Login lub e-mail Hasło   

Rozdajemy Eiobonoble

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych i nie zainteresowanych na jedynej w swoim rodzaju, wyjątkowej i bezprecedensowej uroczystości rozdania złotych Eiobonobli. Proszę za...
Wyświetlenia: 2.709 Zamieszczono 30/06/2011
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych i nie zainteresowanych na jedynej w swoim rodzaju, wyjątkowej i bezprecedensowej uroczystości rozdania złotych Eiobonobli. Proszę zająć miejsca, zaparzyć kawę, lub jeżeli ktoś woli herbatę. Jesteś już gotowy, czy poczekać jeszcze chwilę? No, co się tak dziwisz? Uroczystość nie odbędzie się bez Ciebie.
 
Siedzisz już? Jeszcze nie? Jak długo można na Ciebie czekać! Pośpiesz się, bo inni się niecierpliwią! No... Nareszcie. Zanim jednak zaczniemy przydzielanie nagród, muszę wszystkich poinformować, że komisja jest jednoosobowa i składa się z mojej skromnej osoby. Ocena artystów jest wyjątkowo subiektywna, co jednak nie oznacza, że można się z nią nie zgodzić.
Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i mogę przystąpić do rozdania Eiobonobli.
 
Panie i panowie mam zaszczyt wręczyć pierwszego EIOBONOBLA W DZIEDZINIE MIŁOŚCI naszej anielicy GAMCE, która ostatnio bardzo ciężko pracuje na drugie białe skrzydło. Powiem w sekrecie, że zamierza zarazić miłością wszystkie osoby na świecie. Na szczęście znalazła chwilę czasu i pojawiła się na uroczystości. Gameczko, proszę o odebranie nagrody i o krótkie przemówienie.
 
EIOBONOBLA W DZIEDZINIE MAKABRY I CZARNEGO HUMORU... Przepraszam... Jak niema takiego?
To ja jestem komisja i to ja ustalam zasady. Proszę to zapamiętać i więcej nie marudzić.
Jak już wcześniej wspomniałam, Eiobonobla w dziedzinie makabry i czarnego humoru otrzymuje jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny rycerz w lśniącej zbroi, oczywiście, jeżeli w chwili obecnej nie jest popękana. Cóż zdarza się biedakowi od nadmiaru emocji. Panie HUSSAIR niezależnie od tego, czy jest pan w zbroi, czy bez proszę podejść, odebrać nagrodę i powiedzieć parę słów do mikrofonu.
 
Przepraszam czy ktoś wie, co się stało z HAMILTONEM STARSZYM? Ostatnio widziano go jak zamieniał urzędników w króliki. Pewnie rozbiegły się we wszystkie możliwe strony i biedak nie może ich wyłapać. Mam nadzieję, że w końcu sobie poradzi i wróci po swojego ZOOLOGICZNEGO EIOBONOBLA, zanim ktoś go ukradnie. Oby tylko urzędnicy nie będący jeszcze królikami nie wsadzili go do paki.
 
EIOBONOBLA W DZIEDZINIE CZAROSTWA przyznaję SKALNEMU KWIATKOWI. Muszę wyznać wam w sekrecie, że jej piękne wiersze nie są tylko wierszami. To zaklęcia magiczne. Nie wierzycie? Przeczytajcie kilka a zaraz będziecie oczarowani i zaczarowani.
 
GREENWAY, za stworzenie największej rozgłośni radiowej, przewyższającej zasięgiem i ilością słuchaczy nawet Radio Maryja otrzymuje EIOBONOBLA W DZIEDZINIE SŁUCHU I ETERU. Publiczność nie ociągać się! Brawo, brawa! Kochamy cię wszyscy. Nadawaj jak najczęściej.
 
Kurka coś, nie... Ktoś lata mi nad głową. To WOLNY DUCH. Proszę uprzejmie zejdź na chwilę na ziemię i odbierz swojego ODLOTOWEGO EIOBONOBLA. Dziękuję...Chwila, chwila nie tak szybko. Jeżeli nic nie powiesz, to będę musiała przytrzymać Cię za nogę.
 
Panie LEXUS niech się Pan nie gorączkuje, jest Pan następny. Tak, więc laureatem EIOBONOBLA W DZIEDZINIE SKROMNOŚCI I CIĘTEGO JĘZYKA zostaje... Proszę wszystkich o powstanie i gromkie oklaski. Wspaniały Lexus. Powiedz nam coś o sobie, tylko nie przesadzaj, bo mamy ograniczony czas.
 
Panie GRZEGORZU MNIEJSZY rozumiem, że znowu się Pan zacukał. Spokojnie wdech, wydech, wdech, wydech. Lepiej? W takim razie zapraszam do nas po odbiór swojej nagrody W DZIEDZINIE RÓŻNORODNOŚCI. Ach czy jest jakikolwiek temat, którego jeszcze nie poruszyłeś...
 
Kolejną nagrodą, którą mam zaszczyt wręczyć jest  EIOBONOBEL W DZIEDZINIE HUMORU I ŚWIĘTEJ CIERPLIWOŚCI. Otrzymuje ją STRZYGA za stworzenie Andżeliki. Szkoda, że nie rozdajemy tu antyeiobonobli, bo Emiliar z pewnością by takiego otrzymał.
 
Nie ma większego specjalisty od historii kresów. Nasz wiekowy SZYMON BACHIR! Dla tego Panie Szymonie mam zaszczyt wręczyć Panu nagrodę EIOBONOBLA W DZIEDZINIE ZNAJOMOŚCI KRESÓW Gratuluję i kłaniam się nisko.
 
Laureatem WODNEGO EIOBONOBLA zostajeee... JANUSZ DĄBROWSKI. Salut Januszu za niekonwencjonalne i wyjątkowe podejście do nauki i ogromną pracę włożoną w rozwój duchowy. Januszu jesteś wspaniałym człowiekiem.
 
Cicho wiem kto następny... Proszę nie przeszkadzać. BARBARAG od jakiegoś czasu czaruje nas swoimi wspaniałymi opowiadaniami. Serie „Uczeń Czarnoksiężnika”, „ El Feliz” czy „Delfin” to prawdziwe majstersztyki zasługujące na LITERACKIEGO EIOBONOBLA. Gratuluję i proszę o więcej takich szlagierów.
 
Zastanawiam się czy jest z nami MARCIN SZNAJDER, ostatnio wiele podróżuje, piękne relacje nam zdaje i CIUDA pokazuje. O jest z nami, ale mówi, że za wiele czasu niema, więc będę się streszczać. FOTOGRAFICZNY EIOBONOBEL dla Ciebie... Wystarczy, że pomyślę o tych fotkach i już się rozpływam...
 
Laureatką POKOJOWEJ NAGRODY EIOBONOBLA zostaje ELBA. Kochana Elba miłuje każdego i do każdego jest pokojowo nastawiona. Przyznam, że szczerze ją za to podziwiam, ponieważ ja jeszcze nie potrafię kochać swoich wrogów. Pracuję nad tym, lecz hmmm... Nikt nie jest doskonały.
 
Drogi DALBERCIE Tobie też należy się Eiobonobel, ale jaki... Masz tyle zalet, że trudno się zdecydować. Mam pomysł na kilka, ale będziesz musiał sam wybrać jednego. Oto one: EIOBONOBEL Z DZIEDZINY FELIETONÓW, EIOBONOBEL ZA POKOJOWE NASTAWIENIE DO ZWIERZĄT, EIOBONOBEL ZA ŚWIĘTĄ CIERPLIWOŚĆ DO KOBIET. Mam nadzieję, że zdecydujesz się w niedługim czasie i nie będziesz nas trzymał w napięciu.
 
Co tam znowu? Za wiele gadam... Całkiem możliwe, ale nie mogę się powstrzymać... W końcu jestem kobietą i mam swoje słabości. Aaa rozumiem nasz czas się powoli kończy? Już się skończył... Ach no trudno. Mam nadzieję, że nikt nie został pokrzywdzony. Jeżeli ktoś was uważa, że powinien dostać nagrodę Eiobonobla, lub zna kogoś takiego, to proszę przysłać podanie. Komisja na pewno je rozpatrzy i za rok weźmie pod uwagę. To wszystko na dzisiaj. Dziękuję za uwagę, a śpiących proszę o obudzenie się. Miłego wieczoru:)))

Podobne artykuły


153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131137
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114689
93
komentarze: 31 | wyświetlenia: 157986
82
komentarze: 20 | wyświetlenia: 27910
74
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64569
74
komentarze: 32 | wyświetlenia: 63666
73
komentarze: 38 | wyświetlenia: 181541
61
komentarze: 12 | wyświetlenia: 53137
50
komentarze: 13 | wyświetlenia: 120907
39
komentarze: 10 | wyświetlenia: 32365
38
komentarze: 22 | wyświetlenia: 71449
38
komentarze: 21 | wyświetlenia: 15905
37
komentarze: 20 | wyświetlenia: 82591
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
Grupy

Powiązane tematy

  Bar_ka  (www),  30/06/2011

Chwilka , przebiorę się w suknię wieczorowa i makijaż zrobię , potem poczytam :)

Poczekamy :)

  Bar_ka  (www),  30/06/2011

A więc nagrody rozdane. Większość z nich zapewne nie wzbudzi kontrowersji. Zabrakło mi to jednak Macieja Strzyżewskiego.
Nagrodzonym gratuluję i życzę dalszego owocnego pisania. :)

Pomyślimy w następnej odsłonie :)

  greenway,  30/06/2011

Komisja wniosła poprawkę i przy pomocy radia GREENVOICE ogłasza przyznanie SuperNobla dla Nokiaasi za krzewieni radości życia, wspaniałe poczucie humoru i mistrzowskie fraszki. Światło jupiterów, orkiestra gra i brawa, brawa proszę!!! :-)))

  greenway,  30/06/2011

Oczywiście to ma być SuperEioboNobel i to nadkomisja przyznała, więc wszystko jest w porządku. :-)))

:)))))))

Do: Greenway, nokiaasia.

Propozycja Greenway jest przednia :). Nokiaasiu - zsługujesz na Super-Special-Nobel-Great-Prize jak nikt inny. I wielkie dzięki za Water-Nobel Prize! :))

Cisss komisja nie może otrzymywać nagród. Jeszcze nas o korupcję oskarżą :)

  Psst,  30/06/2011

Widzę cię !-)
Ja? Na ziemię? To ty przyleć tu do mnie, przecież umiesz. Mi się nie chce :P
Z resztą teraz są podniebne zawody i mam zamiar wygrać. Łap za kciuki!
A eiobonobla możesz mi puścić na baloniku.

Już dmucham fffuuu ffuuu. Łap leci do Ciebie:) Trzymam kciuki fffruń i wygraj :)

  Psst,  30/06/2011

Jaki ładny niebieski balonik :)
No to lecę.
Niuuummm...

  Elba,  30/06/2011

Wywołana do tablicy, może wierszykiem się wykażę...?
Zgadnijcie o kim tu mowa?

Pewna dama z Eioba
O umyśle analitycznym
Uwielbia rymować słowa.
Łagodząc fraszką pręgierz publiczny
Ździebełko mądrości nieść zawsze gotowa...

  Psst,  30/06/2011

A na imię ma... Elba :)

  Elba,  30/06/2011

No co Ty, Wolny Duszku wydumałeś?!! Nie pisałabym przecież peanu na swoją cześć! Myślałam dokładnie o Nokiaasi. Tak ją zaobserwowałam i uchwyciałam słowami! A może te słowa pasują jeszcze i do innych fajnych osób, których nie brak na Eiobie...?

  Psst,  01/07/2011

Oj... rzeczywiście. Przepraszam za pomyłkę. Wszak to ludzka rzecz :)

  Strzyga  (www),  30/06/2011

I dla Lilith123 za mądrości życiowe!!! A za mojego Eiobonobla gorąco dziękuję!

Masz rację :) Eiobonobel jak najbardziej się należy :)

  ykes,  30/06/2011

"W końcu jestem kobietom" - poprawiaj i to biegusiem. ;)

Dzięki szybciutko poprawiłam :)

Przepraszam za spóźnienie...ale zatrzymał mnie taki jeden maruder... coś tam parodiuje...
Nokiaasiu, za Eiobonobla w tak zacnej dziedzinie sztuki jak czarostwo, i by nie była twa decyzja gołosłowna, tym razem Tobie dedykuję ten wiersz - i w sekrecie powiem, iż jest on ulubionym Dalberta...

Natury Dziwny Świat

Dziwny jest Natury świat -
opanował go mój Skrzat.
W

...  wyświetl więcej

Edytor się uwziął i zjadł "br" dodajcie sobie proszę do wiersza, bo nijak nie mogę zmienić:)

Kwiatuszku kochany dziękuję ślicznie za wspaniały wiersz. Od teraz będzie i moim ulubionym:))))

  Gamka  (www),  01/07/2011

Dziękuję NokiaAsiu ;-) za pierwszego EIOBONOBLA W DZIEDZINIE MIŁOŚCI.... no cóż pozostaje mi tylko ...
http://republika.pl/blog_fg_38(...)f...... to dla was kochani Eiobowicznie ;-)))

  Gamka  (www),  01/07/2011

Cmok cmok kochana anielico :)

  hussair  (www),  01/07/2011

Podchodzę do mikrofonu! :) Wśród laureatów też zdarzają się maruderzy (ale nie dezerterzy!).
Chciałbym podziękować tym, co mi pomogli, no, głównie chłopcom z Baker Street... ;-) Nareszcie jakąś nagrodę dostałem za te przelane cysterny atramentu. :)) I już nie mam zbroi - resztki odpadły z radości.
A humor tej całej nominacji po prostu je výborný!!

Komisja długo obradowała nad Twoją osobą. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nagroda Ci się należ. Masz tyle zalet, że niewiadomo było tylko z jakiej dziedziny:)))

  greenway,  01/07/2011

Hussair nareszcie bez zbroi. :-) Częściej tak proszę. :-)

  hussair  (www),  01/07/2011

No już teraz nie będę zakładał, lato jest... Pobiegam obnażony jak Huron po prerii. ;-)

  greenway,  01/07/2011

Hussair to super i megasuper!! :-)

  hussair  (www),  01/07/2011

Też pobiegasz po prerii? :)

Rycerzu bez zbroi a po jakiej prerii będziesz biegał? Może przycupnę sobie gdzieś z boku i oczęta naciesze wspaniałym widokiem ;)

  greenway,  01/07/2011

Hussair oczywiście z dziką radością, z rozwianym włosem i w stroju... A właśnie w jakim stroju? ;-)

  hussair  (www),  01/07/2011

Asiu - no, nie jestem tak bardzo pewien tego wspaniałego widoku. :)) Ale chyba jednak pobiegam na miarę słowiańskich możliwości, po bałtyckiej plaży. ;)
Green - stroje preriowe są chyba raczej skąpe. ;-)

greeni jeżeli nie możesz wybrać stroju to biegaj jak Ewa :)
Hussair prerie są zawsze piękne :p

  goodbye...  (www),  01/07/2011

ja tylko ostrzegam, że bieganie "na Ewę" jest karalne :)

  hussair  (www),  01/07/2011

Asiu, toś mnie podeszła pięknie! :)
Lex, tak mówisz, a sam na golasa przed monitorem siedzisz. :)

Lexiu nie wydaje mi się, że na prerii można by spotkać patrol policji a nawet jeżeli by się takowy znalazł, to panowie policjanci woleli by przyrodę podziwiać niż wlepiać jej mandaty :)
Hussair hihihi

mogę się czepić braku logiki?? u Lexa strój na "Ewę"... czy się nie kłuci jedno z drugim?

Asiu, z tym podziwianiem to sądzę, że wszystko zależy jednak od jakości przyrody:P

The meang mamy równouprawnienie :) Jeżeli kobieta może biegać na Adama, to facet może biegać na Ewę ;) Preria jest piękna a jak po niej biega jeszcze rycerska przyroda to już przecudnie :)

  goodbye...  (www),  01/07/2011

ja tylko ostrzegam...

  hussair  (www),  01/07/2011

Lex jest bardzo zdolnym człowiekiem :)
No i widzicie, jak przyjemnie toczy się rozmowa w letnie południe. A tu zaraz gromy zeusowe się posypią, że CZATUJEMY. Chyba trzeba będzie iść pod siedzibę Eioby z pokojową petycją w sprawie forum. A siekiery i włócznie weźmiemy tak, wiecie, dla przyozdobienia. ;)

A co z grupami? Zauważyłam tam miejsce na dyskusje....

... i będzie tak pierwotnie :)

  goodbye...  (www),  01/07/2011

za szybko odpisujecie i nie nadążam :(

LATANIE NA GOLASA JEST KARALNE a wy sobie jaja tutaj robicie :(

  hussair  (www),  01/07/2011

Te grupy to chyba jakieś skamieliny...

Trzeba by wtedy grupę osobną założyć :) ale jest to jakaś myśl. Hussair Każdą skamielinę idzie odnowić a naskalna Z pewnością by ją do życia powołała:)

Oho...wywołują Kwiatka ze Skalniaczka:) I chcą mnie między kaktusy...hmm, przednia myśl:)

Może by stworzyć grupę tematyczną o nazwie np tawerna. Jeżeli będą chętni to taką utworzę :) Przynajmniej będzie można tam rozmawiać i zamieszczać artykuły o Eiobie i Eiobowiczach. Trochę się ich już zebrało

  hussair  (www),  01/07/2011

Przedni pomysł!

Tak się rozmarzyłam w tym waszym lataniu na golasa, że zapomniałam zagłosować na artykuł:P Asiu, przepraszam, błąd już naprawiłam, bo pomysł przedni:)

Nie musisz przepraszać. Ja z zasady nie lubię się gniewać, tym bardziej na Taką wspaniałą osobę jak Ty.:)))

  goodbye...  (www),  01/07/2011

no dobrze... ze zwykłej skromności nie będę dużo mówić :)

cóż... cieszę się, że eioba tak pięknie się zaczyna rozwijać od czasu mojego przyjścia...cieszę się, że możecie zapoznawać się z moimi pięknymi tekstami, cieszę się, że dzięki mnie niektórzy mogli poszaleć pod moimi artykułami i doznawać radości z niczym nie skrępowanej zabawy, cieszę się, że mam cięty język - nie wiem tylko czym je

...  wyświetl więcej

Tu się z tobą zgodzę. Masz talent Lexie. Przecież Eiobonobla nie dostaje się od tak :)

... a jedyną twoją wadą Lexusie jest skromność :)

  goodbye...  (www),  01/07/2011

skromność to moja najpiękniejsza zaleta :)

Hmm... czyżby pierwszy człowiek bez wad?? :P

  goodbye...  (www),  01/07/2011

spójrz na to z innej perspektywy... pierwszy człowiek z samymi zaletami :)

Lex się utożsamia z mądrym stwierdzeniem: Nigdy nie mów źle o sobie. Inni zrobią to za Ciebie lepiej.

A widzisz , same zalety to już dla mnie nudziarstwo:)

Asiu super:) pożyczam:P

  goodbye...  (www),  01/07/2011

@nokiaasia: tylko ty mnie rozumiesz....

@meaning: to jeszcze nie wiesz...

  greenway,  01/07/2011

A co tam idę opróżnić skarbonkę. Jak szaleć to szaleć. Tylko komu tam na pustkowiu grzywnę płacić. ;-)

Właściwa postawa obywatelska:)

  Gamka  (www),  01/07/2011

..płacić ! ;) a po co.. korzystaj z życia Greenway ....
....plaża, słonce, wiatr delikatnie smaga po ciele, rozwiewa włosy ..szum morza ..mmmm ... i wokół pustka ...to nazywa się- RAJ na ziemi! ;-)))))))

  Gamka  (www),  01/07/2011

Haha ha ....jak tutaj wesoło ;-)))
Bieganie na golasa to - Streaking czyli wg słownika języka polskiego - przebiegnięcie nagiej osoby przez jakieś zgromadzenie publiczne: Streaking może być formą happeningu, może też być rodzajem niespodzianki, którą gospodarz ekskluzywnego przyjęcia robi gościom – zwłaszcza wówczas, gdy przebiega między nimi piękna modelka !
….hmmmm ……… no to Asiu p ...  wyświetl więcej

  greenway,  01/07/2011

Gamko, pobiegasz też po prerii... ;-)

  Gamka  (www),  01/07/2011

;-).. jeśli to " RAJ " na prerii to ja już tam biegam od dawna;-)))

  lilith123  (www),  01/07/2011

No cóż - na imprezkę się spóźniłam, ale i tak składam wszystkim laureatom szczere gratulacje!!!

Nie spóźniłaś się. Wyszliśmy w przerwie pobiegać po prerii:)

  barbarag,  02/07/2011

Ja się straszliwie spóźniłam, ale kłaniam się w pas i dzięki składam. Zamiast przemowy przy odbiorze Nobla krótko się przedstawię:

Pewna dama znad fiordów
Wciąż dokonuje mordów,
Wciąż hrabiom podcina szyje,
Dziwne, że sama żyje...

No no no jakie pogaduszki he he mogę się dołączyć do tej ciekawej rozmowy ?

Anastazjo kochana zawsze można się dołączyć :))) Dziękuję serdecznie

A po drugie to bardzo fajny artykuł Asiu zresztą tak jak zawsze :-)

A po drugie to bardzo fajny artykuł Asiu zresztą tak jak zawsze :-)

Przy okazji zapraszam na dyskusję o tajemnicy Nobla w wiadomej tawernie: http://nordponte.blogspot.com/(...)la.html

  Rotek  (www),  02/07/2011

Miałem nadzieję, że będzie głosowanie w komentarzach komu należy się Eiobonobel. Ale i tak jest dobrze :)

Wróciłem się byłem własnie z wakacyj, a tu taki pasztet... Nie tylko się zacukałem, ale doznałem zwisu wargi dolnej, "wywieszu" ozora i oczu wytrzeszczu. No, czego jak czego, alem eiobonobla się nie spodziewał!
I tak, emocjonalnie wstrząśnięty, idę noc odespać. I oby mi się to udało...Oby mnie z emocji choroba św. Wita, pląsawicą zwana, nie dopadła:-)
Uśmiechy promienne, kornwalijskie przesyłam!

  hussair  (www),  09/07/2011

No to odeśpij, a potem zaurocz jakąś celtycką opowieścią. :)

Grzesiu, jak miło że już wróciłeś :))))

Kochani jesteście...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska