Login lub e-mail Hasło   

Robić coś dla pieniędzy

A skutkiem ubocznym tworzyć dobra dla innych. Czyż nie jest to pięknym celem?
Wyświetlenia: 1.025 Zamieszczono 06/06/2011

Rewolucja Naukowa

Czy myślałeś kiedyś o tym, aby stworzyć rewolucję naukową tylko dla pieniędzy? Ponieważ to Twoja ambicja, zdobyć pieniądze, aby Tobie i Twojej rodzinie żyło się dostatnio. Aby zamiast spędzać 8 godzin dziennie w pracy, spędzać ten czas ze swoimi dziećmi i żoną.

Dla wielu ludzi ambicją były pieniądze, ale postanowili, że chcą osiągnąć ten cel na budowie nowych rozwiązań dla ludzi. Tworząc nowe wynalazki i miejsca pracy. Być może wielu ludzi chce zdobyć majątek kradnąc, albo wykorzystując innych. Ale jestem pewien, że Ty tego nie chcesz. Chcesz być raczej dobrym i pożytecznym człowiekiem. Wymyślić coś nowego, aby innym żyło się lepiej. Spełnić swoje marzenia.

Henry Ford

Kto nie zna tego człowieka? On za pomocą swoich pomysłów stał się prawdziwym bogaczem. Wymyślił samochody - coś o czym nawet nie śniło się ludziom w tamtych czasach, ponieważ wszyscy jeździli konno. Henry był jednym z tych ludzi którym nie sposób było wmówić, że coś jest niemożliwe. Jego geniusz dał światu automobile, które dzisiaj są nieodłącznym elementem życia całego świata. Dzięki nim możemy mieć więcej jedzenia i wszelkich dóbr. Ford przyczynił się do dobrobytu dla każdego z nas. A skutkiem ubocznym jego odwagi i pomysłowości dla jego samego było wielkie bogactwo.

Czy Ty też możesz stworzyć coś o czym nie śni się nikomu na świecie?

Bill Gates

Prawdopodobnie właśnie teraz pracujesz na komputerze na jego systemie operacyjnym. Bill rozpoczął kolejną rewolucję naukową - komputery. To dzięki nim możemy komunikować się szybciej i lepiej. Jego ideą było połączenie wszystkich ludzi na świecie, za pomocą komputerów i sieci. Czy udało mu się to? Kto dzisiaj w Polsce nie posiada komputera i dostępu do Internetu. Prawie wszyscy to już mają. Dzięki temu możemy robić zakupy przez Internet, a nawet pracować na komputerze. To wszystko czyni nasze życie jeszcze bogatszym i łatwiejszym. Samemu Billowi jego geniusz dał wielkie bogactwo i dostatek. Może on żyć swoim wymarzonym stylem życia. Co więcej - daje on na całym świecie tysiące miejsc pracy i płaci on swoim pracownikom pensje, które pozwalają im i ich rodzinie żyć dostatnie.

Czy Ty też możesz stworzyć coś nowego? Co uczyni Ciebie bogatym, a świat lepszym miejscem?

Mark Zuckerberg

To najnowszy bohater naszych czasów. Stworzył on sławny serwis Facebook. Czy Ty też komunikujesz się, ze swoimi znajomymi przez ten serwis społecznościowy? Czy nie pomaga Ci on w Twoim życiu? Było już wiele serwisów społecznościowych, ale jak okazuje się, nawet jeżeli coś nie jest rewolucyjne, może stać się niezbędne. Ponieważ zawsze można uczynić coś jeszcze lepszym. Dzięki swojemu serwisowi Facebook Mark stał się miliarderem w bardzo młodym wielu, ale co najważniejsze dał całemu światu swój pomysł, dzięki któremu nam wszystkim żyje się lepiej.

Czas na Ciebie

Odwagi, Tobie też się uda. Masz tak wiele pomysłów w głowie, czemu nie zrealizować by ich? To może być świetna zabawa. Może to nadać Twojemu życiu nowego celu i jakby trochę więcej radości i światła. Po prostu wymyśl coś co dobrego... może nowy serwis Internetowy który pomoże w czymś ludziom? Nie umiesz tworzyć nowoczesnych stron? To żaden problem. Naucz się tego. Jesteś tak samo zdolny jak nasi trzej bohaterowie, możesz nauczyć się dowolnej rzeczy jaką sobie zamierzysz. Największa podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a więc miej odwagę go zrobić.

Zarażaj ludzi zaraźliwą ideą tworzenia dóbr, wynalazków i nowych rozwiązań. Współpracuj z nimi, ponieważ ludzie są najważniejsi. Sam możesz wiele, lecz jeżeli będziesz współtworzył z innymi - to wtedy dopiero możecie wiele.

http://samodzielni.wordpress.com/

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2366
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74949
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648657
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15339
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21773
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40693
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17593
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13256
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53492
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22914
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18343
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23525
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska