Login lub e-mail Hasło   

E-book z Tobą

Coraz więcej na rynku księgarń internetowych. Dla wydawców to skuteczna droga dotarcia do klientów, dla czytelników – sposób na proste i szybkie odnalezienie potrzebnej książki.
Wyświetlenia: 926 Zamieszczono 22/06/2011

Księgarnie internetowe mają wiele zalet: umożliwiają klientom dostęp do zasobów bez wychodzenia z domu, proponują wygodny sposób zamawiania książek, realizują zlecenie błyskawicznie, a ponadto przy zakupie za określoną kwotę często oferują bezpłatną przesyłkę. Nic dziwnego, że stale rośnie liczba proponowanych przez takie portale usług. Obecnie oprócz książek tradycyjnych sprzedaje się także audiobooki (tzw. książki mówione) czy e-booki (książki w formie elektronicznej). Do niezwykle popularnych obecnie księgarni internetowych należą chociażby Merlin.pl, Gandalf, Booknet.net.pl, Lideria.pl, PWN, eLib.pl, Virtualo, Zaczytani.net czy SELKAR.pl.

 

Każda księgarnia proponuje bogaty zestaw lektur do wyboru. Fabryka.pl na przykład Lalki Karoliny Święcickiej oraz Kamuflaż Ewy Ostrowskiej. Księgarnia Internetowa PWN przedstawia historię Nowozelandki i Jordańczyka, których kultury zderzają się w książce Żona Beduina. Booknet prezentuje chociażby Maciejkę Natalii Rogińskiej czy Projekt Szczęście Rubin Gretchen. Zaczytani.net oferuje wersję PDF książek, do pobrania: Kadry prawdy Wojciecha Wardejna oraz Jak skutecznie szukać zatrudnienia Jarosława Widełki. Dzieciom czas może umilić Irena Landau książką Uszy do góry, a także Ewa Kozyra-Pawlak Zagadkami nie tylko o zwierzętach. Od Sasa do lasa – to propozycja księgarni Gandalf. Na miłośników muzyki czeka na stronie eLib.pl pieśń na głos i fortepian Pawła Bitki-Zapendowskiego Stabat Mater Dolorosa – smoleńska.

 

Pewnego dnia profesor Rudolf Zenon, entuzjasta fizyki, kupuje od domokrążcy płyn na porost włosów. Niespodziewane efekty działania tego specyfiku zmieniają całe jego życie. Profesor poznaje świat zielonych istot z czułkami na głowie, w którym nie obowiązują znane mu prawa przyrody… W szczegóły tej historii wprowadza najnowsza powieść Macieja Raniszewskiego Cud nad Wisłą – od 25 marca 2011 roku dostępna w księgarni internetowej Goneta.net.

 

Oferta tejże księgarni (istniejącej przy wydawnictwie Goneta.net) stanowi nietypową propozycję dla wielbicieli książek. Wydawnictwo promuje nieznanych twórców, przeciwstawia się komercji, poszukuje klientów z dobrym gustem literackim. Księgarnia proponuje przede wszystkim sprzedaż e-booków. – Argumentem przemawiającym za elektronicznymi wersjami książek jest ekologia. Ponadto, oszczędzając papier, czytelnik płaci także znacznie mniej niż za wersję papierową – twierdzi Aneta Gonera, właściciel wydawnictwa. Obecnie tanie i darmowe e-booki dostępne są na przykład na stronie Legimi. Pomysłodawcy sklepów propagujących nowe formy kontaktu z książką prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych nazw dla swoich księgarni: dosłuchania.pl, audioteka.pl czy bezkartek.pl.  

 

Dla osób, które chcą o książkach wiedzieć więcej, powstaje mnóstwo portali literackich. Czy czytasz wartościowe książki? pytają pomysłodawcy strony www.webook.pl. Wortal www.granice.pl oferuje odwiedzającym umieszczanie własnych wierszy i opowiadań, a także prowadzenie blogów. Ponadto wydaje on e-magazyn o książkach Czytam. Wiele atrakcji dla moli książkowych jest dostępnych na stronach: www.książka.net.pl, www.wolnaksiazka.pl, www.allarte.pl czy www.czytambolubie.pl. Niekiedy nowinki można także znaleźć na odpowiednim koncie na Facebooku.

 

Z rozlicznych ofert obecnych na rynku klient musi sam wybrać to, co mu najbardziej odpowiada. Jeśli, rzecz jasna, chce jeszcze czytać.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 726
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1089
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1005
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 643
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1233
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 427
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 772
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 520
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 864
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 891
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 511
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 859
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 938
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 609
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 608
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska