Login lub e-mail Hasło   

Gdzie ta miłość?

..Trudno kochać,a jeszcze trudniej w przykazani żyć,gdy serca stygną,a żalu więcej niż rozumu w głowie..
Wyświetlenia: 1.181 Zamieszczono 07/09/2011

Czas szybko mknie, dzieci wyfrunęły  z domowych pieleszy , a   śmierć  za oknem się czai, tylko   na ścianie Matka Boska ta sama i  od krzyku  ich  głuchnie, bełkoczą głośniej, bo słuch przytępiał  , szczęki obwisły i  wzrok posiwiał,  ale  złość kipi jak smoła w kotle diabelskim. A miało się miłować do grobowej deski, bo sakrament małżeński i huczne wesele w remizie strażackiej było...

Mama śpiewała o innej miłości niż ta, a żurawie płynęły wtedy po niebie. Leciałem wyobraźnią z nimi, zamieniałem się w anioła.

Miłość nie spadnie z nieba, jak manna  na  biblijnej  pustyni,  tam tylko księżyc świeci i nie grzeje, a słońce razi oczy. Szczęścia  szukaj w sobie synku radziła,ale  te słowa były dla mnie wtedy grochem o ścianę . Dopiero teraz tę prawdę zrozumiałem  i mniej cierpię wiem, że nic dwa razy się nie zdarza, a  najważniejsze to  spokój ducha

Goryczy więcej niż gwiazd na niebie,  bo ludzie  złością  znęcają się nad własnym zdrowiem przez głupotę innych, lepiej założyć ogród i rybki w oczku mieć. Zmienią nastrój ,

W ogrodzie czuję  się  cząsteczką kosmosu .... Księżyc z maciejką romansują, a pies do nóg przytulony spoziera w niebo. Słyszę  jakoby słowa matki o wielkich ogniach co rozpalają się od wiatru i małych co od niego gasną.Biegnę za tymi słowami  choć  wichry łamią  drzewa bo  ognisko jej miłości   płonie w ogródku moich marzeń, kwitnie niezapominajką jak wtedy gdy  stałem  obok niej  a żurawie leciały do ciepłych krajów.

Trzeba miłować  a nie złościć się, czas ucieka jak zając spod miedzy. Ale są  tacy co  złoszczą się za nim ich skrzywdzą, a bełkoczą o miłości bliźniego na klęczkach. Tuliła do piersi pod miedzą, a nasz dom płonął i pociski rozrywały się nad rzeką. I ta miłości nie zgasła w moim sercu. Wichry łamią  drzewa, a nasze ognisko, gdzie leciały żurawie z krzykiem trwożnym wciąż płonie. Zemsta to wąż dusiciel, pełza i wokół krzyży katyńskich się owija, niby ten co  Ewę uwiódł, na  potępienie skazał, ale ja miłością żyję twoją Mamo!

Miłość  matczyna  wiecznie trwa, w grobie nie rdzewieje..kiedy całowałaś dłoń dziedzica, trzymałem się  twojej spódnicy, bosy  stałem  w błocie jesiennym a wiatr dmuchał w oczy. Prosiłaś o ziarnka na chleb  i  płakałaś, bo ojciec w Łotwie zarobkował i to była wielka miłość twoja.

A dziewczęce  miłosci popękały jak kolorowe baloniki. Została  miłość psia i do samego siebie, ale  mało kto wie jak bardzo ciężko  siebie kochać.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1010
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1079
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 754
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 736
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1887
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 544
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 545
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 669
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  07/09/2011

Ten piękny cytat z E.Stachury dedykuję Tobie, Szymonie:
"Jednakowo piękna jest noc, jak śmiech obłąkanego w tej nocy. ``A piękno jest początkiem przerażenia''. Ja jestem owym szalonym, dla którego nieważny jest klucz, którym można otworzyć drzwi, a to, że ten klucz mogę wrzucić do studni, a drzwi rozbić głową, dla którego nieważna jest kieszeń, do której mogę wsadzić 100 zł, a dziura w kies ...  wyświetl więcej

Wspaniale mnie wzmocniłaś poezją tych slow,dzięki

  elena  (www),  15/03/2012

Pięknie Szymonie...refleksyjnie ...Witaj po 2 latach:)

  Gamka  (www),  15/03/2012

Witaj E-leno! dobrze, że wróciłaś :-) brakowało tu Ciebie :))

  elena  (www),  15/03/2012

Witaj Gamko, dziękuję:)Miło to słyszeć:)

wiele ptaków na wiosnę wraca do swoich gniazd,to radość wielka dla mnie,ze i Ty wróciłaś , znów usłyszę twój empatyczny glos..

To samo powiedzialem,oj brakowało,jak wody dla [pustyni

Niechaj rozkwitają wiosenne grządki waszej tworczosci,powodzeniaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska