Login lub e-mail Hasło   

Do fanów gry Dreamfall TLJ

Tytuł tego artykułu bynajmniej nie jest żartem. Naprawdę szukam fanów tej kultowej gry przygodowej.
Wyświetlenia: 1.376 Zamieszczono 28/07/2011

Tytuł tego artykułu bynajmniej nie jest żartem. Naprawdę szukam fanów tej kultowej gry przygodowej. 

W 2000 roku firma FunCom wypuściła na rynek grę „The Longest Journey” (Najdłuższa Podróż). Do dzisiaj znajduje się ona na czołowych miejscach w rankingach na najlepszą przygotówkę. Główna bohaterka April Ryan stała się jedną z kultowych postaci z zaczarowanego świata gier.

Powodzenie „Najdłuższej Podróży” skłoniło FunCom do kontynuacji niezwykłej opowieści. W 2006 roku powstała „Dreamfall”. Grafika 3D i ulepszony interfejs budziły jednak obawy graczy, czy gra nie utraci swoistego klimatu i magii, które tak oczarowały fanów w pierwszej części.

Jednak „Dreamfall” udźwignęła ciężar sławy poprzedniczki i spotkała się z zasłużonym entuzjastycznym przyjęciem.

Oprócz strony technicznej istnieje jeszcze inna zasadnicza różnica między „The Longest Journey” a „Dreamfall”.  Jest nią fabuła. O ile pierwsza część kończy się w zasadzie happy endem, tajemnice zostają odkryte a zagadki rozwiązane, o tyle „Dreamfall” pozostawia w tym zakresie sporo niedomówień i wieloznaczności.

Kilka wątków nie zostaje wyjaśnionych, nie wiemy do końca, co stało się z niektórymi bohaterami, nawet nie wiemy czy epilog na pewno jest pesymistyczny.

Na wielu forach poświęconych grom, fani tej przygotówki snuli dywagacje, co do potencjalnych rozwiązań. Niektórzy mieli całkiem ciekawe pomysły … Przeważały też opinie, że MUSI powstać część trzecia, wyjaśniająca ostatecznie wszystko.

Chciałabym poprzez ten artykuł dotrzeć do tych, którzy znają „TLJ” i „Dreamfall” i wymienić się pomysłami. Czy April na pewno zginęła? Kim jest Prorok? Co stało się z Damienem?  Jakie są dalsze losy Kyana? Pytań jest wiele.

Jestem optymistką i liczę, że wśród licznej eiobowej społeczności odnajdą się chętni do zabawy w odgadywanie. Jeżeli się nie znajdą, to trudno. Pisanie o jednej z moich ulubionych przygotówek to i tak frajda.

I, oczywiście, przepraszam tych, którzy nie są tym tematem zainteresowani. Ale chyba nie będą mi mieli za złe. W końcu na Eiobie piszemy na tak różne tematy, mniej lub bardziej ważne i poważne …

Pozdrawiam wszystkich

 

Alicja Minicka

http://mysli-o-ludziach.blog.onet.pl

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2834
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1078
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 936
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 563
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 977
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1828
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 677
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 832
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 532
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 973
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 625
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Co prawda "Dreamfall" mnie nie wciągnęła na tyle, by przejść ją do końca, ale ...

>Czy April na pewno zginęła?<
Wydaje mi się to skrajnie nieprawdopodobne, w świetle epilogu do TLJ (tego z krukiem i siwowłosą babunią przed kominkiem).

Też tak myślę. To wynika z rozmowy z krukiem. Ale czy pamiętasz, że dzieci, słuchające jej opowieści, nazywały ją "Lady Alvane"? A tak nazywał się Kyan.
Dzięki, że tu zjarzałeś, mimo, iż nie jesteś fanem "Dreamfalla".
PozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska