Login lub e-mail Hasło   

Krótka instrukcja obsługi faceta

Pewnie to już wiecie! Może jednak nie wszystko? Tak, czy inaczej oto instrukcja obsługi mężczyzny, napisana przez dwóch patentowanych facetów.
Wyświetlenia: 5.138 Zamieszczono 22/06/2011

Szanowne Panie…

My mężczyźni jesteśmy strukturami mało skomplikowanymi. Co prawda nie tak prostymi jak przysłowiowy cep, natomiast znajdujemy się w tym układzie gdzieś pomiędzy Wami piękne Panie, a właśnie tym narzędziem rolniczym. Niedawno ktoś, w jednej z gazet, porównał nas facetów do psów. Autorowi nie chodziło to, żeby nas nakarmić i na noc wypuszczać z domu, tylko napisał o tym, że my faceci lubimy PROSTE i JASNE komendy. Takie wykonujemy dosyć sprawnie i rzetelnie. Zgodnie z tym jak zabrzmiały.

Nie oczekujcie wiec od nas, że jak powiecie „odkurz dywan”, to szczotka naszego odkurzacza nawet przez przypadek zahaczy o resztę podłogi czy mieszkania.  Tak się po prostu nie da.  Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że ten podgatunek Homo sapiens,  jest skonstruowany w taki sposób, że jest absolutnie niedomyślny.  I na nic się zdadzą Twoje ciągłe powtarzania, że coś jest przecież oczywiste oraz pytania z Twojej strony czy tak trudno się było domyślić. Jaka komenda, takie wykonanie. Dywan to dywan i koniec.

 Nie licz też za bardzo na to, że jak wyślesz swojego samca na zakupy do hipermarketu, samego i bez Twojej opieki, to on kupi coś więcej niż to co zawiera spis zakupów na kartce, który mu dałaś. Taka opcja to tylko w filmach może być i to tych „sajensfikszyn”. I co jest ważne jeszcze, jeśli zależy Ci na tym żeby wszystko było kupione to każ mu jechać do takiego sklepu , w którym już był kilka razy z Tobą. Tam będzie mu łatwiej, bo ma już w jakimś stopniu rozpoznany teren, żeby ni e powiedzieć, w nawiązaniu do psa o którym już mowa dzisiaj była, „obsikany”. Zmniejszasz po prostu w ten sposób prawdopodobieństwo tego, że Twój facet będzie zaglądał na każdy regał marnując w ten sposób czas na poszukiwania i oczywiście też może czegoś nie znaleźć, a jak wcześniej już powiedziane zostało i tak nic z poza listy zakupów w koszyku się nie znajdzie. Gość zmarnuje cenny czas, może się zdenerwować, sfrustrować,  co w efekcie może doprowadzić do akcji protestacyjnej z oflagowaniem się i odmówieniem dalszej współpracy w kontekście samodzielnych „wypraw” na zakupy.  Pamiętać też musisz o pewnego rodzaju niebezpieczeństwie związanym z wypuszczeniem faceta na samodzielne zakupy, nawet wtedy gdy został wcześniej zaopatrzony w spis rzeczy, które drogą kupna miał nabyć. Otóż moja droga, nauka zna takie przypadki, że niejeden jegomość wrócił z takich zakupów z wielkim pudłem, które później wszelkimi dostępnymi sobie metodami skrzętnie ukrywał.  Robił to tylko po to, żeby uniknąć jakże niebezpiecznego, z męskiego punktu widzenia pytania, „Po co kupiłeś kosiarkę do trawy?”, bo co by było gdyby musiał odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że nie ma bladego pojęcia po co, i zaczął by kombinować, że może się przydać do pielęgnacji roślinek w doniczkach, na przykład. Prawda natomiast była, że on po prostu nie potrafił się oprzeć  obezwładniającemu urokowi pani sprzedawczyni.

Na pytanie, czy wyrzucimy śmieci odpowiemy tak kochanie. I pewnie je kiedyś wyrzucimy. Natomiast jeśli chodzi Wam o działania natychmiastowe, dodajcie proszę dla wspólnego dobra słowo „TERAZ”, albo jakieś inne bardziej ścisłe określenie czasu. A i ważne jest żeby nie było tam sarkazmu, jak w stwierdzeniu „zanim one wyjdą same”, bo  wielu z nas dojdzie do wniosku, że dosyć odległa logicznie perspektywa czasowa. Mało tego. Niejeden może nagle odkryć w sobie żyłkę „badacza- amatora” i będzie obserwował z ukrycia i czekał, aż te śmieci rzeczywiście „same” zaczną wychodzić po to by w tym momencie wyskoczyć z telefonem komórkowym, nagrać film i rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu na „jutubie” .  I na wzór tego, który „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię” będzie się posługiwał tytułem „ten który ruszył śmieci” J.

Pamiętajcie! Krótkie zwięzłe komendy! To ma naprawdę znaczenie!

Kolejna ważna rzecz. Prawdziwy mężczyzna jest w stanie robić tylko jedną rzecz na raz. Nie tak jak Wy. Gdy zasypiecie go kolejnymi poleceniami, w chwili gdy on nad czymś właśnie pracuje, to Wam się chłop zawiesi  i zrobi wszystko po swojemu, a wiecie co to oznacza, prawda? Część rzeczy może nie tylko zostać zrobiona nie po Waszej myśli, może być całkowicie pominięta, z prostej przyczyny.  Bo o ile jego umysł zarejestrował nieświadomie, to co do niego mówiłyście, to niestety w większości przypadków brakuje świadomego dostępu do tych jakże ważnych informacji.  Mało tego, taki zawieszony facet, i to już zależy od egzemplarza,  może wymagać resetu. Co to oznacza pewnie też wiesz lub się domyślasz.

Dobrą opcją jest też, żebyście czasami brały pod uwagę to, że mamy skłonności do postrzegania tunelowego. Na szczęście całe to zjawisko w tej formie i o ile wystąpi w ogóle, jest samo w sobie bezpieczne.  Taka „ułomność” leciutka męska i tyle. Być może wynika to z tej właśnie logiki, którą opisujemy sobie świat.  Być może jeszcze z jakichś innych przyczyn, co faktu nie zmienia, że wtedy właśnie tak ciężko jest nam znaleźć niektóre rzeczy.  Szczególnie jak je nam przestawicie. Oczywiście nie czas teraz, żeby opisywać, że prowadzić to może, do nie koniecznie pożądanych stanów emocjonalnych w danym kontekście. Ważne jest żebyś pamiętała o tym, że dla nas TO SAMO MIEJSCE, oznacza dokładnie wcześniej przez nas zapamiętaną i zdefiniowana dla danego bytu przestrzeń czy lokalizację. I często przesunięcie poszukiwanego przez nas przedmiotu o 5 milimetrów może skutkować „zniknięciem” owego z naszej rzeczywistości.

Twoja odpowiedź - „Tam gdzie zwykle” na nasze pytanie - „Kochanie gdzie jest mój krawat?”  jest, z definicji, dla nas nie na miejscu i nie do przyjęcia. Przecież gdyby był w miejscu w którym jest zawsze,  to bym Ci nie zawracał głowy i o niego nie  pytał! 

Nasze Drogie Panie, takie podejście to zły kierunek. Nie najlepiej się czujemy z tym jak „wpuszcza się nas w maliny” chociaż w tym kontekście robicie to zupełnie nie świadomie. Zaczynamy się wtedy irytować, a to powoduje, że z jeszcze większą zaciekłością skupiamy się na dokładnie tym samym  miejscu i z precyzją  godną archeologów przeszukujemy je wiedząc, że i tak tam nic nie ma. I nie chcecie znać naszych dialogów wewnętrznych, które tym daremnym poszukiwaniom towarzyszą.

Szczęśliwi ponoć czasu nie mierzą i być może coś w tym jest . W każdym razie do pełni tego szczęścia, potrzebujemy współpracy z Waszej strony bo tak się złożyło, że też trochę inaczej myślimy o czasie. Stwierdzenie z Waszej strony, że potrzebujecie jeszcze 15 minut zanim będziecie gotowe do wyjścia, oznacza dokładnie 15 minut zegarowych.  Ni mniej ni więcej tylko 15. Dla nas w tym kontekście nie istnieje tzw. „czasoprzestrzeń wojskowa”, gdy kapral przychodził do młodych żołnierzy i mówił do nich, że „będą sprzątać od tego murka do… kolacji”. Drogie Panie dolewaniem oliwy do ognia jest również to, że od momentu w którym powiadamiacie nas, że już możemy wyjść, BO JESTEŚCIE GOTOWE,  upływa jeszcze 10-20 minut ostatecznych poprawek makijażu, czy całkowitej zmiany garderoby, bo nie byłyście z poprzedniego efektu zadowolone. Czasami to wygląda niczym jakiś fragment programu telewizyjnego „Extremalne metamorfozy”. Pomyślcie też o tym J.

I wcale nie chodzi nam o to aby was Drogie i Kochane Panie zmieniać. Tak czy inaczej to my jesteśmy wybrakowani, żeby nie powiedzieć, że jesteśmy brakującymi ogniwami w teorii ewolucji jednego z naukowców. Apelujemy tylko do Waszej mądrości o to abyście do nas inaczej mówiły.

Efekty gwarantowane.

Jacek Zawłocki i Wojtek Grad

Podobne artykuły


70
komentarze: 34 | wyświetlenia: 136428
48
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8118
41
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6136
39
komentarze: 12 | wyświetlenia: 57804
39
komentarze: 9 | wyświetlenia: 7104
36
komentarze: 60 | wyświetlenia: 12288
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 364130
32
komentarze: 47 | wyświetlenia: 13977
32
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10061
31
komentarze: 68 | wyświetlenia: 10656
30
komentarze: 35 | wyświetlenia: 7713
 
Autor
ArtykułHehehe... :):):) Bardzo męczące jest stosowanie się do tej instrukcji obsługi, czasem wolę sama zrobić wiele rzeczy, by uniknąć instrukcji szczegółowej, bo proste komendy musiałabym wydawać jedną po drugiej, nadzorując cały proces po kolei - jak w tym odkurzaniu... Kochanie, odkurz dywan ( teraz). Skończyłeś - to teraz podłoga i przy listwach, no a teraz w szafie, i oparcia foteli... na koniec pod ...  wyświetl więcej

  jotko49,  22/06/2011

Haha śmieszne.....GOŚCIU wkurzyłeś mnie.Wazeliniarz z Ciebie.Może i jesteś brakującym ogniwem w teorii ...Chciałeś się przypodobać? więc pisz to w pierwszej osobie.Widziałem już w życiu kilka sierot ,nawet z wyższym wykształceniem co to młotka i śrubokręta utrzymać nie potrafiły.
Może tak byłeś wychowany lub tak się teraz wychowuje, poniektóre kaleki życiowe.Lecz nie opluwaj większości mężc ...  wyświetl więcej

Jotko... nie wkurzaj się tak... jeśli ciebie to nie dotyczy :) Całusy za niewpuszczanie gadów z kielnią w twoje progi - cmooook!

W męskim gniazdku dość jest nabarłożone,by kolejny "damski gawędziarz" wciskał kit Kobietom i ściemniał im niczym "blondynkom"

Dystans do świta i samego siebie jest rękojmią zdrowia!
To nie jest artykuł o prawdziwych maczo, takich jak Ty, więc wyluzuj. Branie całego szitu tego świata osobiście, jest przyczyną wielu chorób. Odpuść i zapomnij, bo mi się jeszcze rozchorujesz i wtedy najbliższe naprawy, jakiś gad, albo Grad, z kielnią lub śrubokrętem będzie musiał ci w domu wykonać.
I co wtedy będzie?
Poz ...  wyświetl więcej

Jotko, toż to rozrywka... poza tym jestem szatynką :)

  jotko49,  22/06/2011

Skoro Cię ,szatyneczko to "rozrywa"
...a niech Wojtuś się raduje,
na Ród męski dalej knuje.
I od '"maczo" mnie wyzywa.

Macho - nie jest to nic złego
powiem więcej - cnota z tego:)
Ale ja się też raduję
kiedy Wojtuś pięknie knuje...
Niech mu twórcza sprzyja wena
ród wasz męski w niunki zmienia ;)

  Bar_ka  (www),  22/06/2011

Wszystko się zgadza w Twoim opisie. Niejednokrotnie przekonałam się o tym:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska