Login lub e-mail Hasło   

Śmierć zdrowego rozsądku ..

Dzisiaj opłakujemy zgon naszego ukochanego przyjaciela, Zdrowego Rozsądku, który był z nami przez wiele lat. Nikt nie wie ile miał lat...
Wyświetlenia: 3.800 Zamieszczono 28/07/2011
Dzisiaj opłakujemy zgon naszego ukochanego przyjaciela, Zdrowego Rozsądku, który był z nami przez wiele lat. Nikt nie wie ile miał lat, gdyż jego metryka urodzenia już dawno zagubiła się w biurokracji.
Będziemy go pamiętać jako udoskonalacza takich lekcji jak:
- wiedzieć, kiedy ukryć się przed deszczem,
- dlaczego kto wcześnie wstaje, temu Pan Bóg daje,
- życie nie zawsze jest sprawiedliwe,
- oraz może to był mój błąd.

Zdrowy Rozsądek kierował się prostą, racjonalną polityką finansową (nie wydawaj więcej niż zarabiasz) i niezawodnymi strategiami (rządzą dorośli, a nie dzieci).

Jego stan zdrowia zaczął się gwałtownie pogarszać, gdy wprowadzono w dobrych intencjach, ale wyniosłe przepisy. Jego stan pogorszyły doniesienia o 6-letnim chłopcu, który pocałował swoją koleżankę, oskarżonym o molestowanie seksualne, nastolatkach zawieszonych w prawach ucznia za używanie płynu do płukania jamy ustnej po obiedzie, oraz nauczyciela zwolnionego za upominanie niesfornego ucznia.

Zdrowy Rozsądek stracił rację bytu, kiedy rodzice atakowali nauczycieli za wykonywanie pracy, której sami nie potrafili wykonać w dyscyplinowania swoich niesfornych dzieci.

Pogorszyło się jeszcze bardziej, kiedy szkoły potrzebowały uzyskać zgodę rodziców na aplikowanie uczniowi mleczka do opalania lub aspiryny, ale nie mogły informować rodziców, gdy uczennica zaszła w ciążę i chciała dokonać aborcji.

Zdrowy Rozsądek stracił chęć do życia, kiedy kościoły stały się firmami, a przestępców lepiej traktowano niż ich ofiary.

Zdrowy Rozsądek czuł się pokonany, kiedy w swoim własnym domu nie mogłeś obronić się przed włamywaczem, a on mógł pozwać cię za atak.

W końcu Zdrowy Rozsądek stracił chęć do życia, kiedy do pewnej kobiety nie dotarło, że parująca filiżanka kawy była gorąca. Rozlała ją na kolana i natychmiast otrzymała ogromne odszkodowanie.

Śmierć Zdrowego Rozsądku nastąpiła po śmierci jego rodziców, Prawdy i Zaufania, jego żony Dyskrecji, jego córki Odpowiedzialności i jego syna Rozumu.

Pozostawił czterech braci przyrodnich:
1. Znam Moje Prawa
2. Mam Mieć To Teraz
3. Zawinił Ktoś Inny
4. Jestem Ofiarą.

Na jego pogrzeb nie przybyły tłumy, gdyż niewielu zdało sobie sprawę z tego, że umarł.

Jeśli go jeszcze pamiętasz, mów o nim. A jeśli nie, dołącz do większości i nie rób nic.

http://www.rense.com/general92/deathof.htm
Tłumaczenie Ola Gordon (13.12.10)
 
 
Zdrowy rozsądek umiera na naszych oczach. Jest mordowany na potrzeby "demokratycznego państwa prawa", tj. państwa, które formalnie potrzebuje zgody obywateli na swoje poczynania. Obowiązek uzyskania takiej zgody zmusza rządzących, by Obywatele czynnie lub biernie wyrażali zgodę na to, co się w państwie dzieje.

Ponieważ liczne decyzje i posunięcia państwa pozostają w sprzeczności z oficjalnie deklarowanymi zasadami, tj. przejrzystością, prawdą, uczciwością i tym podobnym cechom, obywateli należy ogłupić, aby udzielali swojej zgody na działania tym zasadom przeczące stosując mechanizmem ogłupiania obywateli, zwany zabijaniem zdrowego rozsądku, czyli zdolności szybkiego i pewnego rozróżniania, co jest dobre - a co złe, co prawdziwe - a co fałszywe, co głupie - a co mądre.

Zdrowy rozsądek jest mordowany przez idące w miliony przepisy, ustawy, zarządzenia oraz wskazywanie absurdów jako zdarzeń i postaw rozsądnych, chwalebnych i mądrych.

Po odpowiednio długim treningu, obywatel traci zdolność samodzielnego formułowania opinii, bo nie ma już się na czym oprzeć. Nie może też swojego własnego rozumu traktować poważnie, bo jego użycie prowadzi natychmiast do dysonansu poznawczego i konfliktu z zalewającą ekrany telewizorów "prawdą" głoszoną przez plejady profesorów, obiektywnych redaktorów i niezależnych dziennikarek. Przecież oni wszyscy nie mogą sobie "żartów stroić"! 

I aby nie zwariować musi odrzucić to, co mu serwuje państwo poprzez cały ten bełkot medialny - jako fasadę i manipulację, albo musi zrezygnować ze zdrowego rozsądku, zawierzając poglądom serwowanym z ekranu w miejsce swoich. Wówczas świat znowu nabiera sensu, a telewizyjni tłumacze stają się niezbędnym elementem wyjaśniającym rzeczywistość, której bez nich wyjaśnić już nie sposób. Koń trojański zainstalowany w każdym domu robi krecią robotę.

I co my Obywatele możemy zrobić, by to zmienić, przestawić działanie swojego Państwa na właściwe tory?
Na obecną chwilę można powiedzieć, że nic! Jest tak daleko posunięta erozja świadomości społeczeństwa, że odwrócenie jej może nastąpić chyba tylko po jakiejś gospodarczej lub  politycznej klęsce Państwa, która spowoduje szeroki wstrząs społeczny i wybudzenie z narkozy chociaż połowy obywateli - i to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz przyszłości.

Istnieje jeszcze inna możliwość, że wyłoni się nareszcie jakaś polityczna formacja zdolna pokojowo ten negatywny trend odwrócić, ale to chyba musiałby być cud boży…

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 870
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 716
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 881
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 387
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 404
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 844
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1042
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 854
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 794
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 576
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 867
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 683
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 583
9
komentarze: 43 | wyświetlenia: 274
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 512
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Może nieco zbędnie, Elbo, wdałaś się w te dywagacje poniżej fotografii.

Zauważ Zbysławie, iż NAD zdjęciem znajduje się jedynie tłumaczenie tekstu z zachodniego portalu. Cały wkład odautorski Elby znajduje się zaś POD zdjęciem. ;)

O psiakostka!

  Elba,  29/07/2011

Nie zorientowałeś się @derwater, że zamieszczam takie artykuły tylko dlatego, abyś mógł się wykazać i zarobić trochę judaszowych srebrników... a tego już nie muszę nikomu objaśniać - kto dłużej na eiobie gości, jest dobrze zorientowany, who is who...

>kto dłużej na eiobie gości, jest dobrze zorientowany, who is who<
Dokładnie! Wie kto ma coś do przekazania, kto sobie radośnie trolluje, a kto ogranicza się do podpisywania pod cudzymi tekstami, często wzajemnie ze sobą sprzecznymi. :)

  Elba,  29/07/2011

"Scio me nihil scire - wiem, że nic nie wiem". Tak powiedział jeden z największych filozofów greckich, czując, że jego wiedza jest kroplą w morzu wiedzy oraz widząc, że żaden czlowiek nie jest istotą doskonałą i nieomylną . Inny stwierdził: "Panta rhei" - wszystko płynie; wszystko na świecie jest zmienne, płynne, nietrwałe.
Ludzie, gdy pojęli mądrość tych słów, uznali ich za geniuszy.
/ ...  wyświetl więcej

Dołączę do opinii Zbysława - uważam, że ma rację. Wystarczyła część pierwsza - SUPEROWA!

  swistak  (www),  29/07/2011

Rydz jest zawsze Śmigły i obrzydły, taka ma pracę.

  Elba,  29/07/2011

No ktoś musi przecież czuwać i pilnować, by zdrowy rozsądek przypadkiem nie zmartwychwstał...

  swistak  (www),  29/07/2011

Elbo ! Zdrowy rozsądek to dekalog. Dla tępych, zmanipulowany Koran i Talmud. Ponieważ nie mamy precyzyjnych wytycznych, robią to koszerne media. Internetem też chcą zawładnąć trolle i ich klony. UE zaś pedofile pod gejowskim kamuflażem.

  Gamka  (www),  29/07/2011

"Zdrowy rozsądek może zastąpić prawie każdy stopień wykształcenia, ale żadne wykształcenie nie zastąpi zdrowego rozsądku." >Arthur Schopenhauer<

Do: Gameczka.
I oto właśnie roztropny głos rozsądku :)).

  Elba,  01/08/2011

No własnie! I po co są te wszystkie szkoły, które nie mają w programia ani jednej godziny nauczania zdrowego rozsądku?

"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia."
Albert Einstein

Heh... lubię Einsteina:)

Genialny fizyk jednakowoż powinien znać się na logicznym myśleniu, więc non sequitur. :)
A jeśli jednak, to taki autorytet ujmy mi nie czyni. :P

Za późno:)

Oj tam, trzeba było zostawić, zabawne było. Mile łechtało moją próżność. :)

"Zdrowy rozsądek to geniusz wystrojony w ubrania robocze" (R.W. Emerson) :):):)

  nse,  29/07/2011

"I co my Obywatele możemy zrobić, ..." Może na początek wyjąć wtyczkę od telewizora z gniazdka sieciowego i zacząć budować swoją własna rzeczywistość wokoło siebie ;)

  Elba,  01/08/2011

Wyłączenie wtyczki, zatkanie uszu, zasłonięcie oczu - dobre jest tylko na chwilę. Raczej potrzebna jest świadomość zagrożenia, rozpoznanie przeciwnika, ostrożność w stosunku do podsuwanych nam przynęt w postaci wizji łatwego i bezproblemowego życia. Mądra ryba wie, że każdy apetycznie wyglądający kąsek posiada ukryty haczyk, który kończy się patelnią. Szczury też mają swoją mądrość... A człowiek.. ...  wyświetl więcej

  nse,  01/08/2011

Władza to przede wszystkim ODPOWIEDZIALNOŚĆ za losy innych , o czym ludzie u władzy z immunitetami zapominają :( ... Trudno złapać oddech kiedy się jest bezustannie obrzucanym śmieciem informacyjnym , dlatego to wyjęcie wtyczki i chęć patrzenia własnymi oczami ;)

  Elba,  01/08/2011

Nie chodzi o to, by zaraz siebie potępiać. Bowiem każdy z nas stara się najlepiej, jak może w danej chwili. Gdybyśmy lepiej wiedzieli, lepiej rozumieli i byli bardziej świadomi, prawdopodobnie wyrazilibyśmy się jeszcze zupełnie inaczej...:)) Bo nasze myśli ciągle ulegają zmianom. Kto tego nie akceptuje, błądzi, aż zrozumie. I ma do tego święte prawo, dopóki robi to nieświadomie, według swojej najl ...  wyświetl więcej

  nse,  02/08/2011

Człowiek władzy ODPOWIEDZIALNY za ludzi nad którymi ma władzę , nie będzie świadomy tego co robi jeśli będzie żył w oderwaniu od rzeczywistości i karmił się iluzja którą sam generuje ... Żyjąc własną iluzją nie można sprawować władzy , trzeba kontrolować to co się robi i jak są sygnały że coś nie tak , to trzeba umieć zweryfikować z pokorą własne postępowanie , a nie zaś tuszować własną nieudolnoś ...  wyświetl więcej

  Elba,  02/08/2011

Każdy może nas okłamywać praktycznie bezkarnie. Kiedyś wiadomo było, że politycy kłamią, więc ludzie szukali prawdy u rozmaitych ekspertów, autorytetów, intelektualistów, mędrców. Dziś eksperci, intelektualiści i mędrcy coraz częściej kłamią równie bezkarnie i lekko jak kiedyś politycy. Więc kiedy słyszymy, że według ostatnich badań jakiś enzym, który jest w jakiejś jadalnej substancji, wydłuża lu ...  wyświetl więcej

  nse,  02/08/2011

"Ktoś powie, że można ją przecież za pomocą innych badań obalić.
Właśnie! Równie łatwo można obalić lub uzasadnić najsłuszniejszą i najgłupszą tezę! Tylko co nam z tego wychodzi?"
Bardziej się martwię tym co z tego wyjdzie , kiedy w chwili próby wszystko będzie wisiało na ludzkim zaufaniu które się tak lekceważy zamieniając je na pieniądze ... :(

A nie wiecie przypadkiem, jak zjeść zawartość konserwy bez otwierania puszki? Ja wiem!

  nse,  03/08/2011

Hipotetycznie ?

Hipo nie hipo. Wydedukowałem to z waszej dyskusji, więc i tak wiecie lepiej.

  Elba,  04/08/2011

Zbysławie! Jeżeli to puszka Pandory, to może jej lepiej nie otwierać. Tym bardziej konsumować - botulina murowana. No chyba, że hipotetycznie, jak zasugerował Mariusz. Zdaje się, że taką puszkę dostaje każdy z nas w posagu od życia i w przypadku jej otwarcia, wyfruwają z niej wszystkie nasze nieszczęścia. Jedyna pociecha, że z wyjątkiem Nadziei, przywartej mocno do dna.

Zdrowy rozsądek,a co to jest ,skoro historia powtarza się,te same błędy popełniamy,tych samych wrogów mamy po obu stronach granicy,te same zdrowaśki klepiemy.../no może kościoły unowocześnione,uprzemysłowione i więcej świadczą usług,a zakonnice zamiast świec maja wibrator ki,a reszta tak naprawdę nihil novi.Artykuł z rozkoszą przeczytałem,podziwiam optymizm autorki nie od dziś

  swistak  (www),  03/08/2011

Elbo ! Zdrowy rozsądek, to jak wrzód na tyłku trolla i wyrzut sumienia, jak ktoś go jeszcze ma i potrzebuje. Z komentów wynika, że jesteś osamotniona jak owca w stadzie wilków.

  Elba,  03/08/2011

Nie spodziewałam się niczego innego, bo przecież ludzie posiadający zdrowy rozsądek, to wymierający gatunek... i tylko gdzie nie gdzie niedobitki jeszcze się trafiają.

Świstaku, nie wiesz kto ostatnio, m.in. za "trolowanie", przebywał na banicji przez 3 miesiące?

  swistak  (www),  03/08/2011

Robercie ! Trolle najniższej rangi zawsze wiedzą najmniej

Jeśli nie chciałeś się przyznać, wystarczyło powiedzieć że: nie wiesz. Nie musisz się od razu tłumaczyć! :D

  Gamka  (www),  03/08/2011

..."Rozsądek zawsze ma głos, tylko że lekkomyślność nie zawsze ma słuch...".... a gdy ..."Głupcy plotą głupstwa, rozsądni je popełniają..." ... niestety ..."Żyjemy w świecie, w którym jeden wariat tworzy wielu wariatów, lecz jeden rozsądny człowiek tylko niewielu rozsądnych..."
<cytaty>

Jednak jest odwrotnie. Rozwijamy się dzięki tym nielicznym ze zdrowym rozsądkiem...Wyszliśmy z ludożerstwa... z komunizmu i wielu -stwów i - izmów. Wyjdziemy też z demokracji i wyborów w których jeszcze nie było a już wiadomo kto wygrał... "Nic innego lepszego nie wymyślono niż demokracja" jest bzdurą jak wiele innych i nie mieści się zupełnie w "zdrowo rozsadkowym mysleniu". Elbo ... trzymam z To ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska