Login lub e-mail Hasło   

Watykan może upaść

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/religi(...)ul.html
Czy odkrycie cywilizacji pozaziemskich zniszczy wiarę człowieka i doprowadzi do upadku Watykanu?
Wyświetlenia: 1.363 Zamieszczono 07/09/2011

 

 W NASA powołano specjalną grupę roboczą, by opracowała działania, jakie należy podjąć po wykryciu kosmitów. Według doniesień „Washington Post” naukowcy zastanawiają się nawet, jak w możliwie łagodny sposób zakomunikować ludzkości tę niezwykłą wiadomość. Może ona bowiem wstrząsnąć fundamentami wiary.

 

Można wiele zarzucić ludzkości, ale z całą pewnością nie to, że grzeszy nadmierną skromnością. Przedstawiciele zachodniej cywilizacji uważają, że człowiek jest ukoronowaniem dzieła stworzenia, okiełznał żywioły natury i uczynił sobie ziemię poddaną. Zachodni system wartości zdominiowało przeświadczenie o wyjątkowej pozycji człowieka we wszechświecie. Jednak stopniowo powyższy pogląd chwieje się w posadach. Ludzkość powoli oswaja się z myślą, że w przyszłości będzie dzielić palmę pierwszeństwa z innymi istotami pozaziemskimi. - Po odkryciu ponad 500 planet poza układem słonecznym prawdopodobieństwo egzystencji innych cywilizacji, w tym bardzo podobnych do naszej nie jest już naukową mrzonką - uważa Jennifer Wiseman astrofizyczka z agencji kosmicznej NASA.

Pani Wiseman jest uczoną, ale także głęboko wierzącą katoliczką. Na zlecenie American Association for the Advancement of Science (AAAS), amerykańskiej organizacji zajmującej się rozwojem nauki, astrofizyczka próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak zareaguje ludzkość na wiadomość o odkryciu cywilizacji pozaziemskich. Jennifer Wiseman jest przekonana o tym, że: – Gdy tylko znajdziemy dowody istnienia innych istot inteligentnych, rozważania na temat znaczenia i wyjątkowości życia na Ziemi wstrząsną fundamentami wiary i naruszą dotychczasowy porządek społeczny.

Całkiem możliwe, że to kwestia niedalekiej przyszłości. Amerykański teleskop kosmiczny Kepler umieszczony na orbicie okołoziemskiej bada otoczenie 1235 planet pozasłonecznych, w tym 54 podobnych do Ziemi. Astronomowie spodziewają się, że jeszcze w tym roku uda się im namierzyć w przestrzeni kosmicznej drugą Ziemię. Jeżeli natrafią na chemiczne ślady wody lub tlenu w jej atmosferze, będzie to wyraźnym dowodem istnienia życia pozaziemskiego.

Niestety, teleskopy kosmiczne nie są w stanie określić, czy chodzi o inteligentne formy życia. Dlatego też astronomowie podążają jeszcze inną drogą: celem projektu naukowego SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) jest poszukiwanie sygnałów świetlnych i radiowych z odległych systemów planetarnych, wskazujących na istnienie inteligentnych form życia pozaziemskiego. - W ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat z całą pewnością odkryjemy E.T. - przekonuje Seth Shostak, astronom pracujący w instytucie SETI. - Stawiam wszystkim kawę, jeżeli się mylę.

Niezależnie od rachub astronauty, przedstawiciele świata nauki i religii chcą być przygotowani na tę wiekopomną chwilę. W NASA powołano specjalną grupę roboczą, by opracowała działania, jakie należy podjąć po wykryciu kosmitów. Według doniesień „Washington Post” naukowcy zastanawiają się nawet, jak w możliwie łagodny sposób zakomunikować ludzkości tę niezwykłą wiadomość.

 

Religia może upaść
 
 
 

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 967
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 969
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 797
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1094
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 922
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 502
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 480
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 907
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 631
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 741
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 373
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 562
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 619
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 624
 
Autor
Dodał do zasobów: Ania Nibiru
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  07/09/2011

Watykan ich ochrzci i przyjmie na łono Chrystusa Króla Wszechświata. Pomnik Chrystusa Króla już czeka w Świebodzinie

A jak oni będą chcieli ochrzcić Watykan na swój obraz i podobieństwo? Co wtedy?

  jotko49,  07/09/2011

@Świstak ,Nie byłby to pierwszy w historii przypadek gdy "złodziej uzurpuje sobie prawo do nauczania o uczciwości".

  ykes,  07/09/2011

No Świstek, pierwszy raz zabrzmieliśmy jednym głosem.
Zbyszek - nas jest więcej. ;)

I jeszcze nawiązując do tytułu arta, chciałem powiedzieć coś o pierniku z wiatrakiem.

Watykan jest bliski upadku, ale z powodu skandali pedofilskich wśród kleru:

http://www.google.pl/#hl=pl&q=(...)bih=885

inne skandale w Kościele:

...  wyświetl więcej

  Areva,  07/09/2011

No nie wiem czy kosmici dali by się ot tak ,,duchowo" się zniewolić...

  swistak  (www),  08/09/2011

Modrzejewski ! Kosmici pedofile już dawno wylądowali w Wielkiej Brytani http://wiadomosci.onet.pl/swia(...)sc.html

  Areva,  08/09/2011

Świstak powinien zgłosić się na poradnię psychiatryczną bo wszędzie i u wszystkich widzi podofile i pedofilizm.

Świstak po prostu próbuje odwrócić naszą uwagę od skandali pedofilskich wśród kleru katolickiego:

http://ksiezapedofile.info/aud(...)eo.html

http://ruchofiarksiezy.org/

  swistak  (www),  09/09/2011

Modrzejewski ! Masz jednokierunkową orientacje jak koszerne media. Nie ma innej medialnej pedofilii jak ta klerykalna. Przeczytaj http://eiba.pl/v co pichcą politycy pedofile !

Nie zapominaj, że dyskutujemy na temat artykułu o upadku Watykanu. Watykan jest bliski upadku, niekoniecznie z powodu Kosmitów, ale prędzej z powodu skandali pedofilskich wśród kleru: http://ruchofiarksiezy.orgDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska