Login lub e-mail Hasło   

Kropla - opowieść inspirująca

Pewnego dnia u źródła rzeki malutka kropelka wody wyskoczyła ze skały. Po niej wyskoczyła kolejna i kolejna. „Wow, kim ja jestem?” – zapytała kropelka wody
Wyświetlenia: 5.679 Zamieszczono 24/05/2011

 – “Nie wiemy, ale przyłącz się do nas” – odpowiedziały inne krople. „Dobra” – powiedziała kropelka i popłynęły razem.

Mały strumyk wody mknął z rozkoszą przez skały i kwiaty. Kropelkę bardzo ciekawił świat. Był taki wielki i fascynujący. Rzeka płynęła coraz szybciej i szybciej, przemykając przez zwalone drzewa i wielkie skały.

Wszystko co mała kropla zobaczyła i odczuła było tak niesamowite! „Wiem, kim jestem” – wykrzyknęła kropelka – „Jestem strumieniem!”.

Dni szybko mijały. Wkrótce rzeka stała się znacznie większa i szersza, prąd zwolnił. Ramiona rzeki były tak szerokie, tak otwarte, że zdawało się iż mogłyby objąć cały świat. Rzekę otaczała aura spokoju.

Mała kropelka również zauważyła tą zmianę. “Więc jestem rzeką” – powiedziała – “to naprawdę ja”.

Tygodnie mijały jak dni i rzeka dopłynęła do morza. To było jak dotknięcie nieskończoności. Malutka kropelka nigdy czegoś takiego nie widziała. Tak wiele kropli się łączyło w odwiecznym tańcu harmonii.

„Tak bardzo się myliłam” – powiedziała kropelka – „ Nie jestem strumieniem, lub rzeką. Więc kim jestem?”

„Czy jestem morzem?” – zapytała, lecz nikt nie odpowiedział.

Kropelka była w ciszy przez kilka chwil.

Pamiętała całą podróż. Od wyskoczenia ze skały aż do nieskończonego morza.

„Kim ja tak naprawdę jestem?” – kropelka ponownie zapytała.

“Jesteś wszystkim” – odrzekł tajemniczy głos z wnętrza kropli – “Jesteś kroplą wody, strumieniem, rzeką I morzem. Jesteś jednym i jesteś wszystkim!”

„Wow, jestem kropelką i morzem jednocześnie. Teraz wiem, kim jestem” – ucieszyła się kropla i zaczęła tańczyć. Tańczyła z taką pasją, że stała się częścią wielkiej fali.

Fala sięgnęła plaży i delikatnie obmyła stopy dziewczyny.

„Kocham morze” – powiedziała – „Jest w nim naprawdę wszystko”

Podobne artykuły


13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 7961
159
komentarze: 44 | wyświetlenia: 46286
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20136
59
komentarze: 26 | wyświetlenia: 14893
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 7085
17
komentarze: 60 | wyświetlenia: 4182
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8261
49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8790
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6867
16
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7814
37
komentarze: 47 | wyświetlenia: 8377
15
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2324
34
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1780
34
komentarze: 69 | wyświetlenia: 11038
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 8077
 
Autor
Artykuł  hussair  (www),  24/05/2011

Głosuję jako szczęśliwy i dobrowolny niewolnik Morza, które jest moim generatorem mocy.

  Gamka  (www),  24/05/2011

To jesteśmy oboje szęśliwymi niewolnikami wody !!!!!!

  hussair  (www),  24/05/2011

Jakbym zaczął liczyć, ile mamy wspólnego, to wynik byłby dwucyfrowy, to rzecz pewna! :)

Wiem, że troje to już tłok, ale ja też kocham morze, dorastałam słuchając szumu fal:) Witam nową autorkę i gratuluje udanego debiutu. Oby tak dalej:)

  hussair  (www),  24/05/2011

Czasem tłok jest miły. ;-))
A i plaże polskie szerokie. Ja polecam Karwię - wybieram się w sierpniu. :)

Dziękuję :) przyjęliście mnie bardzo serdecznie! Poczułam się jak w domu :)

o byłam w Karwii z 10 lat lemu, super wakcje. Piękne plaże i trochę mniej tłoczne niż w Trójmieście co dla mnie jest ważne. Trudno przebijać sie manewrując między jednym plackiem a drugim i zamiast szumu morza słychać różne brzęczenia ludzkie zupełnie jak na ruchliwej ulicy. Dlatego Karwia jest super, względny spokój i niedaleko do Jastrzębiej Góry. Pozdrawiam miłośników morza:)

  hussair  (www),  28/05/2011

A do Jastrzębiej Góry fajnie sobie pomaszerować brzegiem. :) Po drodze wiele cudów natury, na przykład trzy drzewka na środku pasa plaży (całkiem wąskiego zresztą w tym miejscu).

  Elba,  24/05/2011

Jeszcze trochę kropel nakapie do wieczora... Kap...kap... następna leci... Łap!

  lilith123  (www),  24/05/2011

Cieszę się że dziś teksty z Synergii zawitały na Eiobę:)

Na razie publikuję tutaj swoje inspirujące historie, których nie ma na Synergii :) Potem, pewnie coś rozwojowego wiedzowego też się znajdzie :) Dziękuję i pozdrawiam!

Debiut na eiobie bardziej niż udany. Powodzenia.

Dziękuję :) Miło to słyszeć! Pozdrawiam cieplutko :)

Zastanawiam się, gdzie ja już tę opowiastkę inspirującą czytałam?

Opublikowałam ją na Facebooku, tyle że po angielsku :P No i mój przyjaciel Rafał Dudek uprosił mnie o nią na swojego bloga :) Tylko tam się znajduje to opowiadanie :)

Ah... na facebooku:) Czytałam ją w wersji anglojęzycznej, dlatego tekst był znajomy... dziękuję za wyjaśnienie. A tekst o biedronce jest cudny:) Pozdrawiam.

Administracjo! Dlaczego ten artykuł nie jest jeszcze na stronie głównej? Czy teraz arty wchodzą tam od 20 pkt czy coś się zacięło?

Też się nad tym zastanawiam. Od dłuższego czasu wiszą artykuły, które już dawno powinny się znaleźć w popularnych. Pisałam o tym do administracji, ale na razie cisza.

  Gamka  (www),  26/05/2011

Macieju ! to dorzuć punkcika;-)))

Piękne, refleksyjne opowiadanie... Ale nad pointą bym popracował jeszcze :)

  whisper  (www),  27/05/2011

Uwielbiam morze! Gratulacje za wspaniałe opowiadanie.

Dziękuję wszystkim za cudowne komentarze :) Napisałam to opowiadanie z czystej inspiracji napisania czegoś tylko dla siebie. Piszę sporo artykułów branżowych, uwielbiam pisać i myślę, że dobrze mi to wychodzi, jednak rzadko mam okazję napisać coś dla siebie. To opowiadanie wypłynęło ze mnie całkowicie samo :) A gdy już ujrzało światło dzienne nie mogłam go zatrzymać dla siebie. Po prostu. Cieszę s ...  wyświetl więcej

dziecinne

byłem ziarnkim piasku.. wiatr zagrnął mnie swimi mocnymi ramionami i poleciałem z kurzem... rozkoszna podróż, myślałem cichutko że jestem czymś wielkim..., źdźbła traw łamały się a ja gnałem niesiony mocą..., przyszła burza, wypiłem kropelkę (sic!) wody, nabrzmiałym brzuszkiem poniesiony huraganem pomknąłem przed siebie... ale odlot, tak, wśród miliona innych ziaren byłem naprawdę mocny, huragan z ...  wyświetl więcej

trudno wśród miliardów kropli wody odnaleźć siebie...jeszcze trudniej znaleźć drugą taką samą , czy choćby podobną . Nieraz wydaje nam się (czy jesteśmy wręcz o tym przekonani) ,iż JEST ...TO ONA !!! ........Chwilę potem przychodzi huragan który niszczy wszystko .......niszczy powierzchnię ziemi, czystą wodę przemienia w lawinę błota. Ważne by nie poddać się ..szukać dalej?? A może wystarczy spojr ...  wyświetl więcej

taKasiu, zwłaszcza, że Kasiokwencje bywają dziecinne... "piaskownica" no nie???

czytasz co piszę???

tak czytam ..nie powinniśmy oceniać innych, jeśli sami nie umiemy załatwić spraw tak jak się powinno...Czuję złość ..żal .. gdzie są ludzie "bliscy" kiedy naprawdę ich potrzebujemy ??? Dlaczego zawodzą nas....a potem jeszcze pretensja do innych..................nigdy tego nie zrozumiem .............

  Ba Jar,  04/06/2011

Kasiu, piszesz dokładnie to co ja czuję w tej chwili ..... a może My, kobiety, oczekujemy zbyt wiele od mężczyzn, którzy karmią nas złudzeniami-frazesami? ..... tak miło tego słuchać...... i tylko czas pokaże, czy uczucia zawarte w pięknych słowach są prawdą czy fałszem ....... pozdrawiam, życząc i Tobie i sobie, abyśmy jak najszybciej poradziły sobie z żalem i złością. W końcu ta ostatnia podobno urodzie szkodzi :)

wiesz, że po tym wszyStkim trudno zaufać

Dziś zadałam sobie pytanie "co może być w tym dobrego?" czując, że coś jest na pewno...... choć teraz jeszcze nie wiem co. Twoje teksty są cudne, uwielbiam je czytać. Dziękuję :)

  Ba Jar,  10/06/2011

Tak, grafie Jerzy O'mański ..... już nie można zaufać

Widzisz mi nie zależy już teraz na zaufaniu......tu chodzi o to jak umiemy postąpić w trudnej sytuacji. Widzę ,że mnie nie rozumiesz dlatego napisałam malutkie opowiadanko które postaram się jeszcze dziś dodać. Możesz je skomentować ..pokazać tak jak Ty to widzisz. Pozdrawiam Cię Grafie i Jasiu KDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska