Login lub e-mail Hasło   

www.UFO-DOT-COSM odc. 45 Ziemia miała kiedyś dwa księżyce ?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://Niewiarygodne.pl
Nowa teoria, która ukazała się w środę w najnowszym wydaniu czasopisma "Nature", ma wyjaśnić ......
Wyświetlenia: 1.428 Zamieszczono 06/09/2011

  09   -   2011   (   44   )

Adam Mickiewicz

"Gwiazdy nad tobą i gwiazdy pod tobą
I dwa obaczysz księżyce"

 

 

 

Ziemia miała kiedyś dwa księżyce ?

 

 

Dwaj astronomowie, Amerykanin Erik Asphaugh i Szwajcar Martin Jutzi, wystąpili z nową teorią, według której Ziemia miała ok. 4,4 mld lat temu dwa księżyce, z których mniejszy uderzył w większy, przyciągnięty przez jego grawitację, po czym rozpadł się.

Nowa teoria, która ukazała się w środę w najnowszym wydaniu czasopisma "Nature", ma wyjaśnić dlaczego powierzchnia Księżyca na półkuli stale odwróconej od Ziemi jest znacznie bardziej górzysta i pozbawiona kraterów uderzeniowych niż na półkuli stale widocznej z naszej planety.

 

 

Naukowcy przedstawili symulację komputerową ilustrującą jak mogło wyglądać to hipotetyczne i spektakularne wydarzenie sprzed 4,4 mld lat, które przypadłoby na czasy na długo przed pojawieniem się pierwszych oznak życia na Ziemi.

Według tej teorii, oba księżyce były wówczas młode (według kryteriów kosmicznych) bowiem powstały zaledwie ok. 100 mln lat temu, po uderzeniu w Ziemię masywnej planety. W pierwszym okresie istnienia Układu Słonecznego do takich katastrofalnych wydarzeń dochodziło stosunkowo często.

Mniejszy księżyc o średnicy ok. 965 km podążał na tej samej orbicie za trzykrotnie większym i o 25 razy większej masie. Jego pole grawitacyjne było tak silne, że zderzenie było nieuchronne, chociaż odbyło się przy stosunkowo małej szybkości - nieco ponad 8 tys. km/godz. Dlatego skały obu ciał niebieskich nie uległy stopieniu.

Materia mniejszego księżyca została rozrzucona na części powierzchni większego nie pozostawiając kraterów, które powstałyby gdyby szybkość przy zderzeniu była większa.

W rezultacie powstał Księżyc jaki obecnie znamy z górzystą i dość dziwnie uformowaną odwrotną stroną, ze stosunkowo nielicznymi kraterami (w odróżnieniu od usianej kraterami strony widocznej z Ziemi).

Asphaugh i Jutzi wskazują, że Ziemia jest jedyną planetą w Układzie Słonecznym z jednym satelitą. Inne, albo nie mają ich wcale (jak Merkury i Wenus), albo co najmniej dwa (Mars) lub nawet kilkadziesiąt (Saturn i Jowisz).

Inni naukowcy są zgodni co do tego, że teorii nie można nic zarzucić, ale trudno będzie udowodnić, że jest prawdziwa. "Nie możemy znaleźć w niej żadnego błędu. To mogło się zdarzyć, lub nie zdarzyć" - powiedział astronom Jay Melosh z uniwersytetu Purdue.

 

 

Trochę filmowych ciekawostek o Księżycu:

 

Surprise Footage! 2 UFOs Alien Spacecraft lands on the Moon (HD 1080p).mp4

http://youtu.be/ZnFIxs0KZps

Lunar Alien Spacecraft (They knew it all along)

http://youtu.be/48J8Nlu-HZY

NASA's Uncensored Moon Images!

http://youtu.be/88_li5XJimk

 

 

 

Opracowała:
Ania - Nibiru
Anna Modrzejewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobne artykuły


33
komentarze: 23 | wyświetlenia: 5764
26
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1387
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2382
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4354
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1745
19
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1944
19
komentarze: 14 | wyświetlenia: 8279
16
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1369
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1266
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2934
18
komentarze: 4 | wyświetlenia: 12789
 
Autor
Dodał do zasobów: Ania Nibiru
ArtykułSłyszałem o tym już kiedyś.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska