JustPaste.it

Moje pierwsze biurko

Przedszkolne i szkolne rozstania zawsze są, były i będą ogromnym przeżyciem. Nie tylko dla samych dzieci, ale także i ich rodziców.

Przedszkolne i szkolne rozstania zawsze są, były i będą ogromnym przeżyciem. Nie tylko dla samych dzieci, ale także i ich rodziców.

 

Moje pierwsze biurko

Przedszkolne i szkolne rozstania zawsze są, były i będą ogromnym przeżyciem. Nie tylko dla samych dzieci, ale także i ich rodziców, dla których moment ten jest wielkim wydarzeniem. I do którego przygotowują się razem z dziećmi od dłuższego czasu. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek i ułatwić im start w „dorosłość”.

Biurko to podstawa

Jednym z najważniejszych elementów wieku przedszkolnego i szkolnego jest nauka. Rysowania, pisania, wycinania i czytania. Przy biurku oczywiście. Bo zarówno pierwszoklasista jak i przedszkolak potrzebuje miejsca do nauki i realizowania swoich pasji. Kąta, w którym będzie mógł odrabiać z Rodzicami swoje pierwsze zadania domowe, rysować i układać puzzle. I który pomoże mu się skupić.

881beb1d3f5af172e5605bf08f33a6f5.jpg

W kącie czy w rogu ?

To, gdzie ustawimy biurko zależy wyłącznie od nas samych. Jednak, jak zgodnie twierdzą specjaliści warto zadbać o to, aby siedzący przy nim maluch miał dostęp do światła. Z tego też powodu warto postawić go tuż przy oknie, tak aby dostęp do światła był nieograniczony a wieczorem, kiedy będzie już ciemno - zapalić lampkę. Ustawioną na parapecie lub po stronie przeciwnej do ręki, która pisze dziecko (praworęczni po lewej, mańkuty – po prawej).

Zdrowo i bezpiecznie

Aby nauka przy szkolnym biurku nie nadwerężyła kręgosłupa naszych milusińskich warto zadbać o zachowanie odpowiedniej postawy podczas pracy. Nieocenione w tym względzie będą ortopedyczne krzesła, jednak ze względu na niecodzienny sposób siedzenia na nich (nierzadko w pozycji klęczącej), możemy mieć problemy z przekonaniem o ich skuteczności malucha. Bogata oferta producentów wyposażenia wnętrz sprawia jednak, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Bez względu na to, czy wybierzemy standardowe krzesło obrotowe czy też skórzany fotel ze wzmocnieniami w części krzyżowej lub wkładką masującą, zadbajmy o odpowiednią wysokość zarówno samego biurka jak i fotela, na którym nasze dziecko będzie siedziało. Kupując potrzebne elementy wyposażenia zwróćmy także uwagę na to, czy nogi dziecka dotykają podłogi. O ile bowiem większość krzeseł ma regulowaną wysokość o tyle taką funkcje posiadają tylko nieliczne biurka. W przypadku małych (wiekowo) lub niskich dzieci kupmy więc stolik przeznaczony dla ich przedziału wiekowego. A jeśli już musimy kupić meble na wyrost zaopatrzmy się dodatkowo w podkładkę pod nogi, która nie tylko umożliwi malcowi dostanie się na krzesło ale także będzie stanowić stabilne oparcie dla małych nóżek.

47d168eb1c07f984fd0c13cef05e617e.jpg

Dla każdego coś innego

Kupno biurka wydaje się pozornie proste. Czy jednak blat i cztery nogi spełniają oczekiwania dziecka w każdym wieku ? Gdzieś przecież trzeba schować zeszyty i kartki do rysowania, kredki oraz mnóstwo innych przyborów papierniczych. Można oczywiście dokupić do posiadanego biurka komódkę z szufladami, ale można także od razu zdecydować się na kompletny wyrób. Który, o ile posiada dodatkowo półkę na komputer starczy naszym milusińskim na długie lata. I zapewni nie tylko wygodę ale także ułatwi utrzymanie porządku – sprzyjającemu koncentracji i skupieniu.

Oferta producentów w zakresie wyposażenia szkolno-biurowego jest bogata, co sprawia, że każdy może znaleźć produkt odpowiadający swoim wymaganiom. W sprzedaży dostępne są zarówno szuflady podbiurkowe, organizery stawiane bezpośrednio na biurko jak tez plastykowe szuflady doczepiane do nogi biurka, z którym mały uczeń może w każdej chwili wyciągnąć potrzebną kredkę czy ołówek.

c137de556d6ceedf514c19c8409a6c67.jpg

Spójna całość

Kącik przedszkolaka i ucznia to oczywiście nie tylko biurko. Niezbędnym elementem wyposażenia kącika dziecka 6, 7 – letniego są także regały, w których mali naukowcy mogą chować książki i zeszyty, najlepiej z szufladami, do których mogą wkładać papiernicze przybory i swoje dziecięce skarby.

Niezmiernie istotna kwestią jest także wystrój wnętrze, w którym maluchy będą się uczyć. Na koncentrację wpływa bowiem także kolor ścian i mebli oraz wystrój całego dziecięcego pokoju. Przed rozpoczęciem nauki warto zadbać, aby w baby roomie panował ład i porządek a wszystkie zabawki były poukładane. Jest to możliwe jednak tylko wtedy, kiedy pokój jest przemyślany pod kątem organizacyjnym i każda rzecz ma swoje miejsce. Zadbajmy więc o to, aby dzieci miały szuflady, w których będą mogły schować swoje misie i samochody oraz pojemniki na inne drobiazgi, które do tej pory były porozrzucane na podłodze.

Pstryczek – elektryczek”

apli-ktl115-8.jpg

Nauka w przypadku pierwszoklasistów sprowadza się głównie do pisania ręcznego. Jeżeli jednak w pomieszczeniu znajduje się komputer zadbajmy, aby wychodzące z niego i innych urządzeń kable były uporządkowane np. przy pomocy plastykowych osłon, łączących przewody w jedną całość. - Pamiętajmy także o poinformowaniu dziecka o niebezpieczeństwie związanym z użytkowaniem urządzeń elektrycznych – przypomina Mirosław Mazur-Domosławski Kontakt Simon S.A. - Przedszkolak powinien wiedzieć, że zalanie oranżadą klawiatury może spowodować zwarcie a włożenie długopisów do otworów gniazdka – porażenie prądem. Kierujmy się zasadą, że ostrożności nigdy dość. Zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania możemy zamontować dla pewności bezpieczne dla dzieci gniazdka z przesłonami torów prądowych lub alternatywnie gniazdka z kluczem uprawniającym i przesłonami torów prądowych oraz plastykowe zatyczki, zabezpieczające przed skutkami działania prądu.