Login lub e-mail Hasło   

Decyzje na rozdrożu

Gdy w jakimkolwiek przedsięwzięciu, stoimy między dwoma decyzjami, trudno nam podjąć właściwą ale kto powiedział że tak ma być ?
Wyświetlenia: 834 Zamieszczono 29/09/2011

 - zauważyłeś pewnie, że gdy żyjesz sobie codziennością nie zwracając na nic uwagi i w pewnym momencie przypomni Ci się jakaś znajomość z dzieciństwa to wcześniej lub później ktoś zacznie przy Tobie mówić o tej osobie lub ta osoba do Ciebie zadzwoni - od tak sobie.

  - gdy przypomni Ci się jakiś utwór muzyczny to nie rzadko włączając radio po chwili go usłyszymy

  Każdy z nas tego fenomenu doświadczył. Niedawno moja narzeczona opowiadała mi o książce, która bardzo ją wciągnęła. Gdy skończyła i szukała innych książek tego autora dowiedziała się że na podstawie TEJ czytanej został nakręcony film. Kilka dni po tym, w tv reklamowano że ten właśnie film będzie emitowany ;)

   Są to dowody na to że świat, Bóg, karma (jakkolwiek to nazwiemy) wciąż nas obserwuje i pokazuje nam tego dowody.

 Od roku pomaga mi to w podjęciu trudnych decyzji. Zaczęło się od tego że dłuższy czas temu w moim związku zaczął się okres ciągłych kłótni i niezadowolenia z obu stron. Nie wiedziałem co robić i za wszelką cenę chciałem to ratować. Pamiętam wtedy dziennie jadąc do pracy słyszałem w radiu jedną z  piosenek Disturbed (nie pamiętam tytułu) w które padały słowa , tłumacząc: 'kiedy wywiesisz białą flagę'. Nie zwracałem na to uwagi. Piosenka mi się podobała więc ok. Te słowa brzmiały mi bardziej wyraźnie ale nie zwracałem uwagi. Po dłuższym czasie rozstaliśmy się na dobre. Nie długo później poznałem wspaniałą dziewczynę która po  roku została moją narzeczoną a 17 września bierzemy ślub.

 Po tym jak zakończył się tamten związek jeszcze raz usłyszałem tę piosenkę i stwierdziłem że idealnie pasowała do mojej sytuacji i brzmiała jak rada. Chciałem to sprawdzić. Jakiś czas później rozmawiałem ze znajomymi o opcji pracy samemu dla siebie - taka luźna rozmowa. Ale w domu gdy chodziłem sobie po internecie często napadały mnie (jak zawsze) te pop upy. Reklamy na każdej stronie. Większość z nich akurat mówiło o rozwijających się biznesach. Pomyślałem że muszę dogłębniej sprawdzić niektóre z tych reklam. Większość brzmiała dla mnie sensownie. Ktoś z kim o tym rozmawiałem powiedział że warto jest przeczytać książkę "bogaty ojciec, biedny ojciec", długo jej szukałem lecz nieskutecznie. Będąc na wykładzie o finansach, osoba prowadząca powiedziała "żeby było luźniej, niech każdy po kolei się przedstawi i powie co chce robić". Gdy przyszła moja kolej powiedziałem że chce pomagać ludziom przy pomocy neurolingwistyki. Na koniec spotkania podeszła do mnie prowadząca i powiedziała "za najbardziej interesującą wypowiedź czeka Cię nagroda. Wybierz jedną z trzech książek", gdy zobaczyłem tam książkę o której myślałem przez cały tydzień powiedziałem "TA jest tutaj dla mnie".                                                          Ostatnim przykładem jest to że gdy decydowałem się zrezygnować z pracy na etacie by zacząć coś własnego w telewizji cały czas padały słowa "racja", "słuszna decyzja", "indywidualizm" i "rozwiń skrzydła". Od tamtej pory zaczęło się dla mnie nowe życie i jestem teraz trenerem rozwoju osobistego oraz finansowego i pomagam innym jak osiągnąć szczęście na tych dwóch płaszczyznach.

  Świat obserwuje również Ciebie. Zadaj jakieś pytanie, pomyśl o czymś, pomyśl o decyzji którą trzeba podjąć a następnie nie robiąc już nic - obserwuj; co mówią w TV, jakie słowa lecą w piosence, o czym dyskutują znajomi, co widnieje na reklamach które mijasz jadąc samochodem. Świat pomoże Ci w podjęciu każdej decyzji.

Życie jest dużo prostsze gdy pozwolisz mu na to ;)

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3025
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3471
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1136
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2731
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 910
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2225
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1626
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2203
10
komentarze: 19 | wyświetlenia: 706
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3846
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1786
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 646
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Popieram w każdym zdaniu Twój artykuł . Doznałeś czegoś , czego inni nie rozumieją i nie zawsze się z tym zgodzą Wiem bo też tak mam . Bardzo ciekawy artykuł. Pozdrawiam :)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska