Login lub e-mail Hasło   

Ewangelizacja pogan

Bojkot medialny Chrześcijańskiego Święta Młodzieży w Madrycie
Wyświetlenia: 1.024 Zamieszczono 19/08/2011
Zgłoszony przez 5 użytkowników jako niskiej jakości

W przeddzień przylotu Papieża, odbyła się żałosna manifestacja lewaków i homoseksualistów, w obronie budżetu państwa mimo,  że święto jest finansowane z środków prywatnych młodzieży i sponsorów. Agresywną i pijaną tłuszczę spacyfikowała policja. Na spotkaniu z Papieżem i na drogach dojazdowych, gdzie był witany, zgromadziło się 700 tys. Hiszpanów i młodzieży.

Na spotkaniu, Papież Benedykt XVI skrytykował ateistów, agnostyków i relatywizm moralny panujący w Europie, a w szczególności w Hiszpanii, podczas przemówienia na Placu Cibeles w centrum Madrytu.

Benedykt XVI nieoczekiwanie ostro skrytykował tych, "którym wystarczy iść za panującą modą, za chwilowym zainteresowaniem i, zapominając o prawdziwej sprawiedliwości, trwają oni we własnym widzi mi się, zamiast szukać prawdy bez przymiotników".

Odnosząc się do szerzącego się relatywizmu moralnego w Europie powiedział, że "jest wielu, którzy, uważając się za bogów, myślą, że nie potrzebują więcej korzeni ani fundamentów oprócz nich samych". - Chcieliby decydować sami za siebie o tym, co jest prawdą, a co nie, co jest dobre, a co złe, sprawiedliwe i niesprawiedliwe; decydować, kto jest godny życia, a kto może być poświęcony wobec innych preferencji - powiedział.

Benedykt XVI zaapelował do młodzieży, aby ich "posłanie miłości odbiło się echem u niewierzących i u tych, którzy się oddalili od kościoła" i ostrzegł przed "pokusą wolności bez Boga".

- Gdy budujecie wasze życie na solidnej skale, nie tylko to życie będzie solidne i trwałe, ale przyczyni się do projekcji światła Chrystusa na waszych rówieśników i na całą ludzkość, ukazując opcję właściwą wobec tych, które runęły w życiu, gdyż fundamenty ich egzystencji były nietrwałe - powiedział.

Przed przemówieniem papież pozdrowił pielgrzymów w siedmiu językach, w tym po polsku.

Benedykt XIV wzywa do "nacechowanego szacunkiem współżycia” różnych opcji

Papież, witany na lotnisku madryckim przez hiszpańską parę królewską i premiera oraz 2 000 uczestników Światowych Dni Młodzieży, wezwał do "nacechowanego szacunkiem współżycia” chrześcijan i innych "uprawnionych postaw".

Kilkunastokilometrową drogę z lotniska Barajas-Madryt papież odbył papamobilem, jadąc wśród szpalerów i wielkich grup wiernych, które z flagami w barwach papieskich i transparentami powitalnymi oczekiwały go na trasie przejazdu do siedziby nuncjatury apostolskiej, gdzie będzie mieszkał w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Przytaczając słowa Benedykta XVI, wygłoszone w pierwszym przemówieniu na ziemi hiszpańskiej, wielki opozycyjny dziennik madrycki "El Mundo" pisze, że były skierowane m.in. nie tylko do wiernych innych Kościołów, lecz "przede wszystkim do rosnącej liczby ateistów i agnostyków, którzy rejestrują się jako tacy w Hiszpanii i na całym Zachodzie".

Benedykt XVI, nawiązując do kryzysu wiary, przyznał, że "obecnie w Hiszpanii istnieją powody do zatroskania, otwarte prześladowanie", jakie chrześcijanie cierpią w niektórych krajach (zwłaszcza o muzułmańskiej większości - red.), ale także "utajone prześladowania" w krajach laickich.

- Oskarża się ich, starając się odsunąć od Chrystusa, pozbawiając ich symboli jego obecności w życiu publicznym, a nawet nakłaniając do niewymawiania jego świętego imienia - powiedział papież.

Wezwał katolików, aby nie ukrywali swej chrześcijańskiej tożsamości i "w klimacie nacechowanego szacunkiem współżycia z innymi uprawnionymi postawami i opcjami", domagali się właściwego szacunku dla swojej własnej.

Polsko języczne media, marginalizują sukces Papieża, potrafiącego zastąpić młodzieży satanistycznych idolów, profanujących Biblię. szydząc wraz  z sędzia z uczuć religijnych Chrześcijan

  

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 719
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1371
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1606
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 928
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1316
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1548
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1322
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 724
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 403
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1109
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 913
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1224
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  jotko49,  19/08/2011

>Bojkot medialny Chrześcijańskiego Święta Młodzieży w Madrycie< ? Nic nowego nie przekazałeś , o czym już wielokrotnie od paru dni nie słyszałem i oglądałem. I skąd to do mnie dotarło? Z bojkotujących mediów.

  swistak  (www),  19/08/2011

Tylko Trwam, transmituje na żywo, aż się zdziwił Dziwisz, który patronuje polskiej pielgrzymce

  ulmed,  19/08/2011

Zapominasz, że chrześcijaństwo we współczesnym świecie jest de mode. Teraz inne trendy są politycznie poprawne.
Co tam opoka, korzenie, tradycja...a rachunek już się pisze. Kiedy go wystawią?
Ja uważam, że prawdziwe informacje zapodałeś i dam plusa. Ja cenię sobie podobne wartości.

  jotko49,  19/08/2011

Wstawienie pierwszego akapitu po pewnym czasie, jest chwytem poniżej pasa.A co do finansowania, jesteś głównym księgowym czy raczej "głównym optymistą "Do przeciwników finansowania pielgrzymki,podłączyły się inne poglądy,co nie przeszkodziło ci wsadzić ich do wora wspólnej "tłuszczy". A fe...

  ykes,  19/08/2011

"Na spotkaniu, Papież Benedykt XVI skrytykował ateistów, agnostyków i relatywizm moralny panujący w Europie" - pierwszy dziadunio katolickiego kościółka powinien okazać im litość i miłosierdzie, bóg osądzi sobie sam i ewentualnie wymierzy karę. Czyż nie takie powinny być wnioski płynące z prawd wiary ładowanych nam do głowy przez katechetów?

Tym razem bez odrzucania, bo dywanowy B16 zdawał się mówić serio.

  swistak  (www),  20/08/2011

ykes! Twój bóg to pracodawca. Jaki Bóg takie zbawienie. Jaki pracodawca taka emerytura, która w piekle nie jest już wypłacana, tylko to co masz na indywidualnym koncie moralnym.

  ykes,  20/08/2011

Ale ty nie jesteś tu od dyktowania kar.

  Areva,  20/08/2011

Ciężko iść za tym, który w kółko ocenia ci życie i każe jak ci żyć (szczególnie ci którzy nie mają wogule prawa do oceniania czyjegoś życia). Prawdziwy bóg uczy szacunku i dziecęcej radości swego istnienia a nie chorego i ciągłego rozpamiętywania ze strachu czy ja po śmierci nie wpiepszę się do piekła (to już udział fałszywego) bo nie o to chodzi. Lewacy, laici, niewierzący mają jakieś powody że o ...  wyświetl więcej

Swistak, żałośnie nisko upada Twoja argumentacja w dyskusji, skoro odwołujesz się do kar piekielnych i innych bajek w stosunku do adwersarza...
Bardzo dobrze, że B16 jest ignorowany przez media, bardzo dobrze, że spotkał się z falą krytyki i protestów ze strony coraz bardziej zlaicyzowanego społeczeństwa Hiszpanii.
Jak on w ogóle śmie ,,przestrzegać" młodzież przed ,,życiem bez Boga" ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  23/08/2011

Irracjonalna wiara w życie po śmierci pokazuje tylko, jak bardzo boisz się dnia, w którym przeminiesz. Jeśli pogodzisz się z faktem, że nadejdzie taki moment, po którym będzie dokładnie tak samo jak było Ci przed Twoim urodzeniem, wtedy wiara w takie bajki przestanie Ci być potrzebna. Odzyskasz równowagę emocjonalną i wewnętrzny spokój, którego na chwilę obecną nie daje Ci świadomość ,,bycia zbawionym".

Mnie zastanawia jedno (jestem to nowy). Jakim cudem (tak, to dobre słowo) swistak jeszcze nie został wyrzucony z tego forum? Jego wpisy, przede wszystkim argumentacja, to czysta obraza myślenia.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska