Login lub e-mail Hasło   

Tajemnica

Oto jak należy postrzegać świat, myśleć, tworzyć własne życie, aby być lepszym człowiekiem. Są to fragmenty wypowiedzi rozmaitych osób z filmu dokumentalnego The Secret (2006)
Wyświetlenia: 1.841 Zamieszczono 31/07/2011

Tajemnica

 

 

Bob Proctor – filozof

Ta tajemnica daje wszystko, czego zapragniesz: szczęście, zdrowie i bogactwo. W jakim domu chciałbyś mieszkać? Jaki chciałbyś mieć zawód? Czego tak naprawdę chcesz? Zapewne siedzisz teraz zastanawiając się, czym jest ta tajemnica? Powiem Ci, jak ja to zrozumiałem: Wszyscy funkcjonujemy dzięki jednej nieograniczonej mocy. Wszyscy jesteśmy kierowani przez dokładnie te same prawa. Naturalne prawa Wszechświata są tak precyzyjne, że bez trudu budujemy statki kosmiczne, możemy wysyłać ludzi na Księżyc i wymierzyć czas lądowania z dokładnością do ułamka sekundy. Nieważne czy jesteś w Indiach czy w Australii, Nowej Zelandii, Sztokholmie czy Londynie, Toronto czy Montrealu, czy w Nowym Jorku. Wszyscy działamy według jednej siły. Jednego prawa… to przyciąganie. Tajemnica to Prawo Przyciągania. Wszystko, co dzieje się w Twoim życiu, przyciągasz do siebie, a jest to przyciągane do Ciebie poprzez moc obrazów, które utrzymujesz w swoim umyśle to jest to, o czym myślisz. Cokolwiek dzieje się w Twoim umyśle, przyciągasz do siebie. Mądrzy ludzie zawsze to wiedzieli, możesz nawet cofnąć się do starożytnych Babilończyków, oni zawsze to wiedzieli, ta mała wybrana grupa ludzi… Jak myślisz, dlaczego 1% populacji zarabia około 96% dochodów całego świata? Myślisz, że to przypadek? To nie jest przypadek! To jest zamierzony cel. Oni zrozumieli pewną rzecz. Oni zrozumieli Tajemnicę, a Ty właśnie poznajesz Tajemnicę. Jeśli zobaczysz to w umyśle – zatrzymasz to w rękach. Prawo przyciągania działa zawsze, niezależnie od tego, czy w to wierzysz, czy je rozumiesz, czy nie. To zawsze działa. Teraz, jeśli tego nie rozumiesz, to nie znaczy, że powinieneś to odrzucić. Nie rozumiesz kompletnie elektryczności? Po pierwsze, nikt nawet nie wie, czym jest elektryczność, chociaż możesz korzystać z jej dobrodziejstw. Wiesz, jak to działa? Ja nie wiem, jak to działa, ale wiem tyle, że możesz ugotować obiad za pomocą elektryczności, możesz także ugotować człowieka…, więc Twoje myśli powodują Twoje uczucia. Kiedy czujesz się źle, czy wiesz, że możesz tak po prostu to zmienić? Włącz piękną muzykę. Zacznij śpiewać. To zmieni Twoje emocje albo pomyśl o czymś pięknym. Pomyśl o dziecku… Może o tych, których kochasz. Rozmyślaj nad tym. Utrzymuj tą myśl w swoim umyśle, zapomnij o wszystkim oprócz tej myśli. Gwarantuję Ci, że zaczniesz czuć się dobrze. Życie może być absolutnie fenomenalne i powinno być, a będzie takie, kiedy zaczniesz korzystać z Tajemnicy.

 

Dr inż. Joe Vitale – metafizyk

Możesz chcieć, robić, być kimkolwiek zapragniesz. Myśli wysyłają ten magnetyczny sygnał, który przyciąga podobieństwa z powrotem do Ciebie. Zobacz siebie żyjącego w dostatku, a Ty to przyciągniesz. To działa zawsze i wszędzie, u wszystkich ludzi. Dlatego chcesz stać z dala od Twoich myśli, chcesz wybierać myśli ostrożnie i chcesz mieć z tego zabawę, ponieważ jesteś arcydziełem swojego własnego życia, jesteś Michałem Aniołem swojego własnego życia. Dawid, którego rzeźbisz to Ty, a robisz to przy pomocy swoich myśli. Wszystko, co Cię otacza teraz w Twoim życiu włącznie z rzeczami, na które narzekasz, przyciągasz do siebie. Teraz, po pierwszym wrażeniu, pora na coś, czego nie chciałbyś usłyszeć - natychmiast powiesz, nie przyciągnęłam wypadku samochodowego. Nie przyciągnąłem tego klienta… Nie przyciągnąłem tego długu… Nie przyciągnąłem... cokolwiek wydarzyło się, na co narzekasz. Jestem tutaj, aby Ci powiedzieć: tak, przyciągnąłeś to…!, a to jest jedna z najtrudniejszych idei do zrozumienia, ale jak tylko to zaakceptujesz, Twoje życie zmieni się. To jest część tej olbrzymiej Tajemnicy, a większość z nas przyciąga bezmyślnie. Teraz, kiedy pierwszy raz o tym słyszysz, pewnie zadasz pytanie: "och, czy muszę teraz kontrolować moje myśli? Będzie z tym dużo roboty." Tak to wygląda na pierwszy rzut oka, ale tutaj zaczyna się zabawa. To bardzo ważne, kiedy czujesz się dobrze, ponieważ to uczucie dobra jest tym, co wysyłasz jako sygnał w Kosmos, który zaczyna przyciągać więcej tego do Ciebie, więc im lepiej się czujesz, przyciągniesz więcej rzeczy, które pomogą Ci czuć się dobrze i będą w stanie utrzymywać to uczucie coraz dłużej.

 

John Assaraf – przedsiębiorca

Możemy mieć wszystko to, co wybierzemy. Nie ważne jak duże to będzie. Dla mnie najprostszym sposobem postrzegania prawa przyciągania jest myślenie o sobie, jako o magnesie i ja wiem, że magnes to przyciągnie. Naszym zadaniem, jako ludzi jest utrzymywać myśli o tym, czego pragniemy, stworzenie absolutnie czystego wyobrażenia w naszych umysłach tego, czego chcemy, od którego zaczniemy odwoływać się do jednego z największych praw we Wszechświecie, a jest nim prawo przyciągania. Stajesz się tym, o czym najwięcej myślisz, ale także przyciągasz to, o czym najwięcej myślisz. Większość ludzi nie rozumie, że myśli mają częstotliwość. Każda myśl ma swoją częstotliwość, możemy zmierzyć myśli, więc jeśli myślisz, że myślisz znowu i znowu i jeszcze raz, jeśli wyobrażasz sobie w swoim umyśle, posiadanie markowego nowego samochodu, posiadanie pieniędzy, których potrzebujesz, budowanie tej firmy, znalezienie swojego duchowego brata. Jeśli wyobrażasz sobie jak to wygląda, wytwarzasz częstotliwość o spójnej podstawie. I tu jest problem, większość ludzi myśli o tym, czego nie chce, i zastanawia się, dlaczego właśnie tak się dzieje ciągle i ciągle i znowu.

 

Dr hab. Michael Beckwith – wizjoner

Widziałem mnóstwo cudów, które wydarzyły się w życiu wielu osób. Cuda finansowe, cuda uzdrowień fizycznych, niefizycznych, uzdrawianie związków. Kreacja jest wieczna. Każdego razu, kiedy jednostka ma myśli albo uporządkowany ciąg myślowy, znajduje się w procesie kreacji. Myśli zostaną zmaterializowane. Więc przestań przyciągać do siebie dominujące myśli, które utrzymujesz w swojej świadomości, czy są to myśli świadome, czy też nie. W tym sęk. Często ludzie, którzy zaczynają rozumieć wielką tajemnicę, są przerażeni wszystkimi swoimi negatywnymi myślami, które mieli. Dwie rzeczy, których powinieneś się wystrzegać: po pierwsze: zostało naukowo udowodnione, że pozytywna myśl jest setki razy silniejsza niż negatywna myśl, więc eliminuje nasze niepokoje. Żyjemy we Wszechświecie, w którym panują prawa. Tak jak prawo grawitacji, jeśli skoczysz z budynku, nie ma znaczenia, czy jesteś dobrym, czy złym człowiekiem, uderzysz w ziemię. Możesz właśnie teraz zacząć czuć się zdrowy. Możesz zacząć czuć się bogaty. Możesz zacząć odczuwać miłość, która Cię otacza nawet, jeśli jej tam nie ma, a to, co się wydarzy jest odpowiedzią Wszechświata na istotę Twojej wewnętrznej pieśni. Wszechświat odpowie na istotę Twojego wewnętrznego uczucia, i ukaże to w taki sposób, jak to czujesz. Trudno w to uwierzyć, ale kiedy zaczynamy otwierać się na to, konsekwencje są niesamowite. To znaczy, że każda myśl, która miała miejsce w Twoim życiu, może być odwrócona poprzez przesunięcie w Twojej świadomości.

 

Jack Canfield – pisarz

To wszystko wydarzyło się, ponieważ wiedzieli, jak wykorzystać tajemnicę. To jest wielka tajemnica życia. Prawo przyciągania mówi: damy Ci wszystko, cokolwiek wypowiesz i skoncentrujesz się na tym. Więc jeśli narzekasz, jak źle Ci jest, to to, co tworzysz, jest jeszcze gorsze. Nasze uczucia są dla nas informacją zwrotną, czy idziemy dobrą drogą, czy też nie, czy jesteśmy na dobrym kursie, czy zboczyliśmy z niego. Od kiedy poznałem Tajemnicę i zacząłem stosować ją w moim życiu, moje życie naprawdę stało się magiczne, myślę o standardzie życia, o którym wszyscy marzą, a ja tak żyję na co dzień. Mieszkam w posiadłości za 4,5 mln dolarów. Mam żonę, z którą będę żył do śmierci. Mogę mieć wakacje w każdym fantastycznym zakątku świata, wspinałem się po górach, eksplorowałem, byłem na safari, a wszystko, co się stało i dalej się dzieje, wynika z wiedzy jak wykorzystać Tajemnicę.

 

Bob Doyle – pisarz

W bardzo uproszczonej formie prawo przyciągania mówi, że podobne przyciąga podobne, ale my tak naprawdę rozmawiamy na poziomie myśli. Dla prawa przyciągania nie ma znaczenia czy postrzegasz coś pozytywnie czy negatywnie, czy nie chcesz tego, czy pragniesz tego. To jest odpowiedź na Twoje myśli. Więc jeśli siedzisz patrząc na stos długów, czując się z tym okropnie, to jest sygnał, który wysyłasz w kosmos, “wow", czuję się naprawdę źle, ponieważ mam tyle długów, właśnie utwierdzasz się w tym przekonaniu, czujesz to na każdym poziomie swojej istoty, dlatego dostaniesz tego jeszcze więcej. Myślimy, że nie mamy nad tym żadnej kontroli. Nasze myśli są sterowane, nasze uczucia są sterowane, więc wszystko przydarzyło się nam bez naszej woli. Emocje są tym niesamowitym darem, jaki posiadamy, aby móc wiedzieć, co przyciągamy. To jest naprawdę takie proste. „ Dobrze”, to jest odpowiedź. Co przyciągam w tej chwili? „Jak się czujesz? Dobrze. Bardzo dobrze, rób tak dalej!” I dostaniesz to dokładnie takim, w jaki sposób to odczuwasz, mniej takim, jak o tym myślisz. Dlatego kiedy człowiek wstanie z łóżka lewą nogą, przyczynia się do pogłębiania tego. Cały dzień taki jest. Nie mają pojęcia, że proste przełączenie emocji może zmienić cały dzień, a nawet całe życie. Jeśli zaczniesz dzień w dobrym humorze, jesteś w tym wesołym nastroju tak długo, dopóki nie pozwolisz, by coś Ci go zmieniło, kontynuujesz przyciąganie poprzez prawo przyciągania więcej sytuacji, ludzi, którzy podtrzymują to uczucie szczęścia. Dobre dni, złe dni, bogaty, bogacić się, biedny, stawać się biedniejszym. To jest to, co Ci ludzie najczęściej i nieustannie odczuwają. Więc w zasadzie to, na czym się koncentrujesz myślą i uczuciem, jest tym, co przyciągasz do swojego doświadczenia, czy tego oczekujesz, czy nie.

 

Esther Hicks – Nauczyciele Abrahama

Więc jeśli patrzysz na te rzeczy, które chcesz i mówisz „tak” do nich, aktywujesz myśl i prawo przyciągania odpowiada na tą myśl i przynosi Ci rzeczy, które do niej pasują, ale kiedy patrzysz na coś, czego nie chcesz, i krzyczysz „nie” do tego, w rzeczywistości nie odsuwasz tego. Zamiast tego, aktywujesz myśl dokładnie o tym, czego nie chcesz i teraz prawo przyciągania podsuwa Ci również te rzeczy. Taki jest Wszechświat, który jest oparty na przyciąganiu, wszystko jest związane z przyciąganiem. Możesz myśleć o przeszłości, teraźniejszości, czy przyszłości, ale cokolwiek sobie przypominasz, obserwujesz, czy wyobrażasz sobie, przez cały czas aktywujesz myśli i prawo przyciągania, które jest najsilniejszym prawem Wszechświata, odpowiada na Twoje myśli. Widzisz Prawo Przyciągania udowodnione w Twoim otoczeniu, kiedy widzisz, gdy ktoś, kto mówi dużo o chorobach, choruje, kiedy widzisz, gdy ktoś, kto mówi dużo o powodzeniu, osiąga je. Prawo Przyciągania widoczne jest wszędzie wokół Ciebie, jeśli zrozumiesz, czym jest. Ty jesteś magnesem, przyciągasz myśli, przyciągasz ludzi, przyciągasz zdarzenia, przyciągasz styl życia. Właściwie wszystko, co wnosisz do swojego doświadczenia, wnosisz ze względu na potężne Prawo Przyciągania. Żyjesz w rzeczywistości, w której istnieje opóźnienie czasowe i tak naprawdę służy Ci to. Na pewno nie chciałbyś żyć w środowisku, w którym Twoje myśli manifestują się natychmiast. Dowody przychodzą później i jest to naprawdę dobra rzecz. Nie zachęcamy Cię do tego, abyś kontrolował swoje myśli. To doprowadziłoby Cię do szaleństwa. Jest tak wiele myśli, które Cię nawiedzają, z tak wielu kierunków, na tak wiele różnych tematów. Tam znajduje się Twój system zarządzania emocjonalnego. Twoje emocje - Twój system zarządzania emocjonalnego - jest tym, co pomoże Ci zrozumieć, o czym myślisz. Z naszej perspektywy istnieją tylko dwie emocje. Jedno odczucie dobra i jedno odczucie zła. Nazywasz wszystkie rodzaje różnych rzeczy, ale zasadniczo wszystkie te negatywne emocje - jakkolwiek je nazwiesz, poczucie winy, złość, frustracja - wszystkie uczucia pasują do jednego. To nie jest odczucie dobra i wszystkie z nich są doradcą podpowiadającym Ci, że to, o czym właśnie myślisz nie jest zgodne z tym, co naprawdę chcesz. Te uczucia dobre, uczucie nadziei, szczęścia, czy miłości, które dobrze odczuwasz, ta pozytywna emocja jest doradcą podpowiadającym, że to, o czym właśnie myślisz, jest zgodne z tym, czego pragniesz. Im lepiej się czujesz, tym bardziej jesteś zestrojony ze sobą. Im gorzej się czujesz, tym mniej jesteś ze sobą zgodny. Kiedy poruszasz się poprzez doświadczanie różnorodności dnia, nasuwają Ci się myśli, które dosłownie formułują Twoje przyszłe doświadczenie. Możesz powiedzieć, przy okazji, co czujesz, czy rzeczy, które przysuwasz do siebie spodobają Ci się, kiedy je dostaniesz. Wszystko, co odczuwasz jest idealnym odbiciem tego, co znajduje się w procesie stwarzania. To, co myślisz, to, co czujesz i to, co się dzieje zawsze się ze sobą zgadza. Każdego razu. Bez wyjątków. Kiedy zaczynasz to chwytać, kiedy zaczynasz prowadzić swoje myśli opierając je na sposobie odczuwania i kiedy zaczynasz zauważać korelację między tym, co czujesz i myślisz, a tym, co do Ciebie powraca zanim to rozpoznasz, będziesz wiedzieć, że jesteś twórcą swojej własnej rzeczywistości, a to, co oglądasz z daleka, zdumiewająco wydarzy się w doskonałym życiu, w którym żyjesz.

 

Bill Harris – terapeuta

Miałem kiedyś studenta o imieniu Robert. Robert był gejem i brał udział w kursie poprzez Internet, którego częścią było ustanowienie kontaktu mailowego ze mną i on naszkicował całą ponurą rzeczywistość jego życia. W jego pracy wszyscy spiskowali przeciw niemu i było to niezmiennie stresujące z powodu ich złośliwości. Kiedy szedł ulicą, jak mówił, za każdym rogiem był zaczepiany przez homofobów, którzy chcieli mu w jakiś sposób dokuczyć. Chciał być komikiem i kiedy wychodził i zaczynał mówić, wszyscy wypominali mu, że jest gejem i całe jego życie było jednym wielkim nieszczęściem, wszystko skupiało się wokół tego założenia bycia atakowanym z powodu bycia gejem. Zacząłem uczyć go, że skupiał się na tym, czego nie chciał. Skierowałem go do jego emaila, którego do mnie wysłał i powiedziałem, "Przeczytaj to jeszcze raz. Popatrz na te wszystkie rzeczy, których nie chcesz, a o których mi mówiłeś. I mogę powiedzieć, że mocno skupiasz na tym swoją uwagę. Kiedy skupiasz się na czymś z dużą pasją, przyspieszasz to zdarzenie." Wtedy wziął sobie te rzeczy o skupianiu się na tym, czego chcesz do serca i zaczął naprawdę próbować. To, co się wydarzyło w przeciągu następnych 6 - 8 miesięcy było absolutnie cudem. Powiedział, że wszyscy ludzie w jego biurze, którzy mu dokuczali zostali przeniesieni do innego działu, zrezygnowali z pracy w firmie, albo zupełnie zostawili go w spokoju. I zaczął kochać swoją pracę. Zauważył, że kiedy szedł ulicą, nikt już nie zachodził mu drogi i nie nękał go. Po prostu ich już tam nie było. Kiedy wychodził i zaczynał mówić, dostawał owacje na stojąco i nikt mu nie przeszkadzał. Całe jego życie się zmieniło, ponieważ skierował swoją uwagę z tego, czego nie chciał, czego się obawiał, czego chciał uniknąć, na to, czego pragnął.

 

Dr hab. John Hagelin - fizyk kwantowy

Możemy być bardzo pozytywni w naszym nastawieniu i orientacji i dążyć do przyciągania pozytywnych osób i pozytywnych zdarzeń i okoliczności. Kiedy jesteśmy bardzo negatywni w naszym nastawieniu albo bardzo źli, w każdym przypadku dążymy do przyciągania złych negatywnych ludzi i złych negatywnych okoliczności. Ważne jest, aby zrozumieć, że nasze ciało jest tak naprawdę produktem naszych myśli. Medycyna zaczyna rozumieć, w jakim stopniu natura myśli i emocji wpływa na materię fizyczną i jej strukturę oraz funkcje naszego ciała. Dosłownie niektóre części ciała są wymieniane każdego dnia. Jedne części wymieniają się co kilka miesięcy, inne co kilka lat, ale w ciągu kilku lat mamy już nowe fizyczne ciało. Szczęśliwsze myśli prowadzą do szczęśliwszej biochemii. Szczęśliwszego, zdrowszego ciała. Okazuje się, że negatywne myślenie, stres poważnie niszczą ciało i funkcjonowanie mózgu, ponieważ to nasze myśli i emocje ciągle na nowo tworzą reorganizują, przetwarzają nasze ciało. Kiedy się rozejrzymy, nawet po własnych ciałach, to co ujrzymy, to tylko wierzchołek góry lodowej. Postrzegam przyszłość, jako nieograniczony potencjał. Nieograniczone możliwości. Pamiętaj, że wykorzystujemy jedynie około 5% możliwości naszego umysłu. 100% możliwości jest wynikiem odpowiedniej edukacji, więc wyobraź sobie świat, w którym ludzie używają całego swojego umysłowego i emocjonalnego potencjału. Moglibyśmy dotrzeć wszędzie. Zrobić wszystko. Osiągnąć wszystko.

 

Dr inż. John F. Demartini – filozof

Jeśli spojrzysz bardzo uważnie, kiedy odkryjesz tajemnicę, moc naszego umysłu i siłę naszej intencji w naszym życiu, to jest wszędzie dookoła nas. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć oczy i patrzeć. Mówiłem przez wiele lat, że cokolwiek myślimy i myśleliśmy, przyciągamy do siebie. W lecznictwie znany jest efekt placebo. Placebo jest czymś, co teoretycznie nie ma żadnego wpływu na ciało. Jak kapsułka cukru lub coś podobnego. Mówi się pacjentowi, że to pomoże i okazuje się, że placebo przynosi taki sam efekt, jeśli nie większy niż niekiedy lekarstwa, które zostały przeznaczone do tego. Odkryto więc, że umysł człowieka jest najważniejszym czynnikiem w lecznictwie. Często ważniejszym niż same lekarstwa. Jeśli ktoś z jakiegoś powodu cierpi i ma możliwość zbadania, co w jego umyśle jest za to odpowiedzialne, zamiast wykorzystania medycyny, jeśli jest to ciężka sytuacja, która naprawdę może spowodować śmierć, wtedy oczywiście warto przystąpić do leczenia podczas gdy badany jest jego związek z umysłem. Nie powinieneś więc porzucać leków. Na każdy rodzaj kuracji jest miejsce. Nasza fizjologia tworzy chorobę, by dać nam znak, uświadomić nam naszą zachwianą równowagę, nie jesteśmy pełni miłości, nie jesteśmy wdzięczni, więc znaki i symptomy naszego ciała nie są czymś strasznym. Zawsze mówię, że kiedy głos i obraz z wnętrza, staje się bardziej głęboki, czysty i głośny, niż poglądy na otoczenie, stałeś się mistrzem swojego życia. Kiedy byłem dzieckiem miałem problemy z nauką, byłem uważany za niezdolnego do nauki i powiedziano mi, że nie będę zdolny czytać, pisać, czy komunikować się, nic nie zdobędę i nie zajdę daleko w życiu.

 

Fred Alan Wolf - fizyk kwantowy

Nie mówię do Ciebie z punktu widzenia myślenia życzeniowego, albo wyimaginowanego szaleństwa. Mówię do Ciebie z poziomu głębszego, podstawowego zrozumienia. Fizyka kwantowa tak naprawdę zaczyna dopiero obierać kierunek na to odkrycie. Mówi ona, że Wszechświat nie mógłby istnieć bez umieszczenia w nim świadomości, że umysł kształtuje dokładnie każdą rzecz, która może być dostrzeżona. Niektórzy z Was pewnie pomyślą: "dobrze, fajnie, ale ja tego nie umiem," lub "Ona mi na to nie pozwoli!" lub "On nigdy mi na to nie pozwoli," lub "Nie wystarczy mi pieniędzy, by to zrobić!" lub "Nie jestem dość silny, by to zrobić," lub "Nie jestem dość bogaty, by to zrobić" lub "nie jestem, nie jestem, nie jestem, nie jestem, nie jestem, nie jestem!". Każde "nie" jest tworzeniem. Teraz na prawdę wkraczamy w nową erę. To era, w której ostatnią granicą nie jest przestrzeń, jak w Star Treku, ale będzie nią umysł.

 

Dr Denis Waitley - psycholog

Przywódcy w przeszłości, którzy znali tajemnicę, chcieli zachować moc i nie dzielić się nią z innymi, więc utrzymywali ludzi w nieświadomości Tajemnicy. Ludzie chodzili do pracy, pracowali i wracali do domów. Żyli w kieracie bez mocy, ponieważ Tajemnica była utrzymywana przez nielicznych. Proces wizualizacji wziąłem od programu Apollo i wdrożyłem go w czasie lat '80 i '90 do treningu olimpijskiego. Został nazwany Wizualna Próba Motoryczna. Kiedy wizualizujesz, materializujesz, a interesującą cechą ludzkiego umysłu jest, że wzięliśmy olimpijskich lekkoatletów, podłączyliśmy ich do wyrafinowanej aparatury biologicznego sprzężenia zwrotnego i poleciliśmy im wykonywać ich konkurencje tylko w ich umysłach. Niesamowite, te same mięśnie są wzbudzane w tym samym porządku, kiedy oni biegną w wyścigu w swoim umyśle, i kiedy biegną po bieżni. Jak to możliwe…? ponieważ umysł nie umie rozpoznać, czy naprawdę coś robisz, czy to tylko ćwiczenie. Myślę, że jeśli byłeś tam umysłem, dojdziesz tam ciałem. Większość przywódców w przeszłości pominęło jeden ważny element Tajemnicy, którym jest wzmacnianie i dzielenie się z innymi. Teraz są najlepsze czasy, w których można było kiedykolwiek żyć. Po raz pierwszy otrzymaliśmy tę moc, by zdobyć tę wiedzę, która jest przed naszymi oczami.

 

Dr Ben Johnson - lekarz med.

Na innym poziomie jest to nazywane złą częstotliwością albo złą wibracją, czy jakkolwiek to nazwiesz. Mamy tysiące różnych diagnoz i chorób. Są one po prostu słabym ogniwem. Wszystkie są wynikiem jednej rzeczy. Stresu. Gdy obciążasz łańcuch stresem i obciążasz organizm stresem, jedno z ogniw pęka. Proponujemy prosty program: nazywa się samo-leczenie. Zostajesz ranny, a rana zrasta się. Dostajesz infekcji bakteryjnej, system odpornościowy zajmuje się tą infekcją i leczy ją. System immunologiczny zaprojektowany jest, by leczyć swój organizm. Usuń fizjologiczne napięcie z ciała, a ciało zrobi to, do czego zostało zaprojektowane, uleczy się. Wszystko jest stworzone z tego samego, czy jest to Twoja dłoń, czy ocean, czy gwiazda. Wszystko jest energią, pozwól, że wytłumaczę to lepiej. Oczywiście jest Wszechświat, nasza galaktyka, nasza planeta, a na niej ludzie, i ostatecznie wewnątrz ciała - organy, potem są komórki, następnie molekuły i atomy, a ostatecznie energia. Jest więc wiele poziomów, o których można mówić. Wszystko we Wszechświecie jest energią.

 

James Arthur Ray – filozof

Ta zasada stosuje się na przykład do Twojego zwierzęcia domowego, które, jak myślę, są cudowne, ponieważ one wprowadzają Cię w wielki emocjonalny stan. Kiedy czujesz miłość do swojego zwierzęcia, to jest wielki stan miłości, który wniesie dobro do Twojego życia… cóż to za dar! Przyjrzyjmy się temu przez chwilę. Użyjmy metafory Lampy Aladyna. Pewnie o tym słyszałeś. Aladyn podnosi lampę, pociera ją i ukazuje się dżin. Dżin zawsze mówi jedno zdanie: "Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem". Jeśli cofniesz się do oryginalnej historii, my wiemy, że są trzy życzenia, ale jeśli cofniesz się do oryginalnej historii, nie ma absolutnie żadnego limitu co do ilości życzeń. Pomyśl o tym. Następnie, weź tą metaforę i zastosuj ją do siebie i Twojego życia. Pamiętaj, że Aladyn zawsze prosi o to, czego chce. Teraz masz cały wielki Wszechświat, który jest ogromnym dżinem, tradycje nazywają go w różny sposób. Twój święty Anioł Stróż, Twoje wyższe Ja. Myślę, że możemy założyć jakąkolwiek etykietkę, wybrać tą, która najbardziej pasuje do Ciebie, ale każda tradycja mówi, że jest coś większego od nas, a dżin zawsze mówi to samo... "Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem." Większość ludzi patrzy na ich obecną sytuację i mówi: "Tym właśnie jestem". To nie jesteś Ty teraz, tym byłeś w przeszłości. Jeśli spojrzysz na swoją obecną sytuację właśnie teraz, powiedzmy na przykład, że nie masz zbyt wiele pieniędzy na koncie albo nie jesteś w takim związku, jakiego oczekujesz albo Twoje zdrowie i kondycja nie są w najlepszej formie. To nie jesteś Ty teraz, to jest pozostały wynik Twoich przeszłych myśli i czynów, więc żyjemy w tym rezydualnym świecie myśli i czynności, które podjęliśmy w przeszłości. Kiedy spojrzysz na swój obecny stan i zdefiniujesz siebie w ten sposób, wtedy skazujesz siebie na wykonywanie tego samego w przyszłości.

 

"Tajemnica jest odpowiedzią na wszystko, co było, wszystko, co jest i wszystko, co kiedykolwiek będzie." - Ralph Waldo Emerson

"Stwarzasz swój własny Wszechświat, kiedy podążasz ścieżką własnego życia" - Winston Churchill

"Uczyń pierwszy krok w wierze. Nie musisz widzieć całych schodów, po prostu wejdź na pierwszy stopień" - Dr Martin Luther King Junior

"Wszystko, co mamy jest rezultatem tego, co myśleliśmy" - Budda

"Nie umiem powiedzieć, co to za siła, wszystko co o tym wiem, to to, że istnieje" - Aleksander Graham Bell

"Wyobraźnia jest wszystkim. Jest to podgląd nadchodzących przyciągniętych wydarzeń" - Albert Einstein

"Cokolwiek ludzki umysł może pojąć, może być osiągnięte" - W. Clement Stone

"Człowiek staje się tym, o czym myśli." - Morris E. Goodman

"Cała siła pochodzi z wnętrza i dlatego znajduje się pod naszą kontrolą" - Robert Collier

"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz, w obu przypadkach masz rację." - Henry Ford

"Podążaj za swoim szczęściem, a Wszechświat otworzy Ci drzwi tam, gdzie dotąd były tylko ściany." - Joseph Campbell

 

Podobne artykuły


8
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1147
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1163
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 757
7
komentarze: 5 | wyświetlenia: 477
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1794
6
komentarze: 70 | wyświetlenia: 470
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 727
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1198
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 450
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142964
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245641
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  31/07/2011

Fajna reklama dla sekretu- szczególnie jak jest nielogicznie przedstawiona. Żeby ten cały sekret zadziałam trzeba spełnić 2 warunki.
Pierwszy warunek samo się nie zrobi, musisz coś zrobić (wszechświat nie da ci na tacy coś czego chcesz jak dżin Aladynowi bo to samo z siebie jest fizycznie niemożliwe bez ruszenia swojego siedzenia nic nie będzie).
Drugi warunek: to uparcie dążenie do ...  wyświetl więcej

  Łobuz,  31/07/2011

arevade ja tylko przedstawiłem tutaj fragmenty wypowiedzi tych osób i wcale nie wspominam o tym, że chcąc postępować w życiu tak, jak opisują to wypowiedzi osób z filmu, nie natkniemy się na żadne niepowodzenie... to jest niemożliwe:) trzeba się z tym pogodzić i być może troszeczkę bardziej optymistycznie nastawieni do wszystkiego:))

Pozytywne myślenie i zrozumienie, że my sami kreujemy nasze życie i wytyczamy jego kierunek właśnie poprzez marzenia i myśli dążące do ich realizacji, zawsze poprawia jakość naszego życia. Gdy skupiamy się na negatywnych aspektach naszych działań, to one się po prostu materializują w sytuacjach jakie napotykamy czy współtworzymy. Więc sekretem jest wycofanie "nie" sprzed czasowników i do przodu na ...  wyświetl więcej

  Łobuz,  05/08/2011

Bardzo dziękuję Kwiatuszku i z przyjemnością po tą książkę sięgnę. Gdy obejrzałem ten film stałem się jeszcze większym optymistą i nieraz poprawiam sobie nastrój oraz zwiększam motywację do działania przypominając wypowiedzi tych ludzi. Nic jeszcze mi nie zaszkodziło, więc nie mam powodu rezygnować z tego. Pozdrawiam

  Gamka  (www),  05/08/2011

.."Człowiek jest tajemnicą - z tajemnicy przybywa i w tajemnicę odchodzi...">Maria Dąbrowska<

  Łobuz,  05/08/2011

"Rzec można, że odwieczną tajemnicą świata jest jego poznawalność. " - Albert Einstein

  Gamka  (www),  05/08/2011

..."Najważniejsze, abyśmy nigdy nie przestali zadawać pytań. Ciekawość ma swoje własne racje istnienia.." też Einstein.. ;)

  Łobuz,  05/08/2011

Gameczko... wcześniej się przyglądałem Twoim komentarzom i już wiem, że jeżeli chciałbym powalczyć na aforyzmy to nie mam szans najmniejszych:P:)) poddają się, ale to nie znaczy, że rezygnuję:P

  Gamka  (www),  05/08/2011

No co Ty Łobuz;) ..ja nie walczę ja zawsze przytulam :}

  Łobuz,  06/08/2011

Co to za miejsce, gdzie jedni przytulają, inni ciągną za język... ciekawe na co jeszcze się tu narażę:]

Ludzie, którzy bez przerwy narzekają, że są biedni, że w życiu im się nie wiedzie, zaczynają w to wierzyć i doświadczają tego na własne życzenie. Ludzie, którzy mówią, że są szczęśliwi, że urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą i powtarzają to jak mantrę również w to wieżą i doświadczają dobrodziejstw tego świata. Piękny i mądry tekst łobuzie. Pozdrawiam serdecznie.

  Łobuz,  06/08/2011

No nie:) Dla mnie też jest właśnie teki ten tekst, ale do pełni szczęście polecam obejrzeć cały film - jeszcze barwniej jest to przedstawione:) Pozdrawiam i ja cieplutko:)

  greenway,  06/08/2011

Myśli stwarzają, teraz tylko należy to sobie uświadomić i do roboty. :-)))
Pozdrawiam Łobuzie. :-)))

Tak właśnie zrobię!! oczywiście przy pomocy niezbędnej do tego celu kompozycji, zamkniętej w chłodnej butelce o ciemnym zabarwieniu, która swą zawartością koi organizm człowieka w niepowtarzalny sposób:D Pozdrawiam Greenway z masywu Łopienia!:)

  greenway,  06/08/2011

Łobuzie, więc czerp energię z tej pięknej przyrody, poprawiaj sobie nastrój różnymi płynami. ;-)))
Uśmiechy posyłam. ;-)))

Dziękuję i odsyłam w liczbie powiększonej o jeden - ;-)))))))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska