Login lub e-mail Hasło   

Peruwianki jak galerianki

dla wielu polityków pedofilów wystarczy obniżyć wiek akceptacji seksualnej by prawnie zlikwidować zjawisko pedofilii
Wyświetlenia: 1.396 Zamieszczono 11/09/2011

W dorzeczu Amazonki małe Peruwianki czekają na zagranicznych gości, bo za seks dostaną pieniądze na nowy telefon komórkowy albo wspomogą rodzinne finanse. A najgorsze jest to, że wszyscy – nawet policja czy sądy – dobrze o tym wiedzą i nic nie robią.

– To tutaj działali Pantaleon i wizytantki – wyjaśnia młodzieniec, który zgodził się służyć mi za przewodnika i przewieźć mnie, podającego się za zwykłego turystę, łodzią z przystani w Nanay do ukrytej restauracji na statku. Chłopiec wskazuje w kierunku rzeki Momón, a ja wyobrażam sobie filmowego kapitana Pantaleona Pantoję, postać powołaną do życia przez Maria Vargasa Llosę, jak na pokładzie wydaje rozkazy oddziałowi objazdowych prostytutek.

Nigdzie nie widać śladu pływającego domu publicznego, ale wizytantki są, owszem, chociaż w tym przypadku to jeszcze dzieci. Mój przewoźnik zaofiarowuje się przyprowadzić dla mnie czternastoletnią dziewczynkę do jednego z ustronnych szałasów, które – jak mówi – są tu niedaleko, nad rzeką Momón, gdzie potencjalny klient może czekać bez obaw o swoją prywatność. Usługa w wykonaniu dziewczynki kosztuje 150 soles (równowartość 37 euro). Jakie to proste!

Chociaż oficjalne statystyki nie istnieją, wiadomo, że Iquitos, największe miasto w peruwiańskiej Amazonii, jest tradycyjnym ośrodkiem turystyki seksualnej w tym kraju. Wiadomo też, że wykorzystywanie seksualne dzieci przybiera tu dramatyczne rozmiary z powodu daleko posuniętej tolerancji i społecznego przyzwolenia ze strony wielu mieszkańców, w zestawieniu z biernością władz.

– Za każdym z tych wykorzystywanych dzieci zawsze kryje się rodzina, która nie uważa ochrony nieletniego za rzecz konieczną – mówi pani Ítala Morán, koordynatorka z organizacji pozarządowej La Restinga, od 1995 roku działającej na rzecz zwalczania dziecięcej prostytucji i udzielającej wsparcia nieletnim zmuszanym do nierządu. Od początku swego istnienia La Restinga udzieliła pomocy około setce dziewcząt w wieku od dwunastu do osiemnastu lat. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Wiele doniesień o tego rodzaju przestępstwach nie uruchamia machiny wymiaru sprawiedliwości z braku zaangażowania policji i sądów. – W społecznościach, gdzie nikt nie liczy na wsparcie instytucji takich jak władza sądownicza, rozwinęła się cała kultura oparta na tolerowaniu działań przestępczych – twierdzi pani Morán.

Sytuacja jest tym poważniejsza, że tak nieletnie prostytutki, jak i w wielu przypadkach ich rodziny są zadowolone z tej sytuacji. Pomijając zjawisko wykorzystywania dzieci przez mafie handlujące ludźmi, werbujące swoje ofiary w małych wioskach i biednych rejonach Amazonii, La Restinga wyodrębnia dwa sposoby inicjacji. Z jednej strony nieletnie dziewczęta, bezpośrednio lub przez pośredników, poszukują kontaktów seksualnych z dorosłymi, chcąc jak najszybciej osiągnąć status, który pozwoli im na kupno najnowszego modelu telefonu komórkowego czy modnych strojów. Z drugiej strony rodzice mający ograniczone środki do życia zachęcają córki, by nawiązywały stosunki ze starszymi, zamożnymi mężczyznami, którzy mogliby utrzymać całą rodzinę.

Chociaż organizacja La Restinga zapewnia, że większość osób wykorzystujących seksualnie dzieci to nie turyści, lecz mieszkańcy danego regionu, to jednak na bulwarze biegnącym wzdłuż rzeki Itaya każdy zagraniczny gość może z łatwością skorzystać z usług nieletniej prostytutki. Pośrednikami są zwykle kierowcy motorów-taksówek, uliczni sprzedawcy lub snujący się po bulwarze młodzi chłopcy, którzy obserwują uważnie przybyszów, starając się odgadnąć ich intencje.

Wykorzystywanie seksualne dzieci jest zjawiskiem znanym i tolerowanym w peruwiańskiej Amazonii, a mimo to ani Ollanta Humala ani Keiko Fujimori, kandydaci na urząd prezydenta, którzy w niedzielę 5 czerwca stanęli w szrankach podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, nie uwzględnili tego problemu w swych programach.

– Rozwiązanie jest banalnie proste: należy przestrzegać prawa – zaznacza Ítala Morán. – Mamy jedne z najlepszych w Ameryce Łacińskiej przepisów dotyczących ochrony praw dziecka, ale nie są one stosowane w praktyce – dodaje, wspominając jeden z licznych przypadków wykorzystywania dzieci, w które zamieszani byli przedstawiciele władz lokalnych.

Najsłynniejszy był skandal sprzed kilku lat, którego bohaterem był nie kto inny, jak sam przewodniczący sądu najwyższego dla tego regionu i inny wysoki urzędnik; ich samochód uległ wypadkowi, kiedy jechali w towarzystwie dwóch nastolatek i po prostu zostawili dziewczęta same na drodze. Śledztwo przeprowadzone w ramach tej samej instytucji sądowniczej wykazało, że czyn nie nosił znamion przestępstwa…

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1008
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1196
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 750
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1077
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1886
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 736
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 578
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 606
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 891
9
komentarze: 106 | wyświetlenia: 491
 
Autor
Dodał do zasobów: mugol
Artykuł

Powiązane tematy

  ykes,  11/09/2011

"dla wielu polityków pedofilów wystarczy obniżyć wiek akceptacji seksualnej by prawnie zlikwidować zjawisko pedofilii" - wasza trójka nie jest normalna. Nie może.

  mojra  (www),  11/09/2011

Artykuł może denerwować ino pedofilów

  Hamilton,  11/09/2011

Jadwiga Andegaweńska - święta katolicka, patronka Polski wyszła za mąż w wieku 12 lat, przy pełnej akceptacji duchowieństwa. Kodeks Prawa Kanonicznego ( obowiązujący w KK ) w kan. 1083 § 1 postanawia, że nie może zawrzeć ważnego małżeństwa mężczyzna przed ukończeniem szesnastego roku życia i kobieta przed ukończeniem czternastego roku.

  ykes,  11/09/2011

"Artykuł może denerwować ino pedofilów " - podobnie sprawa ma się z tekstami o ateizmie. Denerwuje uwstecznionych.

  Hamilton,  11/09/2011

To właśnie te "niedobre polityki pedofile" podnieśli wiek zawarcia małżeństwa do 18 i 21 lat i zabronili kontaktów seksualnych z osobami poniżej 15 roku życia. A tak ładnie mojro pisałaś o "nieukach".Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska