JustPaste.it

Leasing samochodowy

Ciekawie wyjaśnione pojęcie o leasingu samochodowym. Czytając poniższy artykuł dowiedzieć się można jakie są jego wady i zalety.

Ciekawie wyjaśnione pojęcie o leasingu samochodowym. Czytając poniższy artykuł dowiedzieć się można jakie są jego wady i zalety.

 

Czym jest leasing samochodowy? Kredyt samochodowy czy leasing samochodowy? Jakie niosą ze sobą korzyści?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie Państwo czytając poniższy artykuł.

Leasing samochodowy to rodzaj dzierżawy lub najmu samochodu. Biorąc samochód w leasing nie stajemy się jego właścicielem, lecz tylko użytkownikiem. Firma, która udziela nam leasingu samochodowego rejestruje nam pojazd, ubezpiecza go i tym samym posiada do niego wszelkie prawa - ale tylko podczas trwania umowy. Po spłacie ostatnie raty leasingowej właścicielem samochodu stajemy się my, leasingobiorcy.

Ktoś może powiedzieć, że to nieprawda, że auto po spłacie leasingu jest nadal własnością leasingodawcy.

Tak – zgadza się, istnieją dwa rodzaje leasingu samochodowego – z opcją wykupu lub bez opcji wykupu. Jeśli nie zdecydujemy się na pierwszą opcję, po spłacie ostatniej raty leasingowej auto nadal jest w rękach leasingodawcy. Opcja wykupu – polega na tym, że po opłaceniu ostatniej raty musimy zapłacić jeszcze ustaloną umowie kwotę za wykupienie auta. Wtedy pozostaje nam tylko załatwić wszelkie formalności związane z przerejestrowaniem auta i stajemy się jego prawomocnym właścicielem.

Pisząc o leasingu samochodowym należy wspomnieć jakie są jego zalety. Jedną i chyba najważniejszą zaletą jest to iż użytkujemy samochód nie mając tak naprawdę gotówki. Leasing, w porównaniu do kredytu samochodowego zapewnia minimum formalności i czasu, uproszczoną procedurę zawarcia umowy oraz wiele innych dodatkowych opcji, w tym m.in. ubezpieczenie pojazdu, jego rejestrację, przerejestrowanie, a nawet likwidację szkody. Kolejną zaletą jest również gwarancja stałych rat leasingowych w całym okresie trwania umowy, co pozwala zaplanować wydatki w przyszłym okresach. Nie należy zapomnieć o korzyściach podatkowych, leasing można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu