Login lub e-mail Hasło   

Punkt przywracania systemu

Dobrym zwyczajem dla osób pracujących przy komputerze jest zabezpieczenie się na wypadek awarii systemu, która uniemożliwi nam dalszą pracę.
Wyświetlenia: 1.727 Zamieszczono 15/08/2011

W tym celu w systemie operacyjnym Windows stworzone jest narzędzie umożliwiające nam ustanowienie "punktu przywracania systemu". Narzędzie to zostało wprowadzone do systemu kilka lat temu wraz w Windowsem ME. Jest to jedno z najlepszych i najbardziej znanych narzędzi systemu. 

Punkt przywracania systemu jest najkrócej mówiąc zrzutem rejestru i plików systemowych. Jest to bardzo przydatne w chwili, gdy Windows ulegnie uszkodzeniu i przestanie działać stabilnie. Niezbędne do odtworzenia zawartości punktu przywracania jest uruchomienie systemu w trybie normalnym lub przynajmniej w trybie awaryjnym.

System samodzielnie tworzy punkty przywracania systemu w chwili, gdy dokonujemy aktualizacji sterowników, instalujemy nowe oprogramowanie lub system jest uruchamiany ponownie po okresie dłuższym niż 24 godziny. W wielu wypadkach zaleca sie uruchamianie funkcji przywracania systemu do punktu w chwili, gdy pojawi się sie jakiś problem i konieczne jest szybkie zdiagnozowanie usterki. Jest to również dobry moment do stwierdzenia czy tego typu funkcja nie została wyłączona przez użytkownika.

Polecam sprawdzić czy system posiada uruchomioną funkcję tworzenia punktów przywracania, z zwłaszcza w chwili, gdy pracuje stabilnie i jest wolny od wirusów. Wykonaj poniższe czynności, aby upewnić się, że wszystko pracuje zgodnie z swoim przeznaczeniem.

Możliwe jest, że funkcja przywracania systemu została w Twoim systemie wyłączona, świadomie lub też nie. Aby upewnić się czy jest aktywna, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój Komputer i wybierz Właściwości. Następnie przejdź do karty Przywracanie Systemu. Należy upewnić się czy nie jest odznaczone pole odpowiedzialne za uruchomienie funkcji przywracania systemu.

W kolejnym kroku upewnij się, że program działa prawidłowo.
W tym celu przędź kolejno
Start> Wszystkie programy> Akcesoria> Narzędzia systemowe> Przywracanie systemu.
Powinno pojawić się okno powitalne gdzie będziesz miał możliwość przywrócenia systemu lub utworzenia punktu przywracania. Wybierz opcję Utwórz Punkt Przywracania i następnie wybierz Dalej. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy punktu przywracania (wprowadź dowolną) i ponownie wybierz dalej. W tym momencie właśnie stworzyłeś punkt przywracania systemu, do którego zawsze będziesz w stanie odwołać się w chwili, gdy Twój system przestanie pracować zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Jest to bardzo przydatne narzędzie, które znacznie zabezpieczy Twój sprzęt i pozwoli Ci swobodniej korzystać z komputera. Automatycznie zmniejszy się potrzeba korzystania z firm usługi informatyczne, wiedząc, że samodzielnie jesteś w stanie naprawić swój komputer.

Podobne artykuły


21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 12514
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63681
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65103
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 33031
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28638
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26768
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19704
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 21353
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9296
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 29198
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 4039
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 20862
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13322
 
Autor
Artykuł  Bar_ka  (www),  16/08/2011

Może to i spam (ten link do usług), tyle osób odrzuciło. Ale artykuł niektóre osoby powinien zainteresować.
Przecież nie wszyscy są informatykami, a punkt przywracania systemu nie raz w początkach mojego "komputerowania" ratował mnie z opresji.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska