Login lub e-mail Hasło   

Mleczko, pyłek i propolis - czyli o superpokarmach pszczelich

Produkty pszczele są jednymi z najbardziej zdrowych pokarmów, jakie odkrył człowiek. Okazuje się, że nie tylko miód ma pozytywne właściwości zdrowotne!
Wyświetlenia: 2.470 Zamieszczono 22/06/2011

Pszczoły, przy produkcji miodu, wytwarzają pewne produkty uboczne, które mają wyjątkowe działanie lecznicze. Należą do nich mleczko pszczele, pyłek pszczeli oraz propolis, czyli tzw. kit pszczeli.

Jeśli zaczynasz zastanawiać się, w jaki sposób można opóźnić procesy starzenia, to zaopatrz się w naturalną substancję odmładzającą - MLECZKO PSZCZELE. Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego królowa pszczół żyje około 40 razy dłuzej niż pszczoły robotnice? Odpowiedź jest bardzo prosta - królowa pszczół odżywia się wyłącznie mleczkiem pszczelim. Produkt ten zaiwera mnóstwo składników wywołujących przypływ energii i jednoczesnie redukujących stres.

Naukowcy odkryli, że w mleczku pszczelim znajduje się antybiotyk, w 25% tak silny jak penicylina, ale nie powodujący skutków ubocznych! (skutkami ubocznymi przyjmowania penicyliny moga być wstrząs anafilaktyczny, przyspieszenie tętna, zaburzenia swiadomości i inne). Potwierdzono także, że mleczko powstrzymuje rozmnażanie pasożytów przewodu pokarmowego i bakterii, które powodują problemy skórne (wypryski). Mleczko pszczele mozna również zalecić dla osób obciążonych nadmiernym wysiłkiem fizycznym i umysłowym, studentom, ale także parom, planującym posiadanie potomstwa. To naprawdę działa!
PYŁEK PSZCZELI to jeden z najlepszych, naturalnych produktów leczniczych. Wyglądem przypomina złoty proszek. Substancja ta jest zbierana z kwitnących roślin przez pszczoły i przetwarzana. Pyłek pszczeli to prawdziwy magazyn składników odzywczych. Spożywając pyłek mozemy sobie pomóc przy alergiach (szczególnie zapalenie zatok oraz katar sienny) i stanach zapalnych. Pyłek pszczeli daje bardzo dobre efekty lecznicze przy niedożywieniu (niedoborach pokarmowych) oraz przy leczeniu przerostu prostaty.
Jeśli w czasie spaceru, zauważyłeś pszczoły fruwające między drzewami w ogrodach, to może nie zdajesz sobie sprawy, ale obserwowałeś proces produkcji kitu pszczelego, czyli PROPOLISU. Propolis powstaje z żywic zbieranych z pąków kwiatów, kory drzew iglatych i topoli. Pszczoły używają propolisu do sterylizacji i uszczelniania ula oraz balsamowania zabitych owadów, wchodzących na terne ula. Proces ten zapobiega rozładowi tych owadów.
Propolis ma specjalne właściwości zdrowotne. Wspaniale zwiększa odporność poprzez powstrzymywanie rozmnażania szkodliwych bakterii w naszym organizmie. Jednocześnie pomaga w rozwoju dobrej flory bakteryjnej! Ze wzgledu na swoje właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, możemy wykorzystać propolis w leczeniu opryszczki, trądziku, pozostałych chorób skóry, a nawet ...... zapalenia stawów.
 

Podobne artykuły


27
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5086
21
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2928
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1903
19
komentarze: 48 | wyświetlenia: 2620
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 3628
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 9856
37
komentarze: 25 | wyświetlenia: 60170
33
komentarze: 10 | wyświetlenia: 106124
21
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3282
17
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10412
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 11826
149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81224
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 16013
40
komentarze: 41 | wyświetlenia: 155558
36
komentarze: 14 | wyświetlenia: 7831
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zgadzam się się z tym wszystkim o pyłku :) Sama robię nalewkę z kitu pszczelego i każde przeziębienie przechodzi szybciej... a mój syn sam sobie dobiera kuracje pyłkiem - gdy potrzebuje, to odkręca słoiczek i wcina łyżeczkami... nawet nie czeka by go w letniej wodzie rozpuścić... Na bóle gardła też propolki używamy. Pozdrawiam :)

  lilith123  (www),  22/06/2011

Dzieci mają wspaniała intuicję:)

Oj tak:) Wiesz Lilith, mój Skrzat potrafił pół słoika wciąć na raz jak trzeba było, lub namiętnie pić ciepła wodę z miodem i cytryna przez tygodnie całe... raz przez tydzień jadł tylko chleb z miodem. Zawsze wybraniał się przed jakimś choróbskiem:)

Przeoczały też strajkują,nie chcą zbierać miodu ,emigrują z kraju,z powodu chemii.A ich produkty,nawet jad są niezmiernie ważkie dla zdrowia,artykuł ciekawy,pozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska