Login lub e-mail Hasło   

5 cech charakteryzujących kobiecość

Co sprawia, że niektóre kobiety są mniej a niektóre bardziej kobiece...
Wyświetlenia: 4.516 Zamieszczono 05/09/2011

Zapewne każdy zastanawiał się kiedyś na czym polega kobiecość? Dlaczego mówimy, że niektóre kobiety są mniej a niektóre bardziej kobiece? Na czym polega sekret kobiecości i co się na niego składa? Jeśli chcesz z nami zagłębić się w ten temat - zapraszamy do wspólnych rozważań.

Istnieje kilka cech, które są wykładnikiem kobiecości. To cechy, które różnią kobiety od mężczyzn a tym samym wskazują na ich szczególną misję jaką jest powołanie do macierzyństwa. Nie chodzi tutaj tylko o opiekę nad potomstwem, ale o cechy które sprawiają, że drugi człowiek w konfrontacji z kobiecością czuje się zauważony, doceniony, nie anonimowy i bezpieczny. Co zatem sprawia, że mężczyzna patrzy z podziwem na kobietę, którą dopiero poznał, zauważa ją spośród wielu na ulicy albo cieszy się na myśl, że spotka ją tam, dokąd się wybiera? Co sprawia, że kobieta patrzy na inną kobietę z zazdrością lub z podziwem, chcąc mieć takie same walory, które sprawiają, że ta jest w centrum zainteresowania innych osób? Oto niektóre, bo zapewne nie wszystkie, znaczące cechy kobiecości:

  • Przyciągający wygląd zewnętrzny

Kobiecość nie jest przypisana tylko pięknym paniom. Oczywiście łatwiej jest być kobiecą, jeśli natura nie poskąpiła komuś walorów wizualnych, ale nie jest to warunkiem koniecznym. Czasami wystarczy kilka zabiegów kosmetycznych, wizyta u fryzjera, odpowiednio dobrany strój czy uśmiech na twarzy, żeby ściągnąć na siebie uwagę. Nie na darmo mówi się, że zadbana i ładnie wyglądająca osoba wzbudza w innych szacunek.

  • Wrażliwość

Wrażliwość przypisana kobiecie nie polega na mdleniu na widok krwi czy panice na widok pająka, chociaż takie reakcje częściej spotyka się u kobiet. Wrażliwość to umiejętność rozumienia innych, otwartość na cudze problemy, chęć niesienia pomocy a także posiadanie wewnętrznej wrażliwości, która sprawia że szum wiatru jest melodią, zachód słońca pejzażem a zwykły motyl pięknem stworzonym przez naturę.

  • Troskliwość

Troska o innych wypływa pośrednio z macierzyństwa. U niektórych kobiet macierzyństwo dotyczy tylko dzieci, u innych przelewa się na innych ludzi. Każdy potrzebuje miłości, uczucia czy chociaż zainteresowania ze strony drugiego człowieka. Mężczyzna wychodząc spod skrzydeł matki intuicyjnie pragnie opieki i troski, która będzie przedłużeniem macierzyństwa. Nie należy jednak mylić takiej potrzeby z niedojrzałą potrzebą dalszej opieki, która przejawia się brakiem samodzielności, wynikającej z nadopiekuńczości matki.

  • Subtelność i tajemniczość

Kobieta nieodsłaniająca swej natury do końca jest bardzo pociągająca. Zostawiając w każdej sferze swej duszy odrobinę tajemnicy, której trzeba się domyślać i ją zgłębiać przyciąga jak magnez. Tak jak nieodkrywanie do końca całej nagości ciała jest tajemnicą, tak i pozostawienie małej cząstki siebie samej do odgadnięcia daje znamienite efekty przyciągania. Pamiętajmy, że mężczyźni to zdobywcy i pragną odgadywać co jeszcze nieodgadnione i odkrywać co nieodkryte.

  • Uśmiech i optymizm

Któż z nas nie lgnie do ludzi otwartych, z optymizmem patrzących na świat, uśmiechniętych, kiedy wokół coraz szybciej i trudniej się żyje? Cecha ta nie jest charakterystyczna tylko dla kobiet. Wielu mężczyzn też ją posiada i za jej sprawą zdobywają kobiety. Optymizm życiowy bardzo wspomaga kobiecość – można rzec, że jest jej dopełnieniem. Człowiek uśmiechnięty i otwarty tzw. „dusza towarzystwa” przyciąga do siebie innych, chcących naładować się pozytywną energią. Blisko takich ludzi życie okazuje się ciekawsze i łatwiejsze

… a co dopiero, gdy takim człowiekiem dla mężczyzny jest kobieta, z którą perspektywa dalszego życia i bycia razem staje się sensem istnienia?

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1010
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1201
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 753
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1079
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 736
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1887
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 609
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Jeśli chciałaś nas zaprosić na swojego bloga, to można to zrobić na końcu artykułu lub w swoim profilu. Bardzo mnie razi wiele linków w odmianie słowa kobieta/kobiecość do twojej strony.

  berni*,  05/09/2011

Zapomniałaś dodać jeszcze jedną cechę: Z chwilą dojrzewania do późnej starości macie już tylko przechlapane. Myślę że tej cechy, rozwijać nie muszę. Pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska