Login lub e-mail Hasło   

Tajemnicze plemię odkryte w amazońskiej dżungli. Nie zna cywilizacji

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://Gazeta.pl
Tajemnicze plemię odkryte w amazońskiej dżungli. Nie zna cywilizacji Brazylijskie władze twierdzą, że w amazońskiej dżungli odnalazły plemię, które nigdy nie miało k...
Wyświetlenia: 2.033 Zamieszczono 25/06/2011

 Tajemnicze plemię odkryte w amazońskiej dżungli. Nie zna cywilizacji

 

 

Brazylijskie władze twierdzą, że w amazońskiej dżungli odnalazły plemię, które nigdy nie miało kontaktu ze światem zewnętrznym. Zdjęcia lotnicze pokazują ukryte w dżungli chaty, zamieszkane przez około 200 osób. To już czternaste takie plemię w Dolinie Javari - odległym od cywilizacji obszarze większym od Austrii

Na zdjęciach lotniczych wśród dżungli widać duże, kryte słomą chaty i plantacje kukurydzy, orzeszków i bananów - opisuje "Daily Telegraph". Jak informuje Fabricio Amorim z fundacji Funai, zajmującej się w Brazylii ochroną autochtonicznych plemion, siedliska nowoodkrytego plemienia znajdują się w Dolinie Javari niedaleko granicy brazylijsko-peruwiańskiej. - Plantacje i chaty są nowe, mają najwięcej rok - mów Amorim.


Nigdy nie widzieli świata poza wioską i dżunglą

 

 



Osiedle autochtonów odkryto dzięki zdjęciom satelitarnym. Potem istnienie tej zamkniętej społeczności potwierdziły zdjęcia lotnicze. To kolejne już pierwotne plemię odkryte w Dolinie Javari, która jest uznawana za miejsce największej koncentracji izolowanych od cywilizacji plemion na świecie. Odnaleziono jak dotąd 14 grup, które liczą łącznie ok. 2 tys. ludzi. Według Amorima największymi zagrożeniami dla nich jest nielegalne rybołówstwo, spław drzew, górnictwo, hodowla bydła i działania misjonarskie oraz przemyt narkotyków - pisze "Guardian". Czyli kontakt z cywilizacją.

Rząd Brazylii nie chce niepokoić autochtonów

 


Nowoodkryte plemię najprawdopodobniej należy do grupy językowej Pano - twierdzi Amorim. Fundacja Funai nie doprowadziła jeszcze do kontaktu z zamieszkującymi chaty ludźmi. Brazylijski rząd próbuje uniknąć nawiązania kontaktu z zamkniętymi na cały świat plemionami - stara się raczej zapewnić im spokój. Jednak rosnące w tym regionie zagrożenie ze strony poszukiwaczy złota i innych ludzi skuszonych przez bogactwa dżungli mogą uczynić kontakt koniecznym, by uchronić nieświadomych ich autochtonów - zaznacza "Guardian".

 

http://youtu.be/-abHeD7Az6w



Dolina Javari to jedna z największych ostoi autochtonów w Brazylii. Położony w zachodniej części graniczącego z Peru stanu Amazonas obszar zawdzięcza swoją nazwę przepływającej przezeń rzece Javari. Autochtoniczne plemiona zamieszkują ok. 85 tys. km kwadratowych Doliny

 

http://youtu.be/F-scCu5FwEk


Przygotowała:
Ania - Nibiru
Anna Modrzejewska



Podobne artykuły


27
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1460
28
komentarze: 42 | wyświetlenia: 12704
24
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2485
21
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1875
18
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4643
17
komentarze: 15 | wyświetlenia: 3745
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1631
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6019
11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1960
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 2452
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 11275
6
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1384
46
komentarze: 29 | wyświetlenia: 10011
 
Autor
Dodał do zasobów: Ania Nibiru
Artykuł



Mają szczęście, że nie znaleźli ich kilka wieków wcześniej, bo przy uszczęśliwianiu wiarą jezusową wielu by pewnie wymordowano, lub zamęczono niewolniczą pracą na plantacjach w imię boże.

A mogli przecież połączyć chrzest z ostatnim namaszczeniem.....



Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska