Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego katolicy nie wierzą w Boga?

Wszędzie cuda, święci, uzdrowienia, dlaczego więc wierzący nie ufają Bogu?
Wyświetlenia: 1.685 Zamieszczono 08/07/2011

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego przychodnie, szpitale i inne placówki służby zdrowia pełne są ludzi wierzących? Zastanawialiście się, jak to jest że po udanej kuracji twierdzą iż to dzięki Bogu i modlitwie do Niego zostali uzdrowieni, oczywiście za wszystkie błędy i nieudane kuracje odpowiadają lekarze.

Nie mogę zrozumieć, po co wierzący idzie do lekarza, przecież wystarczy gorąca modlitwa i dobra wola Boga, który jest wszędzie, wszystko wie, wszystko może, dlaczego Mu nie powierzyć swojego zdrowia? Ludzie twierdzą że zawierzają Bogu życie, widząc świat dookoła dostrzegają cuda jakie stworzył i są pewni, ON jest a mimo to nie zdecydują się nie iść do lekarza, jeżeli jest tylko szansa na wyzdrowienie. Przecież to jawne sprzeciwienie się boskiej woli, On zdecydował, masz być chory, On zdecyduje czy i kiedy wyzdrowiejesz, po co więc idziesz do lekarza? Dlaczego szukacie pomocy u ludzi, którzy kroili trupy (na studiach) lub są agnostykami, lub nawet wyznają inną wiarę?

Czy jest możliwe aby umrzeć wbrew woli Boga? Przy wszystkich dyskusjach o eutanazji czytam że to Bóg decyduje kto ma żyć a kto nie, czego więc  się obawiacie?

Ja jednak jestem skłonny uważać że wierzący kierują się zasadą ograniczonego zaufania, a im głośniej krzyczą, tym bardziej zakrzykują jedynie swoje wątpliwości, dla paru chwil więcej na tym łez padole są gotowi sprzeciwić się najwyższemu, uważając iż sami wiedzą lepiej co dla nich dobre.

Parę dni temu rozmawiałem z osobą, która twierdziła że doznała tylu cudów i że jest pewna swoich przekonań ale nie zaufa Bogu i pójdzie do lekarza, ciekawe dlaczego?

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1535
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3145
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1276
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2574
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2055
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1054
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 452
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2103
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2502
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 870
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Stare pytanie, ale wciąż aktualne i ciekawe. No i - bez odpowiedzi.

Wydaje mi się że właściwie postawione pytanie powinno brzmieć: Dlaczego chrześcijanie nie wierzą Bogu? Bo w Boga - wierzą, tylko jemu lub w jego uzdrawiającą moc - już nie.

  kev  (www),  08/07/2011

Choć to czysta sofistyka człowiek wierzący może odpowiedzieć, że lekarz jest tylko narzędziem w ręku boga. Wiedz że bóg to doskonały wynalazek i figura retoryczna - powołując sie na jego imie jesteś w stanie udowodnić a i zarazem obalić wszystko co kiedykolwiek pomyślane i wypowiedziane. Tylko od CIebie zależy jak użyjesz swojego boga :)

Może ten cytacik rzuci światełko na to pytanie bez odpowiedzi?

"Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła." (Św. Ignacy Loyola )

Czyli takie odwrócone : Umiesz liczyć - licz na siebie. Gdzie tu miejsce na zaufanie?

W tym samym miejscu, gdzie nasza wolna wola i świadomy wybór:) I gdy założymy iż jesteśmy cząstką Stwórcy, Boga, Natury, Siły Sprawczej... to branie spraw w swoje ręce nie jest aż takie niedorzeczne... wierzymy w siebie i ufamy w nasze podjęte działania:)

Świetny krotki,treściwy artykulik,b.mądre pytanie,pulsuję!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska