Login lub e-mail Hasło   

Nie będziesz dokonywał transfuzji krwi!

Zatem, ja KerenOr mówię Ci: Przestań wreszcie mordować!
Wyświetlenia: 1.639 Zamieszczono 03/08/2011

Chciałbym, by po moim artykule uratowanych zostało kilka osób, które w szpitalach czekają za transfuzją krwi, a ich Matki, czy Ojcowie, ze względu na spaczone poglądy religijne, zastanawiają się nad tym, czy Pan Bóg dokona cudu i uzdrowi bliską ich sercu osobę, czy też, nie!

Jednak Ci siedzący u wezgłowia Rodzice, bardziej zastanawiać się powinni nad swoją wiarą.

A odpowiedzią na ich udręki wewnętrzne, może być jedno tylko Boże Przykazanie z Góry Synaj. Jest to Szósty w kolejności rozkaz Pana Boga YHWH: ``Nie morduj``!

Ileż to osób już nie żyje, ileż osób zeszło z tego świata, ponieważ człowiek zamiast zaufać Panu Bogu, zaufał, drugiemu człowiekowi. Zamiast ratować życie, zamordował bliską jego sercu osobę.

KREW!

To symbol życia. Na całym naszym globie istnieją setki tysięcy, a może i miliony banków, które z pieniędzmi niewiele mają wspólnego, jednak wiele – z miłością względem bliźniego.

Cytat:

``26 Gdziekolwiek będziecie mieszkać, nie wolno wam spożywać żadnej krwi: ani krwi ptaków, ani krwi bydląt. 27 Ktokolwiek spożywa jakąkolwiek krew, będzie wykluczony spośród swego ludu".

Księga Kapłańska 7. (3 Księga Mojżesza)

http://www.nonpossumus.pl/ps/Kpl/7.php

Zakaz spożywania krwi w Starym Przymierzu, był stanowczy i jednoznaczny, a zarazem przestąpienie tegoż, niosło za sobą karę.

(Dlaczego Panie Boże, to, co ponoć jest symbolem życia, ma również prowadzić do śmierci małe dzieci czekające za transfuzją w szpitalu? Dlaczego ten symbol dobra, ma nieść za sobą smutek, gorycz, nienawiść i płacz Matki nad grobem utraconej pociechy?)

A może ja, nie do tej Osoby zwracam się z tymi pytaniami? Może powinienem otworzyć okno i wrzeszcząc na całe gardło, zadać te pytania przechodniom, ludziom, którzy jutro, czy pojutrze, uśmiercą bliską im osobę?

Tak, to prawda, Pan Bóg YHWH, zakazał w Starym Przymierzu spożywania krwi, lecz nie dlatego, że krew jest niedobra, czy w jakiś sposób potępiona, lecz dlatego, że owa krew miała być przynależna tylko Panu Bogu, a nie człowiekowi! To następny, z wielu Przepisów Pana Boga YHWH, który miał nauczyć izraelitów posłuszeństwa i bojaźni przed Panem, bojaźni czysto rytualnej, a nie, namawianiem Stwórcy, do mordowania tych, którzy krwi potrzebują.

Bardzo ciekawy moim zdaniem, cytat widnieje w Księdze Kapłańskiej, (3 Księga Mojżeszowa) 17:10-12:

10 Jeżeli kto z domu Izraela albo spośród przybyszów, którzy osiedlili się między nimi, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę oblicze moje przeciwko temu człowiekowi spożywającemu krew i wyłączę go spośród jego ludu. 11 Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie. 12 Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi. Także i przybysz, który się osiedlił wśród was nie będzie spożywał krwi.``

http://www.nonpossumus.pl/ps/Kpl/17.php

Chciałbym, by Czytelnik zwrócił swoje oczy na następujące słowa:

``11 Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie. 12 Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi.``

No cóż, z powyższego fragmentu wynika jednoznacznie, że ten rytualny przepis zakazu spożywania krwi, posiadał tylko jeden wydźwięk:

Nie należało spożywać krwi, dlatego, że krew była symbolem przebłagania za grzechy, za winy człowieka i mogła być tylko i wyłącznie wylewana na ołtarzu, ``ku miłej wonności`` dla Pana Boga YHWH. Dlatego Izraelitom Pan Bóg Rzekł, by krwi nie spożywali!

A tutaj łóżko, szpital i małe dziecko oczekujące na pomoc Rodzica i… źle zrozumiany werset w ``religijnej`` głowie.

Znalazłem w Internecie, taki zapis:

``Doustne lub dożylne przyjmowanie krwi jest pogwałceniem prawa Bożego  Rodz. 9:3, 4; Kapł. 17:14; Dzieje 15:28, 29``

http://www.watchtower.org/p/jt/article_03.htm

Przede wszystkim, zgodnie z Nauką Pana Jezusa, zdanie powyższe powinien brzmieć:

``Doustne przyjmowanie krwi BYŁO pogwałceniem prawa Bożego, które otrzymał Mojżesz``.

Przyjrzyjmy się zaproponowanemu przez autorów artykułu, cytatowi z Księgi Kapłańskiej 17:14.

`` 14 Bo życie wszelkiego ciała jest we krwi jego - dlatego dałem nakaz synom Izraela: nie będziecie spożywać krwi żadnego ciała, bo życie wszelkiego ciała jest w jego krwi. Ktokolwiek by ją spożywał, zostanie wyłączony.``

Jednak fragment, który ja przytoczyłem, wyraźniej określa zamierzenia Pana Boga w tym temacie. Zdecydowanie wyraźniej i jednoznaczniej.

Autorzy proponują fragment z Dziejów Apostolskich 15:28, 29

Oto on:

`` 28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od KRWI, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!"

http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/15.php

Hm... To dziwne, Pan Jezus Powiedział, że żadne jedzenie, które w usta wchodzi nie kala człowieka. Apostoł Paweł uczył, że ``Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny`` i że należy spożywać to, ``co w jatkach sprzedają``, a tymczasem Apostołowie ślą listy ``braciom pogańskiego pochodzenia`` w Antiochii, Syrii i Cylicji, i nadmieniają w swej epistole, by ci powstrzymali się od starotestamentowego przepisu na temat niejedzenia krwi!

To bardzo dziwne, a ktoś mógłby nawet pokusić się o stwierdzenie, że owe zapisy wykazują pewną sprzeczność.

Ja, Keren Or, świadomie przyznaję rację tym, którzy uznają sprzeczność powyższych cytatów. Jednak ta (pozorna) sprzeczność, jest tylko potwierdzeniem innych słów Apostoła Pawła, bez przytoczenia których, mój artykuł byłby wart tyle, co liść jesienny na suchym drzewie.

Oto ten cytat:

``17 Bo Królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.``

http://www.nonpossumus.pl/ps/Rz/14.php

List do Rzymian 14/17

Dlaczego zatem Apostołowie zwracają uwagę nawracającym się poganom, by ci powstrzymywali się od spożywania krwi?

I tutaj, odpowiedź wydaje się oczywista. Najważniejsze, by ludziom ogłosić Zbawiciela i Jego nowotestamentową naukę. Na tematy mniej ważne, ba, nieważne pod względem zbawienia, do  których przywykli niektórzy, przyjdzie jeszcze pora, ponieważ Królestwo Boże, to nie napój, ani pokarm. Królestwo Boże, to PAN JEZUS, to Ewangelia głoszona wszelkiemu stworzeniu.

 Zakończenie:

Krew Pana Jezusa, Prawdziwego Baranka Bożego, zmywa ludzkie grzechy. To Ofiara, złożona Bogu Ojcu, ``ku miłej wonności``, to poświęcenie.

Należy, zatem spożywać tę Boską Krew, ``pijąc ją`` codziennie, by być pełnoprawnym uczestnikiem Boskiej Wieczerzy!

Dwa słowa do Ciebie, który siedzisz przed komputerem i zastanawiasz się nad tym, czy ratować życie syna, przetaczając mu krew.

Gdy tonie człowiek, skaczesz do wody.

Gdy widzisz wypadek, wystukujesz nerwowo w Twojej komórce, numer 999.

Gdy pali się dom, rzucasz się w ogień, by wyciągnąć syna, lub córkę.

Gdy bliska Ci Osoba, potrzebuje Twojej krwi, zamiast Panu Jezusowi, zawierzasz ludziom, którzy Cię kłamią, mówiąc, że sprawę należy pozostawić Panu Bogu.

I pomyśleć, że przez fałszywie zinterpretowany Biblijny werset, uśmierciliście już setki istnień ludzkich. Szóste Boże Przykazanie z Góry Synaj, brzmi: ``Nie morduj``.

Zatem, ja KerenOr, mówię Ci: Przestań wreszcie mordować!

Podobne artykuły


18
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2279
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 971
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1623
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1001
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 537
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1075
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 761
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 796
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 642
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 584
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 451
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 580
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 530
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 477
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 823
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Ivi,  03/08/2011

Mojej krwi i tak nikt nie chce, bo chorowałam na żółtaczkę:P

Ivi nie możesz być dawcą krwi ale możesz być biorcą.:-)

  Ivi,  03/08/2011

wiem, na szczęście póki co nie potrzebuje:DDD

Wg wyznawców, żadne okoliczności nie zwalniają z tego zakazu: ani ciężka choroba, ani wykrwawienie z powodu wypadku, ani najbardziej nawet ekstremalne przypadki, nie są sytuacją usprawiedliwiającą przetoczenie krwi. W szpitalach z tego powodu dochodzi często do dramatycznych scen. W przypadku nieletnich dzieci, jeżeli stan dziecka nie wymaga bezwzględnego przetoczenia krwi, wola rodziców jest szan ...  wyświetl więcej

Noemi, co dzieje się gdy krew jest potrzebna – natychmiast – i nie ma czasu na oczekiwanie na decyzję prokuratora czy sądu? Czy takie dziecko musi umrzeć a rodzice ponoszą odpowiedzialność karną, czy też lekarze podają krew, też narażając się na odpowiedzialność karną? Przecież decyzja prokuratora czy sądu może zapaść za późno.

  Noemi*,  04/08/2011

Bez zgody rodziny bądź decyzji sądu nie przetacza się krwi, tylko płyny krwiozastępcze, które niestety nie zastępują w pełni krwi, ponieważ tylko hemoglobina ma zdolność przenoszenia tlenu. Wtedy typowana jest osoba o największej sile perswazji do negocjacji z rodziną, bywa, że otrzymuje się zgodę pod warunkiem dyskrecji. Z tego, co wiem te dzieci, którym przetoczono krew są przez wyznawców traktowane jak „zgwałcone”, ale nie są przez rodziny odrzucane.

57kerenor.
Szkoda że nie podałeś podtytułu fragmentu znoszącego wg ciebie kult krwi, naprawdę szkoda, gdyż nosi on nazwę – DEKRET APOSTOŁÓW. Fajny, nie... Apostołowie DEKRETEM unieważniają przykazania YHWH, a dzieje się to po śmierci Jezusa Pokaż mi miejsce w którym robi to sam Jezus lub YHWH. Z KnG wynika bowiem co innego, jeśli brać je dosłownie.

Mt. 5
17 Nie sądźcie, że pr

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  04/08/2011


``Postanowiliśmy bowiem, DUCH ŚWIĘTY i my…``

Witaj Robercie!

Najpierw parę słów o tytule artykułu. Zastanawiałem się, czy nie będzie zbyt odważny, ponieważ oddany jest w takim sensie, jak Przykazania z Góry Synaj. Jednak wiesz przecież, że Pan Bóg nigdy takich słów nie użył. Biblia mówi o spożyciu krwi i to wszystko, i nic poza tym.

Jednak często przywódcy religijni

...  wyświetl więcej


>>`` 16 Gdzie bowiem jest testament, tam musi ponieść śmierć ten, który sporządza testament. 17 Testament bowiem po śmierci nabiera mocy, nie ma zaś znaczenia, gdy żyje ten, który sporządził testament.`` <<

„Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, o

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska