Login lub e-mail Hasło   

Wielbicielom skrobanek, z czułością

Niedawno ukazał się na eiobie artykuł autorstwa Sz. Pani Minickiej traktujący o ludziach, cyt:” bezmyślnych i okrutnych”.
Wyświetlenia: 1.731 Zamieszczono 29/07/2011
Rozumiem, że każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów. A więc i ja, “człowiek bezmyślny i okrutny”, także.

Ponadto Sz. Pani zaliczyła mnie w poczet, znów cytuję: “terrorystów inspirowanych fundamentalistyczną ideologią katolicką, nie mającą nic wspólnego z chrześcijaństwem”. Zostałem także przedstawicielem" nielicznej grupy głośnych i nachalnych krzykaczy”.

To, że ani jedno z tych zdań nie jest prawdziwe, nie ma tu, jak sądzę, żadnego znaczenia.

O ile, idąc za głosem mojego, dobrego serduszka, mógłbym się zgodzić na “człowieka bezmyślnego, terrorystę i nachalnego krzykacza”, bo są to epitety, które Autorka ma święte prawo mi przypisać, o tyle na katolickiego fundamentalistę już zgodzić się nie mogę. Z prostej przyczyny. Od trzydziestu już prawie lat nie jestem katolikiem. Tak samo jak nie jestem stułbią pławą mimo, że ktoś może tak uważać. Czyjeś jednak “uważanie” , “przekonanie” i “sądzenie” nie sprawia, że Ziemia staje się płaska.

Informuję niniejszym Szanowną Autorkę, że moje poglądy w sprawie wyskrobywania się kobiet są inne niż jej  poglądy. I nie są oparte na “fundamentalistycznej ideologii katolickiej”,  cokolwiek by to miało oznaczać.

Kierując się najczystszą logiką uważam, że “to-to” co się wyskrobuje, nie jest pasożytem. Jest człowiekiem. Na nieszczęście, kiedy oderwiemy się od ideologii a oprzemy na nauce, moje zdanie w tej sprawie potwierdza każda encyklopedia.  Szkoda, że nie jestem tu oryginalny. Ach! Niech Szanowna Autorka wpisze w dowolną wyszukiwarkę np. “ etapy rozwoju człowieka”, albo “ rozwój prenatalny płodu”, to jej tam wszystko,przepraszam, wyskoczy. To na prawdę nie jest trudne. Ani technicznie, ani intelekualnie.

Nie jest także trudna odpowiedź na pytanie, “kiedy zaczyna się człowiek”? On się “zaczyna” w momencie połączenia plemnika z jajem. To też nie jest trudne jeśli oderwiemy się od jakiejkolwiek ideologii a oprzemy na logice i nauce. Wszelkie inne dywagacje są bajaniem i, właśnie, ideologizowaniem, w każdym możliwym i niemożliwym kierunku też.

Ponadto Szanowna Autorka była uprzejma dopuścić się dość prymitywnej manipulacji. Dokładnie takiej na jakiej opiera się np. obiektywna telewizja, no, dla “naprzykładu”, TVN. Otóż rozpatrywała problem przez pryzmat tragedii dziewczynki, projektując go na, że tak powiem, całość.

Informuję więc, że według statystyk m. in. WHO ( linki podrzucę jeśli trzeba) podstawową (od 73% do 82%) przyczyną wyskrobywania się kobiet jest, cyt:” niechęć do wychowywania potomstwa”. To również nie jest ideologia tylko czysta empiria, Szanowna Pani.

Ponadto nikt nikomu w Polsce nie nakazuje wychowywania niechcianego dziecka. To byłoby, w istocie, okrutne! Ale, na szczęście, nie jest to prawdą, bowiem każda kobieta, bez żadnych konsekwencji może pozostawić urodzone dziecko w szpitalu. A skoro ma taką możliwość i ma takie prawo to, pytam, musi, czy nie musi się skrobać? I tu odpowiedź też jest bardzo prosta. Nie musi. To co my, społeczeństwo powinniśmy tu uczynić i w jaki sposób zapewnić szczęśliwe życie tym dzieciom, to jest oddzielny problem.

Zresztą, na marginesie, od lat pytam kiedy wreszcie z Polski znikną bidule, "instytucje" nigdzie już w cywilizowanym świecie nieistniejące?

Odrzucając więc ideologię nie jest trudne także zmierzenie się z, jednak na szczęście, sytuacjami marginalnymi. Gwałty, kazirodztwo i cały ten pozostały, ludzki syf. W takich sytuacjach, generalnie, to kobieta ma prawo do decyzji i musi otrzymać instytucjonalne i rzeczywiste wsparcie. I zawsze wsparcie a nigdy, taką czy inną, anatemę.

Jest tylko jeden, jak sądzę, przypadek, w którym skrobanka jest koniecznością. To zdrowie i życie kobiety. Jeśli, w wyniku ciąży, jest ono zagrożone to nie ma o czym dyskutować. Ale i tu decyzja należeć powinna zawsze do kobiety a w przypadku dziewczynek do jej rodziców i/lub opiekunów. Nigdy do lekarzy. Oni mają obowiązek poinformować o konsekwencjach tych wyborów ale nie mają prawa do wybierania.

“Ratujmy dzieci, a nie komórki jajowe”!Pełna zgoda:)

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3023
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1132
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3414
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2176
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2182
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3799
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1725
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 907
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2223
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2729
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 644
9
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2615
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2306
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Mogę? podobno mogę więc przedstawię swoją, nazwijmy to opinię... Nie wiem Grzegorzu czy zdajesz sobie sprawę jak wyglądają skrobanki lub też "poronienia na życzenie" obecnie, w momencie gdy jest to zabronione, mała istotka w brzuchu jest chroniona.... Nasuwa mi się brzydkie słowo niestety... Nawet w tak maleńkim miasteczku jak moje, ogłoszeń od lekarzy nie brakuje, a i chętnych też nie... Przepis ...  wyświetl więcej

"W takich sytuacjach, generalnie, to kobieta ma prawo do decyzji i musi otrzymać instytucjonalne i rzeczywiste wsparcie. I zawsze wsparcie a nigdy, taką czy inną, anatemę".
A jak to realnie w Polsce wygląda, niestety wiem.
Ukłony:-)

Bardzo starałam się zrozumieć, jak twój cytat ma się do mojej wypowiedzi... Niestety za mądra jednak nie jestem...
A co do aktu łaski jaki okazałeś dla kobiet, które będą wybierać między własnym życiem a życiem dziecka, musisz wiedzieć, że wiele nie zdecyduje się na aborcję jeśli tylko dziecko jest "chciane" i będzie cień szansy, że ono urodzi się zdrowe.

Brawo, Marta!

Może to śmieszne, że plusowałem oba sprzeczne artykuły. Bo tak naprawdę, one wcale nie są sprzeczne. No, może co do epitetów...

  Gamka  (www),  29/07/2011

Widzisz Zbysławie i nikt nie posądził i nie oskarżył Ciebie o dwulicowość ! ?
…mnie się to przytrafiło, więc nie głosuje na żaden !

A po co się przejmować?!

  Gamka  (www),  29/07/2011

Za miętka jestem:(

  Gamka  (www),  29/07/2011

„To coś, co mną zawładnęło, to choroba, jestem tego pewna, choroba, która trawi mój zdrowy rozsądek, kawałek po kawałku. Może to jakiś rodzaj wirusa, a ludzie w swojej głupocie nie dostrzegają niebezpieczeństwa czyhającego ze strony każdej pary oczu, których kolor skłania do rozmyślań. Tak, już wiem, na świecie szaleje epidemia, ale dla dobra czy niedobra ogółu nie obwieszczono tego w środkach mas ...  wyświetl więcej

Grzegorzu... brzydki tytuł, by nie powiedzieć obraźliwy... nie jestem miłośniczką skrobanek, choć znasz moje stanowisko na ten temat. Tylko kobieta ma prawo zadecydować o sobie, swoim ciele i swoim życiu, bo to ona ponosi wszelkie konsekwencje, niestety.

...brzydki tytuł, by nie powiedzieć obraźliwy... Rozumiem, że tytuł arta pani Minickiej był ładny a epitety tam umieszczone były, "by nie powiedzieć obraźliwe", w dobrym guście?

No cóż, "sapores non sunt subiecti disputatio".

Grzegorzu, załóżmy hipotetycznie że zgwałcono twoją żonę(zdaję sobie sprawę jak to brzmi, i nie życzę tego nikomu).
Ale idźmy dalej: W wyniku gwałtu żona zachodzi w ciążę! Teraz odpowiedz co zrobisz: Każesz jej urodzić i oddacie do adopcji, czy „skrobanka”? A może wychowaszz jak własne? Tylko powiedz uczciwie!

Robercie, obawiam się, że by się nawet o tym nie dowiedział....

Wychowam jak własne. Dla mnie jest to oczywiste. A gwałcicielowi utnę jaja i go nimi nakarmię. Nie czekając na taki czy inny sąd i tzw.sprawiedliwość.

Proszę Grzegorzu, powiedz, że żartujesz...

Oczywiście jak żona się zgodzi...:-) Zapomniałem dodać.

Żona ma się zgodzić na "wychowanie jak swoje," czy na ucięcie jaj rzekomemu "stwórcy"??

Nie ma tylko może. W tej i w takich sytuacjach decyzja należy zawsze tylko do niej. Ja niczego nie mogę kazać. A odnośnie ucięcia jaj to ja nie potrzebowałbym niczyjej zgody. Bom jest strasznie straszny, brrrr....

A tak na poważniej. Generalnie idzie mi o to by ze skrobanek nie uczynić "normalności". I by te kobiety( ale także ci panowie, którzy jakże często nie chcą mieć dziecka, czy kole

...  wyświetl więcej

Czyli okaleczysz ojca swojego dziecka... Na pewno Ci wybaczy...

A czy Ty naprawdę sądzisz, że ojcem jest ten, który, przepraszam, zrobił? Nie, bycie ojcem to dalece co innego. Jak sądzę...

Obawiam się, że w naszym kraju nadal więzi krwi są ważniejsze i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że ten oto sk..., który dokonał gwałtu może się starać o widzenia z dzieckiem:)

Grzegorzu,
nazwanie mnie "wielbicielem skrobanek" to najbardziej prymitywna manipulacja, z jaką się spotkałam. Nie wiem, czy to z Twojej strony nieuczciwość czy niemożność zrozumienia treści artykułu.
Ja de facto pisałam o nieskuteczności ideologii, którą się inspirujesz. To, że nie jestes katolikiem nie mu tu nic do rzeczy.
Walka z aborcją ma sens wtedy, kiedy jest skuteczna. ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  30/07/2011

Jestem w tej sprawie po Twojej stronie Alicjo, ale nie potępiaj tak do końca Grzegorza. Pewien jestem, że pisząc powyższy tekst nie miał zamiaru potępiać kobiet za podejmowanie decyzji o skrobance, a tylko zwrócić uwagę na to, że zbyt często podejmują takie decyzje pochopnie. W gruncie rzeczy on również jest po Twojej stronie. Oboje przecież chcecie, żeby aborcji było mniej, a te do których i tak ...  wyświetl więcej

Niestety, nie sądzę, aby Grzegorzowi chodziło o zmniejszenie ilości aborcji. Chce tylko pomoralizować i poprawićsobie kiepskie ego. Fakty nie mają dla niego żadnego znaczenia. Obrońcy zycia nadal udają, że podziemie nie istnieje a turystyka aborcyjna to wymysł "zwolenników aborcji" czy "miłośników skrobanek". Fakt, że Polki brylują w zachodnioeuropejskich klinikach aborcyjnych i szpitalach wykonuj ...  wyświetl więcej

@barkarz
Otóż to! Otóż to!
:-)

Ale z Ciebie oszołom. Myslisz, że jak wstawisz umoralnijącą gadkę, to będzie mniej skrobanek?. Obrońcy wrzeszczą, żadaja zaostzrenia ustawy i udaja, ze temat ich obchodzi. Przeczytaj artykuł Szanownej Pani Minickiej o ustawie antyaborcyjnej, bo Ty na pewno jestes z niej dumny.
Nie ma podziału na zwolenników i przeciwników aborcji. Sa tylko zwolennicy praw kobiet. I jeszcze ludzie się dzielą ...  wyświetl więcej

Taka ciemnota. Człowieku mamy XXI wiek.

Alicjo!
Nie będę się odgrywał i udawał, że cierpię z powodu nazwania mnie przez Ciebie tak a tak. To nie ma sensu.
Źle jest gdy emocje wyprzedzają rozum tak dalece, że myśli nie mają szans ich dogonić.

Wyciągając wniosek z komentarzy jedynie Zbysław i barkarz nie cierpią na tę przypadłość.

Ale ponieważ i Ty myślisz to co myślisz i przypisujesz mi to, co mi przypisujes

...  wyświetl więcej

Grzegorzu,
Przypomnę, że Ty sam zakwalifikowałeś się do grona obrońców życia. Ja postawiłam im konkretne zarzuty. Czy uważasz, że to, co zafundowali 14-letniej Agacie czy Alicji Tysiąc to nie jest okrucieństwo? Czy nieprawdą jest, że walczą z antykoncepcją (akcja farmaceutów) i edukacją seksualną? Nie pamiętasz żądań odnośnie wprowadzenia w Polsce zakazu sprzedaży środków antykoncepcyjnych? ...  wyświetl więcej

Alicjo, jesteś nie do zdarcia... I uwielbiasz szufladkowanie. Krojenie faktów do tezy... Cóż, widać ten typ tak ma:-)

Ad.1) To, co zafundowano 14- to letniej Agacie było okrucieństwem. A winni powinni zostać stosownie potraktowani.

Ad.2) To co zafundowano Alicji Tysiąc było okrucieństwem też. Z tym, że samą panią Alicję uważam, za idiotkę i karierowiczkę. Ale jak sądzę to akurat ni

...  wyświetl więcej

Odpowiedź omyłkowo umieściłam poniżej pod postem od Ulmeda. Dodam jeszcze, że wstęp i początek Twojego artykułu upoważniły mnie do odniesienia go do mnie. Chyba, że na Eiobie jest ktoś jeszcze, kogo tytułujesz Szanowną Panią Minicką. Fakty, Grzegorzu, fakty. Ponownie zwracam uwagę, że w artykul e Szanownej Pani Minickiej nie ma mowy o Grzegorzu Mniejszym.
Urażona tak łatwo nie bywam, inacze ...  wyświetl więcej

I jeszcze jedno, Grzegorzu, bo powołujesz się na naukę i, co gorsza, jak gumę w majtach, usiłujesz ja naciągnąć na swoje poglądy. Po połączeniu jaja i plemnika tworzy się ludzki embrion, który rozwija się w kilku etapach do fazy płodu (ludzkiego, rzecz jasna). Płód osiąga dojrzałość, kiedy jest w stanie samodzielnie egzystować poza organizmem matki. Chodzi, oczywiście, o samodzielność biologiczną. ...  wyświetl więcej

  ulmed,  31/07/2011

Jeśli jest tak jak piszesz; "Rozumiem, że każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów. A więc i ja, “człowiek bezmyślny i okrutny”, także.
Ja skorzystam z tego przywileju i powiem; takich facetów, takich ojców, takich polityków nam trzeba.
I dołożę słoneczko, a nawet trzy, bo zimno i leje.

Nawet teraz, kiedy zaklasyfikowano mnie do, przepraszam, członków "bezzębnej armii"...
Miłego dnia-:)
Najmądrzejsza istota w moim domu wzywa mnie na spacer.

Grzegorzu,
Twoja logika jest porażająca. Ja Cię nie nazwałam obrońcą, tylko Ty sam. Z tego co piszesz, masz zgoła odmienne od nich poglądy. Jedyne, co Cię z nimi łączy, to skłonność do moralizowania i potępiania. Napisałam wyraźnie, dlaczego uważam ich za okrutnych i bezmyślnych. Ja Cię nie widzę w ich gronie z Twoimi poglądami. Ty się widzisz. Co to za logika, nie wiem, dla mnie zbyt pokrę ...  wyświetl więcej

Każdy popełnia błędy w życiu: i gwałciciel, i matka niechcianego płodu, a już szczególnie politycy. Każdy też może - a nawet jakoś musi - za nie beknąć (czytaj: odpowiedzieć). Jeśli sumienie zagryzie, to i dobrze - będzie materiał do przemyśleń. :-)
Na szczęście, nie będziemy za te błędy odpowiadali ani przed ułomnym sędzią, ani Szanownym Autorem tego artykułu jak i przed Szanowną Pozwaną p ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  09/03/2012

Ja wstawiam Quetzalcoatla. Dobrze mi służy. ;)

Hehe, Tomku - służy Ci …jak pies? Dobrześ go aby sobie wytresował? ;-)

  hussair  (www),  11/03/2012

Służy mi przyjaznym ramieniem, a nie służalczo zwieszonym pyskiem, mój drogi. Słowo "służyć" nie ogranicza się do funkcji niewolniczych. ;pDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska