Login lub e-mail Hasło   

Odblokuj pokłady motywacji!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rafalkolodziej.pl/2011/09/odbloku(...)ywacji/
Zaprezentuję ci dzisiaj potężne narzędzie. Ma niezwykłe możliwości… dzięki niemu będziesz w stanie zmienić swój wewnętrzny stan.
Wyświetlenia: 773 Zamieszczono 07/09/2011

Czy czujesz brak motywacji, niedobór wewnętrznej mocy? Ten stan pochodzi z głowy. To tylko kwestia skupienia umysłu. Zmiana tego stanu może okazać się niezwykle prosta i zależy tylko od Ciebie…

Przepełnij się motywacją

Chciałbym abyś w tym momencie pomyślał o pewnym momencie w swoim życiu, w którym czułeś bardzo silną motywację. Prawdopodobnie spontanicznie na myśl przyszło ci pewne wydarzenie z przeszłości, w którym czułeś ogromną chęć działania. Skup się mentalnie na tym właśnie wydarzeniu:

- spójrz tamtymi oczami;

- usłysz dźwięki, jakie cię wtedy otaczały;

- zauważ ludzi, jacy byli wokół lub ciszę, jaką się otaczałeś;

- przywołaj uczucia, jakie dominowały w tamtym czasie;

Jakie to uczucie? Jak bardzo ono się różni od stanu, jaki miałeś jeszcze przed chwilą? Aby przywołać uczucie motywacji z przeszłości zamknij oczy. Poczuj, usłysz, zobacz… wszystko, co wtedy cię otaczało.

W ten właśnie sposób zmienisz swoje wewnętrzne nastawienie. Skupiając się na danych odczuciach, przywołując je nawet z odległego czasu, zaczynasz doświadczać ich tu i teraz. Tak więc, jeśli znajdujesz się w stanie, w którym dominuje całkowity brak motywacji to po prostu pomyśl o wydarzeniach, w których towarzyszyła ci ogromna motywacja. Koncentrując się na motywacji zaczniesz odczuwać silną motywację w chwili obecnej. Stan ten możesz „zakotwiczyć” tak, ażeby przywołać go w prosty sposób w chwili, kiedy będzie ci najbardziej potrzebny.

W chwili, gdy będziesz całkowicie przepełniony motywacją (podczas wizualizacji). Gdy przywołasz dokładnie dźwięki, obrazy, uczucia ściśnij dwa palce lewej ręki - środkowy palec z kciukiem . W ten sposób wytworzysz nową ścieżkę neuronową w mózgu, która to będzie kojarzyć złączenie dwóch palców z silną motywacją. Złączenie dwóch palców staje się w tym momencie czymś w rodzaju „przełącznika”, odblokowującego pokłady motywacji w tobie. 

Jak to działa?

Jakkolwiek dziwne „kotwiczenie” by się wydawało to wiedz, że istnieje ono w twoim życiu już od dawna, nawet, jeśli wcześniej nie zdawałeś sobie z niego sprawy.

Powiedzmy, że byłeś na uroczej randce z piękną dziewczyną (jeśli jesteś kobietą to powiedzmy, że z przystojnym facetem), za którą szalałeś do granic możliwości. W radiu leci piękna rockowa ballada. Czujesz, że to wspaniały moment i że przeżywasz najpiękniejsze emocje w swoim życiu. Teraz 10 lat później przypadkiem słyszysz właśnie tę piosenkę, np podczas wizyty u fryzjera i nagle przypominasz sobie wszystkie uczucia, jakie dominowały w tamtych chwilach. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenosisz się w wydarzenie z przeszłości, przywołujesz obrazy, dźwięki, zapachy. Tak to właśnie działa.

Powtórz ćwiczenie

Po wykonaniu wizualizacji zrób sobie przerwę, napij się herbaty i wykonaj ćwiczenie raz jeszcze. Przypomnij sobie stan, kiedy byłeś absolutnie zmotywowany. Poczuj, co wtedy czułeś, usłysz, co słyszałeś, zobacz, co widziałeś i kiedy poczujesz, że jesteś przepełniony tymi pozytywnymi, pełnymi motywacji uczuciami „zakotwicz” je po raz kolejny złączając razem palec środkowy i kciuk lewej ręki przez 5 sekund. Po tym czasie rozluźnij całe ciało i przejdź do zajęć dnia codziennego. Wykonuj to ćwiczenie jak najczęściej, przynajmniej 3 razy dziennie i odblokuj pokłady motywacji by działać skuteczniej, pewniej, szybciej.

Zapraszam Cię na darmowy kurs rozwoju osobistego, na którym dowiesz się o motywacji znacznie więcej: http://rafalkolodziej.pl/kurs/

Podobne artykuły


34
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1659
34
komentarze: 33 | wyświetlenia: 5441
28
komentarze: 21 | wyświetlenia: 4773
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1853
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1303
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107663
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 72942
30
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8188
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20401
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5835
27
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5677
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15603
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3793
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska