JustPaste.it

Pojęcie nadświadomości

To co robimy można podzielić na trzy warstwy. Najbardziej powierzchowna jest świadomość, trochę niżej mamy podświadomość, mamy również nadświadomość. No właśnie...

To co robimy można podzielić na trzy warstwy. Najbardziej powierzchowna jest świadomość, trochę niżej mamy podświadomość, mamy również nadświadomość. No właśnie...

 

 Pojęcie nadświadomości przyciągnęło moją uwagę jakiś czas temu. Z początku kojarzyło mi się z energią, jednak z czasem wyrobiłem zdałem sobie sprawę, że jest czymś więcej. Ale czym? Tego dowiesz się czytając ten artykuł.

ab68fc7990f8cd45e70224a567c4d709.jpg

Wszystko co robimy zazwyczaj robimy świadomie, automatycznie czyli podświadomie, mamy również trzeci element nazwany przez praktyków psychologii nadświadomością. Według Profesora Jules Bois, członka L’Ecole de Psychologie w Sorbonie „... stanowi zupełne przeciwieństwo podświadomości Freuda i jest zdolnością, która czyni człowieka naprawdę człowiekiem, a nie tylko nadzwierzęciem”. Taką definicję wygłosił w 1928 r. i została ona przyjęta nie tylko przez jego francuskich kolegów.

Nadświadomość wg Huny

Aumakua (wyższe Ja, ponadświadomość). Makua oznacza „rodzicielski” lub „para bogów”. W tłumaczeniu mamy dwa określenia „całkowicie godny zaufania duch rodzicielski” oraz „ktoś, komu można ufać, jak np. dziecko ufa rodzicom”. Nadświadomość pragnie nam pomagać i prowadzić przez życie. Nadświadomość - jest jaźnią łączącą nas z Bogiem, jednakże kontakt ten odbywa się za pośrednictwem naszej podświadomości. Kontakt z Bogiem i wszystko to, co tak naprawdę przygotował dla nas Bóg, możemy mieć wówczas, gdy uwolnimy się od wszelkich wyobrażeń i programów, które przechowuje nasza podświadomość, przekonamy ją o istnieniu naszej nadświadomości (czyli naszej doskonałości) i zachęcimy do tego, aby wyobrażenia o nas i naszym życiu czerpała właśnie z niej.

Czym ona jest dla Ciebie?

No dobra, teraz trochę przykładów które pomogą Ci zoobrazować mechanizm nazywany nadświadomością. Zakłada się, że jeśli umiejętnie korzystasz z nadświadomość uda Ci się osiągnąć co tylko zechcesz. Czy kiedykolwiek miałeś nagły przejaw intuicyjnej myśli (jak korzystać z intuicji), po której okazało się że myśl okazała się prawdą? Czy kiedykolwiek miałeś nieuzasadnioną niczym pewność że projekt na który wymyśliłeś wczorajszego dnia okaże się kolejnym wielkim hitem? Czy kiedykolwiek gdy bardzo chciałeś poczekać z podjęciem jakiejkolwiek decyzji w jakiejś sprawie i zamiast tego podjęłeś natychmiastowe działanie, co okazało się dobrym manewrem? Z pewnością miałeś. Nadświadomość manifestuje się m.in. poprzez naszą intuicję, która zawsze jest zgodna z tym co się wydarzy.

Co powinieneś zapamiętać

  • Nadświadomość to źródło czystej energii.
  • Jeśli właściwie korzystasz z nadświadomości uda ci się osiągnięć wszystko czego tylko zechcesz
  • Nadświadomość reaguje na pozytywne afirmacje
  • Przejaw nadświadomości jest widoczny w intuicji, nagłych genialnych pomysłach. Każde nowe wejrzenie, spojrzenie na zagadnienie nad jakim teraz myślisz jest manifestacją nadświadomości

Często gdy zakładamy sobie jakiś cel, decydujemy się na podjęcie jakiegoś działania, na początku świadomie określamy cel, następnie cel instalowany jest w podświadomości. Ostatecznie jednak cel ten przekazany jest do realizacji nadświadomości. Ty świadomie robisz to, co potrzebne jest do realizacji celu jednak pamiętaj, że mamy tutaj dużo większy obrazek, gdzie poza Twoim działaniem widoczni są ludzie, zdarzenia, którzy Ci pomagają w jego realizacji. Pamiętaj, wszystkie wartościowe rzeczy jakie osiągnąłeś w życiu były poprzedzone jakimiś trudnymi doświadczeniami. Te doświadczenia były potrzebne, były wręcz konieczne po to abyś był gotowy na realizację celu. Nadświadomość pomaga nam czasami w zaskakujący sposób, jednak to od naszej świadomości zależy jak zinterpretujemy zdarzenia i co zrobimy dalej.

 

 

Przemysław Bajno,

autor bloga o motywacji i coachingu na www.przemyslawbajno.pl

 

Źródło: http://przemyslawbajno.pl/2011/09/czym-jest-nadswiadomosc/

Licencja: Creative Commons - bez utworów zależnych