Login lub e-mail Hasło   

Jest gorzej niż myślałem

Kochani. wszelkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że po wyborach usłyszymy bardzo nieprzyjemną prawdę.
Wyświetlenia: 2.387 Zamieszczono 13/09/2011
Niestety (a może stety) nie udaje się już dłużej politycznie lewarować Grecji. Oficjalne ogłoszenie jej bankructwa to, najprawdopodobniej, kwestia dni. Bankructwo Grecji to m. in. upadek wielu banków i instytucji finansowych, przede wszystkim we Francji bo ta ma najwięcej greckich papierów dłużnych, które można będzie przemielić na makulaturę.

Gorzej, że Włosi usiłują sprzedać Chinom “pokaźną część” swoich obligacji, nie znajdując chętnych na rynku europejskim. Chińczycy jednak nie wykazują entuzjazmu. Są posiadaczami połowy(!) papierów amerykańskich. Czyli, w rzeczywistości, połowy długu Jankesów. Jeśli kogokolwiek podłączą pod kroplówkę to ich, nie makaroniarzy.

Upadki banków w Europie bedą miały, bez przesady, katastrofalny wpływ na system bankowy w Polsce. Jak wiemy, w praktyce, polskich banków już prawie nie ma. Prawie.

A co, wtym czasie i w tym konekście robi polski rząd?

Ano panowie Tusk, Rostowski and kamaryla, wiedzą już, że nie da się dłużej tak księgować długu by, w papierach, deficyt nie przekroczył konstytucyjnych 55%. Już się nie da!

W związku z tym NBP, “wierząc” w dalsze polityczne lewarowanie Grecji i, generalnie, południa kontynentu, w lipcu, wytransferował z Polski i umieścił w nieznanych(!) miejscach w zachodniej Europie  trzy miliardy euro(!), zapewniając jednocześnie wszystkich, że nasze banki są bardzo bezpieczne. Dziś wiemy,że te “drobne” są, w praktyce, stracone.

Ba!

W celu ratowania “odpowiedniego” kursu złotówki wobec euro, ( a od tego, w dużej mierze, zależy księgowanie polskiego długu) dziewiątego września, w ciągu pięciu minut, Bank Gospodarstwa Krajowego, sprzedał(!) na zlecenie rządu, nie mniej niż kilkaset milionów euro! Pomogło. Na jeden dzień.

Władzuchna nasza robi co może by naród nie dowiedział się, przed wyborami, jak dramatyczna jest sytuacja polskich finansów.

Przekroczenie 55% PKB oznacza, ni miej, ni więcej tylko konstytucyjny obowiązek skonstruowania tzw. zrównoważonego budżetu na rok 2013. A, co to znaczy, poczytajcie sobie!

Jest gorzej niż źle.

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 872
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 717
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 885
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 856
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 398
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 850
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 415
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1043
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 576
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 587
9
komentarze: 43 | wyświetlenia: 301
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 643
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 871
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 758
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  13/09/2011

Może i lepiej, że zbankrutujemy. Ci bankruci żyją lepiej od nas.

  Elba,  13/09/2011

Jako Polacy zetknęliśmy się już w pierwszych dniach „wolności’ z polityką kombinowaną i przyjęliśmy ją jako coś naturalnego. Pogłębienie pewnych patologii było jedynie kwestią czasu... Kolos na glinianych nogach nie ma dłużej szans trwania, lanie pod jego nogi wody tylko przyspiesza proces upadku, a erozja przeżre wszystko do dna... Będzie ciekawiej... Lepiej już było?

Zwróćcie uwagę, że prawdziwe informacje można odnaleźć jedynie w sieci." Muss-media" pieprzą o Beacie Kępie i to jest od wczoraj news nad newsy!
A jak Wam mało poczytajcie sobie o tzw. kwotach emisji CO2 i związanych z tym kosztami dla Polski? To są dopiero jaja!
Ale, co tam? E-mail Kępy ważniejszy...
By żyło się lepiej...
Niektórym!

Rezygnacja Beaty Kępy pochodzi chyba z tego samego arsenału dowcipów o przemianowaniu po zwycięstwie wyborczym PiS-u Saskiej Kępy na Beatę Kępę, Bezmyślność i głupota wielkich mediów budzi przerażenie w obliczu przewalającego się nad cywilizowanym światem tsunami publicznego zadłużenia.

Polecam oglądnąć wypowiedzi Pana Nigela Farage.
Zamknięci w gospodarczym więzieniu:
http://www.youtube.com/watch?v(...)mbeddedDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska