Login lub e-mail Hasło   

7 Zł(ot)ych Pomysłów Jak Szybko Się Zestarzeć w Stresującej Pracy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rafaldudek.pl/154/jak-sie-stresow(...)-pracy/
Dobrze wiesz jak bardzo w dzisiejszych czasach etatowa praca relaksuje i pozytywnie wpływa na zdrowie. :-)
Wyświetlenia: 948 Zamieszczono 16/06/2011

Szczególnie dobrze płatna praca w dużych firmach, gdzie trzeba zostawać po godzinach i współpracować z ludźmi, których najchętniej byś udusił.

W tym artykule dowiesz się jak stresować się bardziej. Dzięki tym Siedmiu Złotym Pomysłom szybciej się zestarzejesz i stracisz swoją stresującą pracę. Co za ulga!

1. Poproś szefa o dodatkowe obowiązki!

Zostajesz po godzinach z przepracowania? Nie szkodzi! Powiedz szefowi, że gdyby miał jakieś dodatkowe zadania to zawsze może na Ciebie liczyć. Przecież Ty tak bardzo lubisz pomagać i się angażować, prawda?

Nie szkodzi, że zostaniesz w pracy od rana do wieczora! Kto by chciał odpoczywać i bawić się, gdy można pracować po godzinach za darmo!

2. Zaprzyjaźnij się z osobą, której nie znosisz!

Na pewno jest w Twojej pracy jakaś osoba, za którą nie przepadasz. Nawiąż z nią lepszy kontakt! Zaangażuj się w projekty wspólnie z tą osobą. Pogadaj z nią na przerwach. Zaproś ją do kina i na kawę. Kup pierścionek i oświadcz się tej osobie – jeśli oczywiście płeć na to pozwala.

Nic tak nie stresuje jak więcej czasu z osobą, której nie znosisz. A jeśli za nią wyjdziesz i będziecie mieć dzieci podobne do tej osoby – zestarzejesz się jeszcze szybciej!

3. Zrób sobie totalny bałagan na biurku!

Porozrzucaj swoje rzeczy wszędzie gdzie się da na biurku, tworząc kilkuwarstwowy bałagan. Spróbuj ułożyć jak najwięcej śmieci, niedokończonego jedzenia i ważnych dokumentów w stos na biurku. Ułóż jak największy bałagan a następnie pracuj na szczycie tej sterty śmieci.

Tylko uważaj, żeby nie spowodować lawiny...

Zobaczysz, bałagan na biurku tak skutecznie stresuje, że wkrótce koledzy zaczną Cię pytać jak Ty to robisz. Też będą chcieli mieć taki bałagan!

 4. Odpoczynku unikaj jak ognia!

Relaksujący odpoczynek to największy wróg stresu. Bądź ostrożny wieczorami i weekendami żeby nie odpoczywać zbyt wiele.

Szczególnie wystrzegaj się słuchania przyjemnej muzyki, długiego snu i szalonej zabawy.

Jeśli już musisz zabijać czas to rób to w stresujący sposób – oglądaj filmy o zabijaniu, zadzwoń do tej osoby z pracy, której nie znosisz. W weekend koniecznie martw się tym, jak w poniedziałek praca da Ci popalić.

5.  Koncertuj w korku

Stoisz w korku drogowym? To jest Twój czas, gwiazdo rocka, rozpocznij swój koncert!

Twoim instrumentem jest klakson samochodowy. Naciskaj go jak najczęściej, bo nic tak nie stresuje jak glośne dźwięki. Słowami piosenki niech będą wyzwiska w stronę „pajaca, który spowodował korek”. Wkurzaj się ostro, wkurzaj się często.

Pamiętaj o regule rocka nr 1: Play it ****ing loud!

6. Wyżyj się – niech stres z Ciebie wypłynie!

Zainwestuj w usuwacz stresu – niecałe 40zł na allegro.

Noś go ze sobą do pracy. Gdy czujesz, że stres się zbliża, użyj usuwacza stresu na najbliższym przedmiocie. Najlepiej urządzeniu elektrycznym, lub na kruchym szkle. Nie używaj usuwacza stresu na osobach ze względu na konsekwencje prawne.

7. Pochwal się w komentarzu!

Jeśli żaden z pierwszych sześciu pomysłów nie jest w Twoim stylu – pozostaje Ci siódmy. Napisz w komentarzu jaki jest Twój największy problem lub wyzwanie w stresującej pracy.

Napisz, a poczujesz się lepiej! Dodatkowo, pomożesz mi napisać książkę o usuwaniu stresu w pracy, w której będą prawdziwe Złote Pomysły :-)

Jaki jest Twój największy problem lub wyzwanie w stresującej pracy?

Podobne artykuły


17
komentarze: 5 | wyświetlenia: 6467
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 5908
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 17068
46
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6564
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 7061
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5913
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 43503
22
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2120
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 12703
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4707
16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5963
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3336
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3107
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska