęcią myśleli o wychowywaniu kolejnego szczeniaka, który podczas dorastania musi jeść częściej i zupełnie inne rzeczy niż dorosły pies. Poza tym z wychowaniem szczeniaka wiąże się cała masa dodatkowych kłopotów. Krótko mówiąc stanęliśmy przed zadaniem znalezienia kolegi dla Reksia. Sprawa była pilna ale przecież się udało znaleźliśmy Edka, a właściwie Edena i odtąd jedynym naszym zmartwieniem było to czy pieski przypadną sobie do gustu.

 

Nadszedł wreszcie dzień gdy przywieźliśmy Edka, pierwsze spotkanie było pełne rezerwy.

 

Później przyszedł czas na kontrolowane obwąchiwanie,

 

a później pozostawiliśmy ich samych. Teraz nie ma lepszych kumpli niż oni. Zazwyczaj są bardzo zgodni – gdy są sami, jeżeli jednak ktoś do nich wyjdzie natychmiast zaczynają na siebie warczeć i rywalizować. Są strasznie zazdrośni i zawzięcie się pilnują, żeby tylko ten drugi nie był za długo głaskany.

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2202
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 905
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1563
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 974
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 477
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1327
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1038
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1023
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 738
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 736
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 673
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 303
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 613
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1009
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 554
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawe to psie przyjacielstwo... zwierzęta są cudowne i wiele się można od nich nauczyć... Podrap te dwa Cudaki za uszami ode mnie :)

  hussair  (www),  10/05/2011

Ich przyjaźń niewątpliwie będzie rosła, bo obaj jej potrzebują, i mają w sobie co najmniej tyle samo z ludzi, co ludzie w sobie ze zwierząt. A propos tej właśnie rasy - jestem w niej zakochany. :) Acz mam w sercu oczywiście psy wszelkie.
Dzięki za piękny psi epizod, Barkarzu. Salut.

  barkarz  (www),  10/05/2011

Rex nigdy nie biegał za patykami, ale jak zobaczył, że Edek do nich biega szybko pojął w czym rzecz i teraz rzuca się za patykiem nawet do stawu. Niestety później otrzepuje się z wody, a że lubi być zawsze blisko ludzi .....

  hussair  (www),  10/05/2011

Znam te "uroki", znam... :) Piękna ta psia przyjaźń - odebrała tęsknotę, tę straszną zmorę dni życiowych, a teraz jeszcze inspiracji (pies psu) przydaje. Ech, miałem takiego owczarka-świra, co na widok zaspy śnieżnej wpadał w obłęd z radości. Rzucał się w nie, wbijał rakietowo, nurkował, tarzał, potrząsał głową jak odurzony bizon... Gdy wracał do domu, miał na sobie dwukilogramowy pancerz ze śniegu, który tajał godzinę... :).
A teraz to już hasa na Prerii tam wyżej...

Po Tęczowym Moście...i czeka tam, by przy twojej nodze kiedyś tam ponownie pohasać w innym wymiarze :)

  hussair  (www),  10/05/2011

Aż mnie ciarki przeszły... Ano, czeka tam już niezła gromadka tych wspaniałych Przyjaciół.
Cudowne w tym wszystkim jest to, że tak naprawdę, to życie odgranicza [od nich], a śmierć wszelkie bramy, wszelkie możliwości otwiera.

  Strzyga  (www),  10/05/2011

Nowy członek rodziny. Będzie kolejna wielka przyjaźń ;-)

  Gamka  (www),  11/05/2011

Cudny jest!!!

Świat byłby cudowny gdyby pomiędzy ludźmi czy partnerami , powstawała taka wieź jak w psim sercu Kiedy zostaje sam z moim psem, nie je i nie pije aż wrócą domownicy a jego spojrzenie mówi o tęsknocie. Pozdrawiam

Pierwsza miłość matczyna,druga psia,a trzecia dziewczęcia..tylko najlepsze milosci szybko umierają,psy żyją krotko,.MAM KOLEJNEGO czworonoga szczeniaka na Gubałówce kupiłem.Każdą wersję o psach czytam wnikliwie.Starym ludziom w gronie czworonożnych przyjaciół lżej się żyje niż z dwunożnymi budrysami,co kolczyki w nosie i poniżej pępka mają i puszkami po piwie w przechodniów rzucają...

Bardzo proszę pogłaskać go moimi dłońmi tam gdzie lubi Pozdrawiam.

  barkarz  (www),  17/05/2011

Dziękuję w jego imieniu : ))) ale .... właściwie którego?

  hussair  (www),  19/05/2011

Wszystkie możliwe, Barkarzu. :)

Aż mi się łezka w oku zakręciła. Miałem bardzo podobnego psa, który niedawno zdechł. To był prawdziwy przyjaciel rodziny i po jego śmierci nawet przez myśl nam nie przeszło, że można by go zastąpić innym psem... Tak trochę z innej beczki, ale nie mogłem się powstrzymać.

  hussair  (www),  19/05/2011

Bo to tak zawsze jest... Każdy pies (zresztą wszelkie zwierzę, które staje się Bliskim), jest niepowtarzalne. Ale koło życia się toczy i w końcu w progach domu pojawia się zastępca...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska