Login lub e-mail Hasło   

Chcesz Być Charyzmatyczną Osobą? 5 Kluczowych Cech!

Charyzma sprawia, ze inni ludzie chcą i lubią z nami przebywać..
Wyświetlenia: 1.550 Zamieszczono 24/06/2011

Charyzma sprawia, ze inni ludzie chcą z nami przebywać. Osoba charyzmatyczna ma w sobie takie cechy, które sprawiają ze ludzie lgną do nas, postrzegają jako kogoś wyjątkowego, i często traktują jako liderów i przywódców.

 

Jakie to cechy?

 

1.Pewność Siebie.

 

Wyobrażasz sobie charyzmatyczna osobę która jest niepewna siebie? Nie, to jest podstawowa i konieczna cecha. Pewna siebie osoba boi się tego, czego naprawdę bać się powinna, zamiast widzieć problemy, tam gdzie ich nie ma. Potrafi zachować zimna krew, problemy traktuje z przymrużeniem oka. Pewna siebie osoba zmierzyła się z wieloma swoimi problemami, słabościami, i temu właśnie zawdzięcza pewność siebie. To nie jest proste, ale właśnie dlatego jest to tak cenne, ludzie to wyczuwają.

 

W każdej relacji osoba pewniejsza siebie przewodzi i prowadzi, jest bardziej wiarygodna, co widać zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych – jeżeli znajdziesz się w sytuacji, kiedy to od kogoś zależeć będzie Twoje życie, to wolisz chyba żeby to był ktoś pewny siebie? :)

  

2. Uśmiech, Entuzjazm

 

Uśmiech, entuzjazm, skupianie się na pozytywach danej sytuacji  – z osobami które maja właśnie takie podejście do życia każdy chce przebywać! (oprócz smutasów i nudziarzy;)

Emocje są zaraźliwe, a kiedy jesteśmy szczerze uśmiechnięci, a nawet do przeciwności podchodzimy entuzjastycznie (na ile się da) – to już klaruje nam się obraz osoby charyzmatycznej. Uśmiech to podstawa, oczywiście szczery uśmiech :)

 

 3. Zainteresowanie Innymi

 

Jak mówił Dale Carnegie: możesz zdobyć więcej przyjaciół w ciągu 2 miesięcy będąc szczerze zainteresowanym innym ludźmi, aniżeli próbować przez 2 lata zainteresować innych swoją osobą. Innymi słowy: jeżeli chcesz mieć przyjaciół, najpierw sam nim bądź dla innych.

 

Chodzi tutaj o szczere zainteresowanie innymi ludźmi, o słuchanie ich, otwartość – kiedy ktoś opisuje jakąś sytuacje czy swoja cechę, to nie chce być oceniany, albo słyszeć od razu od nas: „ja bym to zrobił inaczej” Słuchajmy innych, i szanujmy odrębność każdego człowieka.

 

Okaz szczera ciekawość i zainteresowanie innym – a zobaczysz jakie to przyniesie efekty! Do tego stopnia niesamowite, ze staje się to naszym nawykiem po jakimś czasie, i zamiast mówić tylko o sobie – słuchamy innych, skupiamy się na tym czego oni chcą i czego oni potrzebują. Jeszcze przyjdzie czas na mówienie o sobie, spokojnie.

 

Zwłaszcza lider (charyzmatyczna osoba) często jest pytany i proszony o opinię na dany temat, i to jest bardziej naturalne niż mówienie o sobie na siłę. To właśnie istota charyzmy.

 

4. Asertywność

 

Bycie miłym, słuchanie innych jest ważne – ale charyzmatyczna osoba ma swoje standardy. Jest asertywna, nie podporządkowuje się każdej sytuacji, nie jest na każde zawołanie, i nie przytakuje każdemu, bo tak wypada. Nie chodzi tutaj o niegrzeczność, ale świadomość tego, że bycie zbyt miłym jest postrzegane jako słabość, i nijak się ma do charyzmy.

 

Osoby z charyzma są postrzegane jako liderzy w grupie, lider w grupie liczy się ze zdaniem innych, ale bez swoich standardów – będzie patrzył tylko i wyłącznie na innych, tutaj nie o to chodzi (wtedy to już nie jest lider ani osoba charyzmatyczna)

 

To jak chcesz być postrzegany przez innych zależy od Ciebie, kiedy masz swoje cele w życiu, jesteś pewny siebie – asertywność pojawia się naturalnie, nawet o tym nie myślisz.

  

5. Spójność, Naturalność w kontakcie z innymi

 

Kiedy jesteśmy naturalni i nie przejmujemy się opinią innych, wtedy jesteśmy najlepiej odbierani. Dlaczego? Bo jesteśmy sobą. Nie gramy kogoś innego – jesteśmy sobą, z naszymi wadami i zaletami, mając świadomość, że nie każdemu się to spodoba. Osoba która chce się podobać i dogodzić każdemu.. Pomyliła tematykę, my tutaj o charyzmie i przywództwie mówimy, a nie wchodzeniu.. ;)

 

Warto wiedzieć:

Tak naprawdę inni ludzie nie zwracają uwagi na nasze zachowania tak bardzo jak nam się wydaje.

 

Im większa nasza pewność siebie – tym mniej przejmujemy się opiniami innych.

Co ważne – nie mylić tego z arogancją, szanujemy innych, ale naturalność to my, dajemy siebie w kontakcie z innymi ludźmi. Wbrew pozorom to dość rzadkie, a przez to jest to bardzo cenione.

 

Bycie charyzmatyczna osobą to rozwijanie tych właśnie cech w sobie. Sama wiedza o tym nie wystarczy, liczy się praktyka, i stosowanie tego na co dzień, w relacjach z innymi a efekty będą niesamowite! Nie wierz mi na słowo, po prostu to sprawdź i zastosuj!

 

Chcesz być chyba charyzmatyczną osoba, albo nie? :)

 

Łukasz Jamroży
Oficjalny Videoblog Łukasza

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1461
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1569
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1191
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2036
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2732
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2359
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 963
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2305
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 666
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1132
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 789
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 523
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1377
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska