Login lub e-mail Hasło   

Odkrywanie sensu życia – 10 wybranych myśli

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rafalkolodziej.pl
Odkrycie sensu życia, może być punktem zwrotnym w Twoim życiu. Dostarczy ci wewnętrznego spełnienia, szczęścia, spokoju i życiowej pasji.
Wyświetlenia: 1.857 Zamieszczono 06/07/2011

Odkrywanie sensu życia jest niezwykle trudnym a jednocześnie pasjonującym zadaniem. Trudności mogą pojawić się już na początku, gdy nie masz „zielonego pojęcia”, od czego zacząć. Szukanie sensu jest to trudne, ale gra jest warta świeczki. Odkrycie sensu życia, może być punktem zwrotnym w Twoim życiu. Dostarczy ci wewnętrznego spełnienia, szczęścia, spokoju i życiowej pasji. Jako ludzie wszyscy dążymy do szczęścia. Uważam, że odkrycie sensu może znacznie przybliżyć do rozszyfrowania „zagadki życia”. To poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, „po co jestem na tej planecie?”. Mam dla Ciebie kilka pomysłów, które pomagają mi w poszukiwaniu mojego sensu. Mam nadzieję, że pomogą także tobie…

1. Odkrycie sensu to nie koniecznie osiągnięcie ustalonego, konkretnego celu. To może być działanie lub kierowanie się w kierunku celów, które nie mają określonego rozwiązania lub materialnego wydźwięku. I tak poszukiwanie Drugiej Połówki i znalezienie jej wcale nie oznacza końca. Radość związku to nie coś, co jest trwałe, to proces dynamiczny, który się nie kończy. W tym wypadku znalezienie sensu życia nie jest końcem przygody – jest dopiero początkiem.

2. Sens życia nie musi oznaczać czegoś wielkiego, dramatycznego, znaczącego. W Hollywood może i jest to rozsądne działanie, ale w realnym życiu wcale nie musi być to coś spektakularnego. Dla kogoś wędkarstwo i poszerzanie tej dziedziny poprzez doświadczenia i spostrzeżenia może okazać się całym światem i nie ma w tym nic złego. Życie nie musi być przedstawiane na pierwszych stronach gazet by miało znaczenie. W obecnych czasach wierzymy jednak, że sukces to zdjęcie na pierwszej stronie gazety lub pokazanie się w telewizji. Cóż za wariactwo…

3. Gdy zastanawiasz się nad swoim sensem życia i przez głowę przelatują ci tysiące myśli, rozwiązań, pomysłów na życie to wybierz ten, który „świeci najbardziej”. Ten, który wciąż powraca i stara się przebić poprzez gęstwinę tłoczących się myśli. To prawdopodobnie coś znaczącego, coś, co zostało ci przeznaczone i czeka na realizację właśnie przez Ciebie.

4. Jeśli nie masz pomysłu i nic nie przychodzi ci do głowy to nic straconego. Próbuj różnych możliwości - powiedz życiu „tak”. Powiedzmy, że masz pomysł… coś chodzi ci po głowie i myślisz, że fajnie było by tego spróbować. Zacznij to robić teraz. Powiedzmy, że myślałeś o tym by zostać pisarzem. Napisz coś dzisiaj, pisz przez pół godziny i rób to przez następnych kilka dni. Na koniec tygodnia zweryfikuj swoje doświadczenia. Odpowiedz sobie na pytania: Jakie dominowały uczucia podczas pisania? Czy pojawiły się w twojej głowie słowa w stylu „to jest to”? Czy poczułeś się „pisarzem”? Jeśli na każde pytanie odpowiadasz nie, to bez wahania przejdź do kolejnej dziedziny. Spróbuj tańca, aktorstwa, ogrodnictwa czy czegokolwiek, na co masz ochotę. Sprawdź „nowe” przez kolejnych kilka dni, eksploruj życie.

5. Jeśli masz pewien pomysł na swoje życie, ale nie masz „bladego pojęcia” jak zacząć go realizować to znajdź kogoś, kto również zaczynał w tej dziedzinie od zera. Niech będzie twoim mentorem. Ucz się od niego.

6. Jeśli wiesz dokładnie, co chcesz robić, ale nie znajdujesz na to czasu w swoim życiu zacznij rozsądnie planować. Poszukaj rozwiązań, dzięki którym będziesz mógł zarabiać na swojej pasji. Niemal na wszystkim da się zarabiać. Spójrz na rzeczy w twoim otoczeniu.

Prawdopodobnie siedzisz przed komputerem. Ktoś zarobił miliony na komputerach. Podobnie jest z krzesłami, meblami, szklankami, kawą w kubku, cegłami w budynku, farbą na ścianie itd. Jakie są, więc sposoby by zarabiać na twojej pasji? Zastanów się. Wypisz przynajmniej 10 i zacznij realizować ten, który wyda ci się najrozsądniejszy.

7. Opracuj strategie osiągnięcia swojego życiowego celu. Rozbij działanie na małe kroki tak, żeby doświadczać uczucia osiąganego sukcesu jak najczęściej. Nie zapomnij by działać. Zrób, chociaż jedną małą rzecz każdego dnia, która przybliży cię do realizacji siebie.

8. Nawet, gdy wysiłki nie przyniosą od razu oczekiwanego rezultatu to pamiętaj by nigdy się nie poddawać. Wytrwałość – oto klucz do wszelkich osiągnięć.

9. Cel życia emanuje niezwykłą siłą. Gdy już na niego trafisz poczujesz, że wibruje on w twoim wnętrzu. Poczujesz niespożytą siłę, chęć działania tak jakby otworzyły się wrota do nowego świata. Będziesz żyć w tym samym świecie, ale nie będziesz z tego świata. Nagle błahostki dnia codziennego przestają być istotne, bo wiesz dokładnie, co chcesz robić i co ma znaczenie.

10. Pomyśl, że odnalezienie sensu życia i zrealizowanie swojego potencjału jest najważniejszą rzeczą, jaką masz do zrobienia tu i teraz. Życie na Ziemi jest, krótkie. Dni uciekają jeden za drugim a my nigdy nie będziemy już młodsi. Uwierz, że czasu wcale nie jest tak dużo i zacznij tworzyć swoje życie dzisiaj.

Zapraszam także na mój blog „Strategie Rozwoju Osobistego”, na którym znajdziesz więcej pomysłów na realizację potencjału i pełne satysfakcji życie.

http://rafalkolodziej.pl/

Podobne artykuły


93
komentarze: 27 | wyświetlenia: 21529
159
komentarze: 44 | wyświetlenia: 46228
61
komentarze: 19 | wyświetlenia: 25085
49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8777
41
komentarze: 9 | wyświetlenia: 7698
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2997
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20102
34
komentarze: 69 | wyświetlenia: 11000
33
komentarze: 5 | wyświetlenia: 7453
31
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5890
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2650
21
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3958
42
komentarze: 43 | wyświetlenia: 7374
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 8235
16
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2235
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska