Login lub e-mail Hasło   

Zdrada - detektywistyczne metody weryfikacji

Twój partner Cię zdradza? W jaki sposób to sprawdzić? Jak udowodnić?
Wyświetlenia: 8.424 Zamieszczono 21/07/2011

ZDRADA – DETEKTYWISTYCZNE METODY WERYFIKACJI

 

Podejrzewasz, że Twój Partner/Partnerka jest nielojalny? Oszukuje Ciebie, prowadzi podwójne życie? Może jesteście w trakcie rozwodu i uważasz, że to Ona/On jest winien rozpadowi Waszego związku właśnie, dlatego, że związała się z inną osoba?

Co robić?

Jak udokumentować stan faktyczny i zebrać dowody ewentualnej zdrady?

 

 

DETEKTYWI Z „W-11” NIE ISTNIEJĄ

 

Niezależnie czy podejrzenia dotyczące zdrady partnera są słuszne czy nie, nie ma możliwości sprawdzenia jak jest naprawdę w sposób, w jaki działają filmowi bohaterowie. Aby zweryfikować podejrzenia zdrady, a co ważniejsze stosownie udokumentować rzeczywistość nie wystarczy ani 45minut ani obserwacja poprzez gazetę z wyciętymi dziurkami na oczy.

Nie wystarczy też samochód i „niewidzialny” detektyw, który porusza się krok w krok za wytypowaną osobą, aby już po chwili okazać zdradzanej stronie niezbite dowody zdrady męża czy żony.

Mitologia „DETEKTYWÓW”, „W-11”, itp. funkcjonuje z reszta nie tylko w ramach spraw małżeńskich, zdrad i rozwodów, ale w każdej innej dziedzinie, w prawach kryminalnych, itp. Statystyczny „widz” tak właśnie wyobraża sobie metody pracy detektywów i policjantów oraz oczekuje podobnych i równie szybkich efektów ich pracy, co oczywiście jest niemożliwe.

 

 

WIĘC JAK?

 

Jeśli więc opowieści telewizyjne są wyssane z palca, to jak wytropić zdradę? Ile czasu to zajmie?

Na powyżej pytania nie ma jednej prostej odpowiedzi, co jednak nie oznacza, że skuteczne działanie poparte być musi doświadczeniem prowadzących sprawę, ich profesjonalizmem, fachową wiedzą i starannością.

 

Po pierwsze:

jeśli podejrzewasz zdradę i masz potrzebę dowiedzieć się prawdy nie podejmuj pochopnych działań takich jak: przeglądanie telefonu partnera, zakładanie podsłuchów, szpiegowanie komputera lub śledzenie go.

Takie próby z reguły wychodzą na jaw, a w konsekwencji prowadzą do jeszcze większych nieporozumień w związku lub dokładniejszego kamuflowania swojej niewierności przez podejrzewaną stronę. Podjęcie amatorskich prób wspomnianych wyżej skutkuje zwykle jedynie tym, że wszelkie możliwości skutecznego działania zostają utracone, a nawet, jeśli nie to przeprowadzenie weryfikacji Twoich podejrzeń będzie wymagało większych nakładów finansowych i zaangażowania znacznych sił i środków zarówno w postaci urządzeń technicznych jak i osobowych.

 

Po drugie:

nie szpieguj, ale przypadkowe spostrzeżenia notuj i zabezpieczaj przed ich znalezieniem. Nie musisz zakradać się, aby sprawdzić telefon żony czy męża, jeździć za nim, itp. lecz jeśli usłyszysz coś, co potwierdza Twoje przypuszczenia, przypadkiem zauważysz dowodzący zdradę sms lub e-mail lub na ulicy spotkasz żonę w samochodzie nieznanej Ci osoby – zanotuj to! Zapisz numer telefonu, treść smsa, numery auta, rysopis osoby, imię wypowiedziane w potajemnej rozmowy, wszystko, co tylko zapamiętasz. Treść takich notatek zabezpiecz aby pod żadnym pozorem nie wpadły w ręce drugiej strony.

 

 

CO ZROBI DETEKTYW?

 

Zasada prowadzenia sprawy dotyczącej zdrady małżeńskiej w zasadzie jest ta sama jak w przypadku każdej innej sprawy, także takiej o charakterze kryminalnym.

Co więc zrobi profesjonalista, aby zweryfikować podejrzenia jednego z małżonków?

 

1. Wstępne rozpoznanie.

 

Twoje podejrzenia mogą opierać się na prawdzie ale mogą być też wynikiem nadmiernej zazdrości i nieuzasadnionych wniosków wyciąganych z błędnych przesłanek.

Fachowiec zwykle skutecznie to oceni.

Jeśli w Twoim przypadku zdrada może faktycznie mieć miejsce, to przed rozpoczęciem jakichkolwiek dalszych czynności niezbędne jest pełne rozpoznanie osoby, której rzecz dotyczy.

 

Detektyw musi poznać i mieć maksymalnie dużą wiedzę na temat:

- danych personalnych i adresu osoby podejrzewanej o zdradę,

- użytkowanych pojazdów, telefonów, kont e-mailowych, itp.,

- miejsca i charakteru pracy,

- stylu życia, przyzwyczajeń, hobby, słabościach,

- kontaktach rodzinnych, towarzyskich i biznesowych.

 

Jeśli Ty jako partner posiadasz takie informacje detektyw wykorzysta je do zaplanowania dalszych działań i możliwości skutecznej realizacji, jeśli nie musi je uzyskać w inny sposób.

Takie rozpoznanie jest po prostu konieczne. Dlaczego? Choćby, dlatego aby można było zorganizować skuteczną „tradycyjną” obserwację”, której prowadzenie jest o wiele bardziej skomplikowane niż to pokazują w telewizji.

Pełne rozpoznanie osoby pozwoli np. ustalić, jakie są jej uwarunkowania psychofizyczne, co mówiąc inaczej znaczy tyle, jakie są możliwości jej skutecznej obserwacji bez ryzyka dekonspiracji.

Idealnym, choć może nieco niefortunnym przykładem takiego rozpoznania jest rozpoznanie, jakie prowadzą złodzieje kieszonkowi na dworcach i w hipermarketach, otóż są osoby, które zorientują się, że nie mają portfela dopiero po powrocie do domu i na dodatek będą przekonane, że ów portfel zgubiły, ale są też takie, których nawet mistrz złodziei nie jest wstanie okraść niepostrzeżenie.

Podobnie z bezpośrednią obserwacją bywają „obiekty”, od których obserwatorzy przy niechcianym spotkaniu dostają papierosa i dalej prowadzą zakamuflowana obserwację, są też obiekty, które po 100 metrach prowadzenia podejrzewają, iż są obserwowane, co wiąże się ze zmianą obserwatorów.

Reasumując, aby skutecznie przeprowadzić ustalenie wierności pełne rozpoznanie Twojego partnera jest najzwyczajniej konieczne.

 

 

2. Plan

 

Jak mówi powiedzenie „Planowanie jest wszystkim – plan niczym”, co oznacza, że wszelkie informacje uzyskane w trakcie wstępnego rozpoznania zostają przeanalizowane, co pozwala wytypować, zweryfikować i zabezpieczyć newralgiczne miejsca i osoby.

Taka analiza pozwala też wykluczyć działania, których w danym przypadku przeprowadzić się nie da oraz zaplanować takie, których wykonanie jest zasadne i możliwe, pozwala również na prowadzenie działań przy użyciu odpowiednich sił i środków w czasie uzasadnionym.

Wyobraźmy sobie, że niczego nie wiemy o obserwowanej osobie, a ta w każdy ostatni piątek miesiąca jeździ w swoje ulubione miejsce, np.: na ryby. Obserwatorzy zadadzą sobie ogromny trud aby obserwować obiekt w sposób dyskretny, przy czym taka obserwacja jest nie potrzebna.

Wiedząc jak funkcjonuje podejrzewana osoba, ograniczając koszty działań i maksymalizując ich skuteczność profesjonaliści nie marnują czasu na ustalenia niezwiązane z meritum.

 

3. Realizacja

 

Dopiero po weryfikacji wszystkich niezbędnych informacji, ich analizie i na podstawie planu działań można podjąć efektywną realizację.

Opisać sposobów realizacji nie sposób, ponieważ zwykle wykorzystuje się jednocześnie kilka metod pracy operacyjnej zamiennie lub łącznie.

 

Warto wymienić te najważniejsze:

- penetracja terenu,

- obserwacja,

- wykorzystanie technicznych środków kontroli,

- działania pod legendą,

- osobowe źródła informacji,

- wiedza z dokumentów.

 

KOSZTY

 

Nie sposób określić kosztów profesjonalnej realizacji sprawy dotyczącej zdrady. Profesjonalni detektywi stosują różne stawki, zaś każda sytuacja jest inna i dopiero w osobistej rozmowie ze Zleceniodawcą istnieje możliwość wyceny wykonania zlecenia.

Jedno jest pewne nie ma możliwości wykonania takiej usługi za 500zł lub nawet 1000zł, kto proponuje takie wynagrodzenie prawdopodobnie nie zrobi nic.

 

            Analizując rynek w zależności od regionu Polski koszt ustalenia wierności partnera oscyluje w okolicy 5000zł.

 

 

 

 

Podobne artykuły


23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3544
8
komentarze: 7 | wyświetlenia: 527
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 12683
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 84311
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19918
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21875
25
komentarze: 30 | wyświetlenia: 4922
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5436
26
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3733
21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 34083
20
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1853
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1599
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2869
 
Autor
ArtykułPodejrzewam, że Maria zdradziła Józefa z niejakim Abdesem Panterą i to on może być ojcem jej syna. Czy możecie to sprawdzić?

No, nareszcie się dowiedziałem jak naprawdę się nazywał "anioł pański"!
:)

:) Prawdopodobnie jeyni świadkowie zdarzenia już nie żyją, więc sprawa nie rokuje :)

Ale te informacje nie są potwierdzone:)
Z takich tekstów więcej wyciągnie korzyści zdradzający niż zdradzany. Gratuluję pomysłu:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska