Login lub e-mail Hasło   

Uroczy Zakątek

Nie da się ukryć, że po prostu mam szczęście.
Wyświetlenia: 1.960 Zamieszczono 18/06/2011

 

 

 

Tak mam szczęście, bo niedaleko mojego domu, może około 200metrów zaczyna się inny świat. Schodząc w dół moją ulicą, która prowadzi wprost na groblę, oddzielającą niemały zalew od ogromnej połaci łąki, znajduję się nagle w uroczym zakątku. Ot niemały skrawek natury upchnięty w samym środku miasteczka. Wzdłuż zalewu i łąki płynie rzeka, umocniona wałem, na którym wysoki szpaler topól splata się w górze koronami, tworząc zielony tunel. Choć jestem obeznana z tym czarownym miejscem, mam często ochotę szczypać się, by sprawdzić czy nie śnię.

Otóż w kwietniu na tych topolach sejmikowały małe ptaki (szpaki?) W liczbie kilkuset sztuk, czyniąc niesamowity rejwach. Na łące pasła się łania, spokojnie nie zwracając uwagi na otoczenie. Na tej samej łące w gęstych zaroślach oddzielających ją od sąsiadującej wzdłuż jej granic ulicy, gniazdują drapieżne ptaki. Po zalewie, na którym jest ptasia wyspa, pływają dzikie kaczki. Wieczorem nad zalewem pojawiają się jaskółki, nisko latając nad wodą w poszukiwaniu owadów. Wraz z gęstniejącym mrokiem rośnie liczba nietoperzy chaotycznie pląsających nad zalewem i łąką. Mało uczęszczany pobliski stary, ewangelicki cmentarz stał się dla nich rezerwatem ze swymi niedostępnymi zakamarkami. Zresztą jest on również zaciszem dla ptaków i ostatnio dla wiewiórek, penetrujących śmiało pobliskie podwórka. Wokół pobliskich domów rośnie niesamowita liczba krzewów i drzew, pięknie, kolorowo kwitnących na wiosnę. Często chodzę na spacery nad zalew sama o zmierzchu, bo wtedy mogę uwolnić zachwyt w swoich oczach i uśmiechać się przed siebie.

Lubię stanąć tak jak się zalew zaczyna, tuż przy brzegu, patrząc ponad jego wodami na dalekie łąki i korony lasów na horyzoncie. Najczęściej, gdy jestem tu sama, zaczyna się magiczny duchowy spektakl. Nade mną szarość zmierzchu przyobleka wysoką kopułę nieba, a przez moje serce przepływają strumienie radości i modlitwa radosna bez słów wznosi się ku górze. Świadomie tu i teraz odczuwam jak przepływa przeze mnie energia i jednocześnie sama jestem energią życia. Wtapiam się w otaczającą mnie przyrodę, jestem wszystkim a jednocześnie wyraźnie odczuwam własne jednostkowe istnienie. Czuję się przezroczysta dla spojrzenia Boga a jednocześnie czuję w sobie jego akceptację. Tu o zmierzchu mistycyzm chwili przywraca mnie do prawdziwego życia, które wyraźnie całą sobą odczuwam, bo jest ono niezwykłe i warte takich momentów.  Tu otwiera się w mym sercu cudowna duchowa przestrzeń, dająca mi upragnioną wolność myśli i odczuć. Radość na styku przenikania się materialnego i duchowego świata, która jest dana nam ludziom.

Pozostaje ze mną owa radość i pragnę się nią podzielić z każdym, kto tylko zechce.

Czasami w tej przepięknej świątyni Natury widzę oczami duszy przyjaciół, zapraszam ich w myślach, by zobaczyli ten uroczy zakątek, który ja mam na wyciągnięcie ręki.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1194
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1351
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1570
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1313
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1542
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 401
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1079
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 909
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1185
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  18/06/2011

Masz wielkie szczęście, tym większe, że docenione. Ja mam trochę mniejsze; trawiaste boisko i tuzin drzew. I jedną całkiem zaprzyjaźnioną ze mną i z synem brzozę. :)

  greenway,  18/06/2011

Tak, mam szczęście i więcej zdjęć, ale kłopoty z ich wklejaniem. :-)))

Heh ja mój poprzedni artykuł przygotowywałam od 8 rano. Jest wielki problem z umieszczeniem zdjęć w odpowiednich miejscach.

Ścieżynko doskonale Cię rozumiem, bo też jestem wielką szczęściarą. W zasięgu wzroku mam jednego sąsiada a do najbliższej miejscowości 2 km. Dobrze jest mieć swoje miejsce na tej wspaniałej planecie. :)))

  greenway,  18/06/2011

O tak Asiu, bardzo się cieszę, że masz kontakt z naturą na codzień. To ważne. :-)

Piękny ten twój kawałek innego świata...i dobrze, iż odskocznia tak blisko :)

  greenway,  18/06/2011

Dziękuję Kwiatku. :-)

  barbarag,  18/06/2011

Piękny tekst i piękne zdjęcie! Ja też mam szczęście, bo prawie na wyciągnięcie ręki śliczna morska zatoczka, jeziora, piękne malutkie skaliste wysepki... Patrzenie na morze daje poczucie przenikania się świata duchowego i materialnego, o którym piszesz... Tu link do obrazka z jednym z moich ulubionych miejsc. http://www.mosjon.com/nor/Fylk(...)aneheia

  greenway,  18/06/2011

Dziękuję, miło mi niezmiernie. Skorzystam z okazji i uchylę kapelusza przed Twoim talentem. :-)

  Gamka  (www),  19/06/2011

Piękny ten Twój zakątek Barbarag ;-) aż się chce do tej wody wskoczyć :D

  Gamka  (www),  19/06/2011

Oj masz szczęście Greenway ..oj masz ...taki spokój i cisza jest na tym pięknym zdjęciu ....można usłyszeć szelest liści, szum wody i poczuć tą pachnącą łąkę :D...a śpiew ptaków ...brzmi jak najpiękniejsza muzyka >>>szczęściara jesteś !

  Ba Jar,  20/06/2011

Och ... to wielkie szczęście tak widzieć i czuć Świat jak Ty, Greenway .... ale szczęściarą jestem i ja! Ja też!!! Wczoraj Ktoś pokazał mi równie magiczny zakątek. Patrzę na to urokliwe zdjęcie ..... hmmm .... u mnie to był szpaler brzóz o kredowobiałych pniach, otoczonych soczystozielonymi obłokami listków. Chłonęłam tą, chwilę niemal mistycznego obcowania z Naturą, obcowania z Człowiekiem dzielą ...  wyświetl więcej

  greenway,  20/06/2011

@Jasia Kowalska - wspaniale, że odkryłaś swój uroczy zakątek, a w miłym towarzystwie będzie jeszcze wspanialszy. Pozdrawiam ciepło. :-)

Greenway - jesteś w RAJU :). Pięknie, fantastycznie go opisujesz - widzę , czuję i słyszę te wszelkie obrazy, doznania, szumy, ćwierkotania, zapachy...
I jest fantastycznie, że - CYT.: "Pozostaje ze mną owa radość i pragnę się nią podzielić z każdym, kto tylko zechce." Jak JUŻ wiesz - DAR JEST DAJĄCEMU... Tak więc - im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz.
Dzięki serdeczne!

  greenway,  20/06/2011

Janusz potrafisz przemówić do serca, a więc uśmiech promienny posyłam. :-)

Do:Greenway.
Każdy uśmiech potrafi - tak mniemam - roztapiać lodowate serca. Tak więc promieniuj, przemieniaj, roztapiaj, miej w sobie ciągle radość i miłość i nies to wszystko innym :).
Serdeczności!

także uwielbiam takie "urocze zakątki" . Jako ,że mieszkam na wsi jest ich bardzo wiele. W raju bywam niezwykle często ..nic tylko korzystać . Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych . Życie jest i tak ciężkie , więc dostrzegajmy to co w nim najpiękniejsze ..nie poddawajmy się, a uśmiech zawsze będzie gościł na naszych twarzach.

  dalbert,  21/06/2011

Zadumałem się. Jakże często szukamy po świecie tego, co okazuje się na wyciągnięcie ręki, tylko nie jesteśmy gotowi, żeby to docenić... Przez wiele lat "nosiło" mnie po Polsce i przyległych krajach. Nie żałuję tego, bo poznałem wielu wspaniałych ludzi, cudownych miejsc i doznałem bardzo dużo przygód. Ale...
Ale prawdziwe "swoje" miejsce odkryłem dopiero 5 lat temu. Kiedy sprzedałem mieszkan ...  wyświetl więcej

  greenway,  21/06/2011

Dziękuję Dalbercie. :-)

  Marcin Wrona  (www),  21/06/2011

Aż dziwne że jeszzce nie walają się tam jeszcze śmieci.

  berni*,  17/10/2011

Takich widoków można szczerze pozazdrościć W mojej okolicy deweloper postawiłby tam osiedle.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska