Login lub e-mail Hasło   

Nie dostanę drugiego telefonu :(

Miałem rację! Jak postanowiłem, tak zrobiłem. To znaczy… zadzwoniłem do PLAY. Z racji tego, że biuro obsługi czynne mają przez 24 godziny, hm, to znaczy, nie wiedziałem, że mają.
Wyświetlenia: 811 Zamieszczono 06/08/2011

Podejrzewałem. Więc tam zadzwoniłem. 

Efekty możecie podziwiać w poniżej prezentującym się filmiku.

http://www.youtube.com/watch?v=GWSusvJ1GzU

 Słowa filmiku skończyły się tam, gdzie powinny. Dalej się jąkam, więc wstyd mi to puszczać w świat. Pani z obsługi zaczęła się śmiać i powiedziała, że nie dadzą mi drugiego telefonu, a jak ja chcę, to sobie mogę na własną rękę próbować, nie widzi przeciwwskazań. Chyba mi nie uwierzyła…

Wciąż nie dowiedziałem się… czy usługę tę blokuje operator zdalnie, czy po prostu z góry ładują jakiś skrypt, który można usunąć z poziomu komputera. Bo gdybym ja był administratorem ich systemu, zablokowałbym użycie telefonu poprzez adresy MAC.

Adres MAC to… no jak to baranom wytłumaczyć. Każdy z was ma swój pesel, nie? I każde urządzenie też ma swój jakby pesel. Jest to MAC. I powiedzmy, że ten telefon najpierw łączy się ze swoim peselem, a potem dostaje sygnał, by łączyć się z Internetem. Jeśli wpinamy urządzenie do komputera, łączy się on z innym adresem MAC, to znaczy z peselem! I nie dostaje sygnału, by łączyć się z netem, bo nie zostaje przepuszczony. Proste? Dobrze…

Tak to powinno działać. Uparcie twierdzę, że wepchnęli tam jakieś oprogramowanie wykrywające Windowsa, bo nie wykrywa Linuxa. Nie do samych telefonów, bo to byłoby uciążliwe, ale na jakichś serwerach, z których telefon pobiera pakiety, by łączyć się z ich siecią.

Muszę mieć pewność. Najwyżej złożę podanie o pracę do firmy PLAY i się tego kurde dowiem. Ważne są fakty. Telefon działa jako modem nie tylko na Ubuntu, ale i na Debianie!

Ale ogólnie kobieta mnie olała. „Nie mogę udzielać takich informacji”. Bo nie odpuszczałem i ciągle pytałem na jakiej zasadzie blokują dostępu do takiej usługi. Czy mają skrypt na telefonie, czy ich pakiety to im tam jakoś wysyłają. No, ale zdaję sobie sprawę, że lalka była zielona z tych tematów, oczekiwałem chyba zbyt wiele.

- A jeśli wam powiem, że przetestowałem to na kilku komputerach, z czego wszystkie Windowsy nie przepuszczały sygnału, a Linuxy już tak?
- No dziękuję za taką informację. W czymś konkretnie mogę pomóc?

Zbiła mnie z tropu tym pytaniem…

- Yyy… nie, mówię wam tylko, że użycie telefonu jako modem jest po prostu możliwe.

Ciekawe co z tym zrobią. Pewnie nic, bo nawet jakbym im powiedział, że stoję pod ich budynkiem z bombą, to by to olali. A zadzwonię tam jeszcze raz, ale muszę sobie ułożyć tekst. Bo znów mi jakaś kobitka powie, że ta usługa nie jest możliwa, na co ja powiem… i po co pani kłamie?

Podobne artykuły


11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 643
11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 619
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 720
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 636
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 864
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 598
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 429
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 402
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 489
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 452
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 466
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 769
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 411
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  phak,  09/08/2011

Też używam telefonów jako modemu i w windowsie jest zawsze problem . Polecam wlasną konfigurację połączenia z internetem bez dodatkowego oprogramowania. Znajdż tylko ustawienia Playa na necie. I zainstaluj właściwe sterowniki najlepiej ze strony producenta telefonu.

  ghraf,  09/08/2011

Teraz jadę z Hotspota w Androidzie. Śmiga.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska