Login lub e-mail Hasło   

Słowianie - tajemniczy lud.

Skąd się wzięli Słowianie w Europie, w tak wielkiej ilości?
Wyświetlenia: 37.002 Zamieszczono 02/06/2011

Do tej pory nikt jeszcze nie wyjaśnił pochodzenia Słowian i nie określił ich pierwotnych siedzib. Można zapytać, skąd się wzięli Amerykanie i skąd przybyli?. Na to pytanie każdy udzieli wyczerpującej odpowiedzi, przybyli z Europy i założyli kolonie a później podbijali kolejne ziemie i sprowadzali kolejnych osiedleńców. Podobnie było ze Słowianami. Po przybyciu Hunów w IV wieku na tereny wschodniej Europy, zaczęli oni podbijać poszczególne ludy, narzucając im swoją mowę i kulturę. Kim byli Hunowie?. Był to lud koczowniczy, zamieszkujący Syberię, na północ od Chin, zwanym przez tych ostatnich Xiongnu.Tak mówi nauka, a co mówią fakty? Po ostatnich odkryciach genetyków, można ich uważać za szczep Ariów, który nie poszedł z pozostałymi do Indii i Persji a udał się na wschód i próbował podbijać Chiny. Różnie im to wychodziło z tym podbojem, faktem jest, że jedna część z nich udała się na początku naszej ery na Zachód i w tym marszu zgarniali wszystko co napotkali na swej drodze do nowych siedzib. Armia Hunów powiększała się o podbite ludy i ich wojowników. Gdy pojawili się w Europie władali już potężnym Imperium, od Tybetu po Morze Czarne.

    Wtedy stanęły na przeciwko siebie dwa Imperia, Rzym i Hunowie, cywilizacja Zachodu i Wschodu. Te dwie armie oddzielała od siebie grupa barbarzyńców celtyckich, germańskich, wandalskich, sarmackich i fińskich. Po uformowaniu się sprzymierzeńców obu stron, nastąpiło starcie dwóch Gigantów. Hunowie dotarli do Renu, Alp i Bosforu. Za względny spokój Bizancjum płaciło Hunom trybut i czekali na najgorsze. Po przegranej Attyli na Polach Katalaunijskich w 451 roku załamała się potęga Hunów i marzenia o zdobyciu Rzymu i Imperium Euro-Azjatyckim. Armia huńska rozpierzchła się po Imperium Romanum i Europie. Nastąpiła wędrówka nie ludów a wojowników i tworzenie się nowych państw i królestw.

   Zdobycze Hunów z czasem zamieniły sie w Słowiańszczyznę, z jednym językiem, religią i kulturą. Europa podzieliła się na dwie części i do tej pory ten podział zachował się z małymi zmianami na zachodzie i południu. Tak więc Słowianie, to nic innego jak ludy podbite przez Hunów, o ich kulturze i obyczajach, wymieszanymi z lokalnymi tradycjami i częściowo językiem. Z różnych powodów te fakty nie są rozpowszechniane szerokiemu odbiorcy. Zaburzyłoby to znaną historię prawie całej Europy i wszystkie stereotypy myślowe. Wikingowie staliby się potomkami huńskich wojowników, prawie wszystkie elity Europy podobnie. Jest to do udowodnienia poprzez badania haplogrupy Y DNA u możnych tego świata. Haplogrupy Hunów, to głównie R1a1a, Q, N, G. Również grupa krwi B do Europy przybyła za ich przyczyną, jak wiadomo pochodzi ona z terenów Tybetu, od tamtejszych ludów wędrownych, w Europie posiada ją od kilku do kilkunastu procent populacji.

   Słowianie po lewej stronie Odry, oprócz Serbołużyczan, to zeslowianizowani Celto- Germanie ( haplo. R1b, R1a1a, I1a i I2b ). Dlatego tak łatwo ulegli stopniowej germanizacji, słowiańskość była tam silna tylko u wyższych warstw, wojów i możnych. Na terenach od Łużyc po stepy czarnomorskie, zamieszkiwali pierwotnie potomkowie Ariów, Wandalowie - Lugiowie ( haplogrupa R1a1a7, aktual. R1a1a1g) i Sarmaci (głównie R1a1a oraz bliskowschodnie G,J E), ich potomkowie. Za czasów I Rzeczpospolitej, na te tereny sprowadzono Tatarów i ludy bałkańskie ( haplog. R1b, E1b, J i I2a, która stanowi większość przybyszów). Dość osobliwym przykładem na narzucenie języka i kultury są Węgry i Turcja. Ugrofińskie i tureckie haplogtupy (N1c) występują w tych narodach w śladowych ilościach. Pierwotnie słowiańska Panonia jest dzisiaj ugrofińską enklawą w środku Europy. Została jednak nazwa, Hungaria, po poprzednich zdobywcach. Tak to już bywa, że zmieniają się nazwy krain, ich panowie i władcy, a lud prosty jest zawsze taki sam. Słowianie znikąd nie przybyli, są tu od wieków, zmieniano im tylko nazwy z Wandali na Polaków, Czechów, Węgrów, Rusinów, z Traków na Bułgarów, a z  Wenedów na Słowińców, Chorwatów, Serbów i Rumunów. Prawda ta, kiedyś wymazana z historii przez kronikarzy chrześcijańskich, powraca dzisiaj przez badania genetyczne i zapomnianą tradycję, dawną religię i obyczaje. Nie mamy się czego wstydzić, że jesteśmy Polakami, nasi przodkowie podbijali kiedyś Indie i Chiny a ich potomkowie, wracając do starych siedzib przodków, stali się pogromcami Europy.  Po dziś dzień mówią swoim językiem, który pokrywa się w 100% z sanskrytem, mową Ariów.          

 

   Poniższe i powyższe zdjęcia przedstawiają ludzi z terenów, z których przybyli Hunowie i ich sprzymierzeńcy. http://pastmist.wordpress.com 

 

 

http://pastmist.wordpress.com/ 

http://www.armieswiata.com/ahunow1.html 

http://histmag.org/forum/index.php/topic,10317.0.html

http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

 

http://www.eupedia.com/europe/maps_of_europe.shtml#languages

 

 Na mapkach kolor ciepły oznacza, że jest ok 60%, a zimny od 0-5%. Można powiększyć.

http://eurogenes.blogspot.com/2011/05/caucasus-bereft-of-r1a1a-m198.html

  Czerwonym kolorem (SB) oznaczono Serbołużyczan ze wschodnich Niemiec. To potwierdza, że obok nich (SB), Rosjanie to nasi najbliżsi krewni. Prawdą jest więc, że Rus nie był bratem a wnukiem Lecha.

http://blogs.discovermagazine.com/gnxp/2011/05/caucasus/

 

http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=fr&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fpastmist.wordpress.com%2F

 

http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2834
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1078
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 936
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 563
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 977
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1828
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 677
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 832
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 532
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 973
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 625
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Znakomity tekst!
A, w kwestii języka prasłowiańskiego: Najprawdopodobniej, z tego co wiemy na podstawie gramatyki porównawczej,która to metoda, z braku jakiegokolwiek zapisu, jest póki co jedyną sensowną, wiemy(przypuszczamy?), że wyłonił się on z wcześniejszego, jednolitego(?) praidoeuropejskiego. Doświadczenie wskazuje jednak, że ów praindoeuropejski, z racji obszaru na jakim miałby wystę ...  wyświetl więcej

  oculus,  04/06/2011

Miło mi Grzegorzu, że tekst Ci się spodobał. Dużo czytałem o pochodzeniu naszego języka, nie jest rzeczą prostą to wyjaśnić. J. słowiański jest tak archaiczny,że nawet dla dawnych kronikarzy był on bardzo barbarzyński i nie znany, musiał on przybyć razem z Hunami. Nasza polszczyzna jest orginalna i w przciwieństwie do pozostałych słowiańskich może uchodzić za bazową. Co do języków europejskich, to ...  wyświetl więcej

Był czas kiedy bardzo mnie to zagadnienie interesowało. Mam jeszcze w domu liczne notatki. Być może kiedyś coś napiszę boś mnie wielce zainspirował. I to ja winienem Ci wdzięczność.
Kłaniam się nisko:-)

  hussair  (www),  04/06/2011

Słowianie to najbardziej urodziwy lud planety. Howgh!

  oculus,  04/06/2011

Potwierdzam.:)))

A ja sekunduję :) Spodobał mi się ten artykuł... Za Słowian też wypiję, a co!

A Słowianki! O matko:-)

  hussair  (www),  06/06/2011

Słowianki, Słowianki!... chciałoby się jak najwięcej... przytulić! :)

  Gamka  (www),  05/06/2011

Wspaniały artykuł!
..........czekam na więcej takich perełek ;-))

Miło, że Ci się spodobał, będzie więcej.:)))

Oby. Ja też czekam.

Doskonały artykuł. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na więcej. Pozdrawiam serdecznie.

  hussair  (www),  07/06/2011

A ja pozdrawiam Panią Słowiankę. :))

  sci,  07/06/2011

Rumunie to nie słowianie.

Kiedyś byli nimi, mówili naszym językiem, pisali cyrylicą, byli prawosławni. Potem zmienili język, pismo na łacińskie, widocznie bliżej im było do kultury i tradycji romańskiej. Zamienili większość słów słowiańskich na łacińskie i romańskie. Dacja była kiedyś prowincją rzymską i w ludnosci przetrwała pewna odrebność, jak u nas pogańskie święta w trwdycji wiejskiej. Genetycznie blisko im do Bułgaró ...  wyświetl więcej

  oculus,  13/06/2011

Proszę bardzo to na początek: http://www.bryk.pl/teksty/stud(...)storia/średniowiecze/8926-początki_słowian.html. To na deser, smacznego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rumuni

  hussair  (www),  13/06/2011

Pojęcia nie miałem, że Rumuni wywalili swój język i sobie nowy wzięli. Szaleństwo. :)

Tu w Norwegii, jest dzisiaj swięto religijne, mamy wolne, ale pada deszcz, więc robię w mojej ulubionej rozrywce.
Hussair, Litwini zrobili podobnie i teraz z Łotyszami rozmawiają po rosyjsku.:)

@oculus:
"Litwini zrobili podobnie i teraz z Łotyszami rozmawiają po rosyjsku"

O co chodzi?! Nie zrozumialem.

  oculus,  12/06/2013

@Aleks z Rosji: Witaj Aleks, Litwini wyrzucili ze swego języka kilka tyś. polskich słów i zastapili je sanskrytem, przez co z łotewskim ma bardzo mało wspólnego.:)

No dobrze , teraz wyjasnijcie to JARO+SLAWOWI Kaczynskiemu.....

Nie ma co mu wyjaśniać, Jaro pochodzi od wrogów Słowian, od Chazarów.

Dzienkuje za ten artykul ;)

Jestem z Rosji, i teraz ucze sie jezyka polskiego, bo chce wiecej uznac o praslawianach - naszich ogolnych przodkowiach. O jezyke slowianskiem, naszej historii.

  hussair  (www),  12/06/2013

@Aleks z Rosji: Super! Pozdrawiam bratersko.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska