Login lub e-mail Hasło   

Meil do bł. Jana Pawła II – każdy z nas może go wysłać.

Od zarania ludzkości istnieje zjawisko zwracania się do zmarłych - myślą, modlitwą, śpiewem, w końcu listem. W dobie internetu mogą to być także meile.
Wyświetlenia: 939 Zamieszczono 27/08/2011

Umożliwia to portal „Każdy z nas” i udostępniona tam funkcja „Meil w zaświaty”. Można tam utworzyć indywidualne konto zmarłej osoby i kierować do niej słowa i załączniki (np. zdjęcia) z każdego komputera podłączonego do Sieci i z Portalu. Wysłanie takiego meila tym różni się od napisania listu do kogoś, kto odszedł, że na końcu trzeba kliknać w przycisk „wyślij”, by następnie odczytać informację: „Twój meil w zaświaty został wysłany”. To jest bardzo ważny moment, pozwalający łatwiej wierzyć, że nasze myśli poleciały, gdzieś, właśnie z zaświaty. Wszystko opiera się na wierze, wewnętrznym przekonaniu, że mimo śmierci, mamy łączność z Naszymi Zmarłymi. Tłumaczą to te słowa zamieszczone na portalu "Każdy z nas".

„Cyberprzestrzeń to nowy świat, w którym w każdej sekundzie łączami kablowymi i radiowymi wędrują niewyobrażalne ilości informacji zamienionych w impulsy elektryczne. Są one elementami wszechświata, o którym wiemy tak niewiele. Nie wiemy również, czy te impulsy zachowują się wyłącznie tak, jak sądzą o tym ludzie, którzy znaleźli sposoby na to, żeby słowa, obrazy, dźwięki zamienić na bity. Czy aby na pewno nie mogą one podlegać naszej woli i wierze? CZY NIE MOGĄ BYĆ WIDOCZNE Z ZAŚWIATÓW?”

Tak zrodziła się kolejna idea, aby „Meil w zaświaty” udostępnić jako narzędzie pomocne w wyrażaniu swoich myśli i uczuć wobec osób zmarłych, bliskich wielu ludziom. Pierwsze miejsce na liście adresatów zajął bł. Jan Paweł II. „Zrobiłem to z przekonaniem, że tworzę w ten sposób jeszcze jedną możliwość wyrażania przez Polaków uczuć wobec Ojca Świętego, zwracania się do Niego ze swoimi przemyśleniami, podziękowaniami, prośbami. – uważa autor Portalu i pomysłu "Meili w zaświaty", Maciej Szymański - Nie wątpię, że jest to też wsparcie w dziele utrwalania pamięci o Nim i pogłębiania Jego kultu. Dotyczy to szczególnie ludzi młodych, dla których internet staje się środowiskiem życia. Z czasem zbiór meili do bł. Jana Pawła II będzie ważnym źródłem wiedzy o przemianach w pojmowaniu Jego obecności w umysłach Polaków.”

Link do formularza meila do bł. Jana Pawła II znajduje się tutaj

Twórca portalu nie ma wątpliwości, że cały pomysł „Meila w zaświaty” spodobałby się Ojcu Św. – napisał o tym zresztą w swoim pierwszym meilu do Niego. Przywołuje tam Jego słowa z Orędzia „Internet: nowe forum głoszenia Ewangelii”.
„Internet sprawia, że miliardy obrazów pojawiają się na milionach monitorów komputerowych na całej planecie. Czy z tej galaktyki obrazu i dźwięku wyłoni się twarz Chrystusa i zabrzmi głos Chrystusa? Tylko bowiem, gdy widać tę twarz i słychać ten głos, świat może poznać radosną nowinę o naszym zbawieniu. To jest cel ewangelizacji. To właśnie uczyni Internet prawdziwie ludzką przestrzenią, gdzie bowiem nie ma miejsca dla Chrystusa, nie ma też miejsca dla człowieka. Dlatego też chcę wezwać cały Kościół, by odważnie przekraczał ten nowy próg, by wyruszał na głębię Sieci, tak by obecnie - podobnie jak w przeszłości - wspaniały związek Ewangelii i kultury mógł ukazać światu „chwałę Bożą na obliczu Chrystusa” (2Kor 4,6). Niech Bóg błogosławi wszystkim, którzy trudzą się w tym celu.”

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1594
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 663
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1156
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 768
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 932
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 652
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1026
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 735
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 961
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 394
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 346
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 519
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 806
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 625
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ykes,  27/08/2011

No tak, polskiemu papie na pewno się spodoba, bo przecież nie ma możliwości sprzeciwu. Prześladuje mnie myśl, że serwer linkowanej strony znajduje się we wsi Zaświaty. ;)

Nie tylko ciebie prześladuje ta myśl...;)

Żeby myśli prześladowcze nikogo nie trapiły, uprzejmie informuję, że serwer mieści się w Poznaniu, a portal powstał w Krakowie

  Hamilton,  27/08/2011

Rewelacja!!! Jestem za !!! Poproszę adres emaila i na wszelki wypadek numer Gadu-Gadu do błogosławionego.
Najbardziej podoba mi się Konto:
CCS
Kraków
43 1500 1979 1211 4002 7543 0000

  Areva,  27/08/2011

W jak mi wiadomo w zaświatach nie potrzebne są nam konta bankowe...;) a tu wygląda że trzeba mieć.;)

No, dokopałeś się i do konta:):) ;) Za maila to chyba "co łaska"?

  ykes,  27/08/2011

Przetestowałem Kwiatku, "meile" idą za free. ;)

Tak jak nasze myśli w przestrzeń...uff, co za ulga:)

Z podziękowaniem za podanie numeru konta (może ktoś wesprze dzięki temu portal, którego celem jest pomaganie innym), podaję adres meilowy: jan.pawel2@kazdyznas.pl

Mail za friko, na razie promocja.

Proszę nie traktować innych swoją miarą. To nie jest promocja. Te meile będą zawsze bezpłatne, podobnie jak wszystkie funkcje tego portalu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska