Login lub e-mail Hasło   

Pani biskup z Hanoweru

Co sprawia, że na odczyty i prelekcje tej pani przychodzą tłumnie tysiące ludzi? W dodatku dzieje się to dzisiaj. Wczasach gdy kościoły w Niemczech pustoszeją, ludzie opuszczają...
Wyświetlenia: 921 Zamieszczono 20/08/2011

Co sprawia, że na odczyty i prelekcje tej pani przychodzą tłumnie tysiące ludzi? W dodatku dzieje się to dzisiaj. Wczasach gdy kościoły w Niemczech pustoszeją, ludzie opuszczają je zarówno z braku wiary jak i z niechęci do rozstawania się z pieniędzmi. Nawiasem mówiąc ciekawe ile u nas byłoby „wiernych”, gdyby w ślad za deklaracją o przynależności do kościoła trzeba było posyłać czeki? No więc czasy nieciekawe dla kościoła katolickiego i ewangelickiego, które masowo pustoszeją, co roku występują z nich dziesiątki tysięcy wiernych. Na terenie byłej NRD 80% mieszkańców to ateiści. W całych Niemczech powstaje za to co roku mnóstwo nowych meczetów, istna inwazja muzułmanów.

Właśnie w tych czasach cały czas funkcjonują w Niemczech protestanckie zjazdy kościelne, w których uczestniczą zarówno przyjezdni członkowie kościoła, jak i ludzie z ulicy. Przybierają one formę świeckich wieców i  tam gdzie ma się pojawić pani Margot Kassman, była biskupka i przewodnicząca Niemieckich Kościołów Ewangelickich, zawczasu schodzą się tysiące ludzi. Czekają nawet po kilka godzin, żeby posłuchać jej odczytu, prelekcji, wystąpienia, jakkolwiek by to nazwać.

Ta pani musi mieć bardzo dużą charyzmę i dar przemawiania, chociaż niektórzy wytykają jej brak wiedzy. Przemawia do ludzi prostymi słowami i mówi im jak mają odróżniać dobro od zła. Jak mają postępować i żyć w tych czasach.

Szkoda, że w naszym kraju nie ma takiego podejścia biskupów do życia, no ale my mamy RADYJO i księdza Natanka. 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2023
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1761
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1166
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1082
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1021
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 999
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 332
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 744
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1071
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 599
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  20/08/2011

Tak, słyszałam o niej. Jest niesłychanie charyzmatyczna i własnie tacy ludzie powinni nauczać. Zawsze protestuję przeciwko traktowaniu ludzi w Kościele odmiennie ze względu na płeć, w Polsce nawet ewangelicy nie wpuszczają na ambony "kobiet".

  Areva,  26/08/2011

Im więcej takich świstaków w kościele to większe szanse na koniec istnienia danego kościoła. Jeśli taki kobiecy ewangelicki biskup ma tańczyć na rurze dla kardynalstwa to dlaczego nie mógł tańczyć jako męski striptiz dla pań jakiś katolicki biskup dla kardynalskiego stanowiska? Też to ważna odmiana kościoła wiary w chrześcijańskim świecie, tylko z taką różnica że w ich kościele kobieta jest człowi ...  wyświetl więcej

  Elba,  01/09/2011

Kościół rzymski upodlił rolę kobiet i dalej to robi... - to fakt bezsprzeczny, a z resztą w jeszcze większym stopniu robi to Islam. Po prostu samce boją się kobiet i zazdroszczą im tego, czego sami nie mają, czyli… daru dawania życia.
Brawo dla pani Margot Kassman! Pokazuje, że kobiety mają również dar uzdrawiania zdezorientowanego i wyprowadzonego na manowce społeczeństwa.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska