Login lub e-mail Hasło   

Determinacja toruńskiego oszusta

Tadeusz Rydzyk, najbardziej znany i cyniczny oszust w sutannie z czasów początków transformacji ustrojowej w Polsce, skarży się w Brukseli na złe traktowanie i dys...
Wyświetlenia: 1.205 Zamieszczono 22/06/2011

Tadeusz Rydzyk, najbardziej znany i cyniczny oszust w sutannie z czasów początków transformacji ustrojowej w Polsce, skarży się w Brukseli na złe traktowanie i dyskryminację swojego imperium przez obecny rząd Rzeczypospolitej. Chociaż te skargi to takie „wylewanie łez na własne skarpetki”, czyli do „euro osłów” PiS-u (taką podpowiedź wyświetiło mi „sprawdzanie pisowni” w Mc Word, kiedy napisałem „europosłów” łącznie).

Rydzyk, który dorobił się majątku na handlu samochodami pochodzącymi „z darowizn” wystawianych przez klasztor, w którym mieszkał, sprowadzanymi z Niemiec bez cła, jako „środków służących do wykonywania posługi religijnej” w początkach transformacji po ’89., uważa się za dyskryminowanego w Polsce. Obecny rząd bowiem rozwiązał umowę zaakceptowaną przez PiS z jego fundacją Lux Veritas na odwierty geotermalne, mające ogrzać jego „uczelnię”. Równie poważnym dowodem na dyskryminację „dzieła” redemptorysty z Torunie jest odebranie mu orkiestry wojskowej, przydzielanej na uroczystości nawet w czasach komuny. Redemptorysta jednak nie wyjaśnił przy okazji, co ma wojsko do prywatnego dzieła zakonnika.

Po takim rzucaniu kłód pod nogi zacnemu przedsiębiorczemu zakonnikowi przez rząd, w którym, jak zawsze po ’39 roku, nie ma prawdziwych Polaków współpracownicy Rydzyka wystąpili o zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej. MSWiA nie wydało jednak zgody, ponieważ zbiórka miała dotyczyć kilku innych celów i niemożliwe byłoby jej rozliczenie. Mimo to zbiórka przeprowadzona została na antenie jego radia, za co Rydzyk został ukarany grzywną w wysokości 3,5 tys. zł, a wyrok się uprawomocnił.

„Nie wiem, gdzie ja żyję, bo w czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz. Jesteśmy dyskryminowani. Jesteśmy wykluczani, to jest totalitaryzm” – skarżył się Rydzyk w Brukseli. A całe spotkanie odbyło się pod pretekstem seminarium „Klimat, energia odnawialna, rozwój. Nowa geo-energia”, zorganizowanego, rzecz jasna przez euro posłów PiS. I goście byli! A jakże – naukowcy z Ukrainy i Estonii! Poza samymi pisowskimi euro posłami i urzędnikami z pisowskiego rządu. Co ciekawe, nic o tym spotkaniu nie wiedział wiceszef Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, której deputowani PiS-u należą (obok deputowanych PJN). Timothy Kirkhope, to o niego chodzi, skrytykował wizytę Rydzyka. „Nie znam osobiście ojca Rydzyka, ale znam niektóre z jego bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi. PE nie może być miejscem, żeby promować interesy ludzi o poglądach ksenofobicznych i homofobicznych, jakie głosi ojciec Rydzyk” – stwierdził wiceszef fakcji EKR.

Rydzyk od wielu lat budzi wiele kontrowersji w Polsce i nie tylko w Polsce. A wobec niejednoznacznego, a nawet wspierającego w przytłaczającej części, stanowiska Kościoła Katolickiego w Polsce, ponosi on współodpowiedzialność za coraz liczniejsze (i głośniejsze) odchodzenie obywateli od Kościoła. Kościół Katolicki bojąc się drażnić zwolenników Rydzyka, więcej traci niż zyskuje. Nie wiem bowiem, czy skórka warta jest wyprawki, tzn. czy więcej ludzi nie opuszcza Kościoła, niż „przybywa” zwolenników Rydzyka. Śmiem twierdzić, że jest odwrotnie.

Kościół Katolicki zachowuje się najwyżej neutralnie w kwestii redemptorysty i jego działań. To dziwi, bo Kościół w Niemczech szybko poradził sobie ze szkodliwymi poglądami zakonnika. Kidy pracował w katolickim radiu i wyszły na jaw jego rasistowskie poglądy (dotyczyło to szykanowania jakiegoś Turka), szybko podziękowano mu za pracę. Przed przybyciem do Polski był kapelanem w żeńskim klasztorze. Dziwne też, że Kościół Katolicki nie interesują się niewyjaśnionymi do dziś powiązaniami Rydzyka z Rosją. Ale czy w zachowaniach Kościoła Katolickiego może jeszcze coś dziwić?

Czy to w Brukseli, czy na antenie swojego radia, czy w kościołach, czy wśród Polonii Rydzyk ujada, szczeka na Polskę. Może czas już nałożyć kaganiec? Taki prawdziwy, ciasny kaganiec.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1268
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1106
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 562
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 681
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 724
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 769
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 375
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 754
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 614
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Kaganiec by się przydał i to z mocnej stali... Rydzyk ma taki zasięg w nadawaniu swoich bzdur, że ośmiesza nas jako naród poza granicami Polski. Ciekawa jestem, co jeszcze musiał by wywinąć, by państwo powiedziało mu stop i jak to Zbysław mówi, kopnęło go w zadek, choć nie socjalista... a sekciarz!

  andrzejs,  22/06/2011

Obawiam się Kwiatuszku, że póki co, nic mu nie grozi. Nie ma woli wśród rządzących, aby się mu "narazić". Co mnie bardzo dziwi, bo liczba przeciwników tego typa jest nieporównywalna z liczbą i... przede wszyystkim jakością, jego zwolenników.

Czy uważa pan, że na Tadeusza Rydzyka nie ma lekarstwa. Jest lek. Ignorować, nie nagłaśniać!

  andrzejs,  22/06/2011

Jestem za, tylko że media "go lubią". Tzn. lubią o nim pamiętać.
A poza tym, to że my będziemy go ignorowac to jedno, ale że będzie nam wstyd przynosił (jako krajowi) i indoktrynował emigrację (np. w Stanach), i tak będzie faktem.

Taki rydzyk milczenie potraktuje jak przyzwolenie i rozbryka się jeszcze bardziej.

>Może czas już nałożyć kaganiec? Taki prawdziwy, ciasny kaganiec.<

Wolność słowa dla wszystkich, dla wszystkich którzy myślą tak jak ja oczywiście.

Nie chodzi tylko o treści ideologiczne. Za przekręty finansowe, choćby zagrabienie pieniędzy zbieranych na stocznie, już dawno powinien trafić za kraty.

Nie wiem czy powinien trafić za to za kraty, bo nie bardzo się ty\m jegomościem interesuję, ale na pewno nie w kagańcu. Przecież większość głosów potępienia (o ile nie wszystkie) są spowodowane działalnością propagandową Radyja a nie ewentualnymi przekrętami finansowymi, które o ile są w skali Polski są znikome. Jeżeli jemu kaganiec to natychmiast trzeba podjąć decyzję komu następnemu bo etat zakładacza nie może się marnować.

Dlaczego Rzeczny wściekamy się na "polskie obozy zagłady"? Przecież jest wolnośc słowa. Jak ktoś chce, niech mówi CO CHCE! Czy tak?
Wolnośc słowa nie oznacza, mówienia wszystkiego.
Rzeczny jest mordercą! Rzeczny jest złodziejem! Rzeczny jest gwałcicielem!
No co..., przeciez wolnośc słowa...
Podoba ci się Rzeczny taka wolność słowa?

  ...,  24/06/2011

ANDRZEJ

Wielu hierarchów KK po cichu przyklaskuje Rydzykowi, to jest tajemnica Poliszynela.

Z tym więzieniem już sprawa jest bardziej skomplikowana. Ten pan jest tylko jednym z całej masy rozmaitych przekręciarzy w polskim kraju. I tak jak oni, również i on, pozostaje bezkarny. Za d... trzebaby wziąć więc wszystkich po kolei. Co jest czystą fikcją.

Ojciec Tadeusz będzie tak

...  wyświetl więcej

Niestety wiem Łukaszu (dotyczy ostatniego zdania).
Oczywiście masz rację z tymi "przekręciarzami", ale on jest w sytuacji szczególnej. To trochę tak, jak dwóch złodziei, tyle, że jeden jest jakimś tam... złodziejem, a drugi jest prokuratorem, który kradnie, czyli człowiekiem, który złodziejem być "przede wszystkim" nie powinien. Tzn. Rydzyk jest w tej grupie ludziu, którzy powinni być "szczególnie czyści", bo to duchowny przecież.

  rzeczny,  24/06/2011

Trudno mi dyskutować, bo nie słucham Radyja, ale sądzę, że "najkłamliwsze" teksty łatwo można znaleźć w necie i coś tam z tego wyłapałem. Porównywanie tych tekstów z kłamstwem oświęcimskim jest bliżej kłamstwa oświęcimskiego niż mądrości Radyja.
Wytłuszczony przez ciebie tekst, rozumiem jako najbardziej "haniebny" z dłuższej wypowiedzi, zapewne znacznie łagodniejszej w ocenach, jest niczym ...  wyświetl więcej

  rzeczny,  24/06/2011

Andrzejs, to co napisałeś o mnie może być kłamstwem. To co przytoczyłeś jako słowa Rydzyka są jego opinią do wyrażenia której ma prawo. Taka tu jest różnica, której widać nie możesz pojąć. Każdy ma prawo do powiedzenia, że część Polaków brała udział w mordowaniu Żydów, że część Żydów brała udział w mordowaniu innych Żydów, bo to prawda a jednocześnie opinia. Nikt jednak nie może powiedzieć, ze Jan ...  wyświetl więcej

Silny andrzejs pisze bzdury.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska