Login lub e-mail Hasło   

Kiedy przypadek decyduje za ciebie...

Bo jest taki element, przypadkowy element, który decyduje o wszystkim.
Wyświetlenia: 1.327 Zamieszczono 11/10/2011

 Element, przez który ludzie się wzajemnie… odnajdują. Może to być zwykłe spojrzenie, uśmiech, przypadkowe „wpadnięcie” na siebie, nadepnięcie w tłumie na czyjąś stopę, wspólna droga przebyta windą, autobusem, pociągiem. Nie, to nie jest przeznaczenie, to tylko przypadek.

Wspólne zainteresowania, pasje, hobby, wspólna praca czy szkoła, to wszystko przyciąga. I jeśli nie masz w tym chociaż odrobiny rozeznania, twoje życie zostaje nagle odwrócone do góry nogami przez kogoś całkowicie przeciętnego. Ta druga osoba nie musi być supermodelką, czy przystojniakiem z okładki. Zakochując się, nie widzisz wad, dostrzegasz jedynie piękno. A wszystko sprowadza się do spotkania w jednym, jedynym, właściwym dla ciebie miejscu, które wszystko zmienia.

Ale czy nigdy ci się nie zdarzyło, że to wszystko było chwilowe? Że po jakimś czasie doszedłeś jednak do wniosku, że nie chcesz tego dłużej ciągnąć? Że tak naprawdę to sam się sobie dziwisz, dlaczego w ogóle wdepnąłeś w ten shit? I nagle się obudziłeś, otworzyłeś oczy, takie mocne jebs, które zakomunikowało ci, byś stąd zwiewał. Taki napis w głowie, wyglądający jakoś tak…

SPIERDALAJ STĄD!!!

Prawdopodobnie dostrzegłeś, że kobieta idealna dla ciebie… ma wady. Wady, których nie dostrzegałeś wcześniej. Bo też po co? Prosta sprawa, byłeś totalnie zauroczony. Jeśli ona była ładna, to znaczy, że wreszcie naciąłeś się na jej pojebanym charakterze i wrodzonym idiotyzmie. Jeśli była przeciętna lub brzydka, a w dodatku miała nadwagę i odwrotnie założoną plombę przez pijanego dentystę na przedzie, ale poleciałeś na jej charakter… eee… no to w sumie masz już odpowiedź.

Ale… zaczęło ci to przeszkadzać dopiero później, kiedy te przesławne motylki straciły swoje skrzydełka. Spokojnie, nie ma się co martwić, nie ma co panikować, teraz musisz szybko wymyślić, jak się z tego wszystkiego wykaraskać. Zorientowałeś się, że masz przed sobą jedną z 13 kobiet, z którymi nie chciałbyś być, bo nie dałeś sobie czasu, bo nie przemyślałeś, czy warto. Teraz masz problem, bo nie wiesz jak to wszystko odkręcić…

W dobie Facebooka? W dobie INFORMACJI!?

Zobaczcie jak łatwo jest uniknąć wtopy dzięki gotowym rozwiązaniom. No pomyślmy tylko jak to wszystko się dzisiaj kręci. O wiele łatwiej jest wybrać kogoś z tłumu, niż skupiać się na jednym celu, który potencjalnie i tak okaże się zmarnowanym czasem. Mało tego, wybierając z tłumu możesz pozwolić sobie na wygodę jednoczesnego flirtu z wieloma kobietami. Tak naprawdę każdy z nas szufladkuje, bez wyjątku. Robimy to raczej podświadomie. Wiecie, dzielimy ludzi na tych, których lubimy bardziej i tych, których lubimy mniej. Na ładniejszych, brzydszych, wyższych, niższych… no dobra, może przesadzam, to tylko przykłady.

Zmierzam do tego, że po prostu mamy możliwość selekcji. Oj, i robimy to. Codziennie, nawet w spożywczaku, zastanawiając się, co kupić na kolację.

No więc wyobraźcie sobie, że tkacie sieć, jak pająk, do której wpadają liczne ofiary, jedna po drugiej. Każdej próbujecie, ale w całości zjadacie tylko tę, która jest najodpowiedniejsza dla was. I może zaprzeczam samemu sobie, bo wychodzi na to, że przypadkowych sytuacji nigdy tak naprawdę nie unikniemy. Ale! Mając kogoś w sieci, a raczej w… Sieci, możemy zobaczyć, z kim mamy do czynienia. I nie musimy do tego celu umawiać się na randki, by potem przez ten cały czas myśleć, jak ją wreszcie spławić.

Możemy zobaczyć, czy nie mamy przed sobą idiotki. Czy ta osoba pisze składnie, czy nie robi… błendów ortograficznych taki jak ja, czy nie stawia gównianych LOL’ów, OMG’ów i innych dziecinnych pierdół, niczym te spamerskie łańcuszki, w których w nieszczęście z powodu nie przekazania tego dalej nikt nie wierzy, ale które każdy… przekazuje dalej. Czy nie stawia 10 tysięcy emotikon w stylu „xD” po każdym napisanym słowie, czy potrafi chociaż skleić jedno zdanie w odpowiedzi na nasz 100 wyrazowy tekst. Dowiadujemy się o tej osobie prawie wszystkiego… dzięki niej samej. Podglądamy jakich ma przyjaciół i jaki ma do nich stosunek. Czy pod ich słit fotciami pisze słit komentarze, czy wkleja i taguje osoby, które głupio wyszły i które być może nie życzą sobie, by ich zdjęcia fruwały po Necie. No i wreszcie, co ciekawego w życiu… w ogóle robi.

Bo prawdą jest, że większość osób inwigiluje ludzi, którymi są zainteresowani, bo każdy lubi być w pozycji dominującej. Niczym szpieg, czasami nawet plamiąc swój honor do takiego stopnia, że muszą sobie założyć anonimowe konto, by infiltrować z ukrycia. Każdy tak robi, ale nikt się do tego nie przyzna. I zastanawia mnie, dlaczego… pomimo wielu dowodów głupoty jakie zobaczą, nie odechciewa im się. Wystarczy podejrzeć mój profil na FB, by wiedzieć, że kompletnie mi odbiło, bo piszę sobie jakiegoś tam głupiego bloga, kompletnie nie mam racji i jestem idiotą. Chociaż… i tak nikt tego nie czyta albo czyta…, i śmieje się z mojej głupoty.

A, na szczęście Facebook daje tę wygodę, że zachowujemy jednak resztki godności i nie musimy się specjalnie przelogowywać, bo może się nie znam, ale tu chyba nie ma tej opcji co na NK.

Nie dopuszczam myśli, by moim życiem sterował przypadek. Nie dopuszczam myśli, bym moim życiem kierowało przeznaczenie. To ja już wolę myśleć, że wszystko co robię, jest dobrze zaplanowane, że tkam sobie swoją sieć i… wybieram z niej tylko najlepsze elementy.

Chociaż, jak to w życiu… i tak mi się to nie udaje.

Podobne artykuły


11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1140
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3502
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3031
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1828
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2206
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 911
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3858
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2229
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1646
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3312
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  11/10/2011

Chłopie ty chcesz normalną dziewczynę znaleść na facebooku czy na innych portalach społecznościowych? W życiu! Normalne uczciwe inteligentne dziewczyny nie siedzą w takich portalach i nie piszą o tym kto z kim się przespał, albo narzekają że panowie to świnie itp., tylko uczą się, rozwijają zainteresowania albo po prostu pracują ani w głowie ani im czasu na takie pierdoły, bo nie mają na to czasu. ...  wyświetl więcej

  goodbye...  (www),  11/10/2011

co ty wiesz o Facebooku...

  ghraf,  12/10/2011

Z tego wynika, że normalne, inteligentne dziewczyny siedzą na eioba.pl :)
Facebook to tylko tani przykład, głównie chodzi o informacje. Dajecie świadectwo tego, że nawet czytać ze zrozumieniem nie potraficie. Won.

Wejdą tu ludzie, którzy potrafią się z tego tekstu śmiać. Jeśli czytam coś takiego, w dodatku z błędami...

"Trochę mnie zaczynia spieniać (na początku traktowałam

...  wyświetl więcej

  Areva,  13/10/2011

Z swoich doświadczeń masz pewnie na dobre wyrobioną opinię o kobietach (mam nadzieję że wiesz że kobieta to też człowiek bo są osoby starej daty na podlasiu, że kobieta nie jest człowiekiem i jeszcze ma przekonanie że kobieta ma rozum między nogami chociaż- takie powiedzenie pasuje do przysłowia ,,mieć jaja" -czyli ktoś odważny). Też nie lubię jak moim życiem steruje przypadek, fatum czy inne zmys ...  wyświetl więcej

  ghraf,  13/10/2011

Hehe, ale tak to już z ludźmi jest, że oceniają. I jakoś każdy żyje. Załóżmy, że spotykam kogoś w... spożywczaku. Podoba mi się, podchodzę bliżej i... wtedy włączam swojego detektywa:

- dostrzegam jakieś plastikowe bransoletki, że im nie jest wstyd.
- paznokcie, każdy w innym kolorze,
- w ręku trzyma jakiś plotkarski magazyn...

I w sumie... no dobra, może jednak zaryz

...  wyświetl więcej

Tiaaa.... Nudziarz, bo nie ma ani jednej emotki:P Do tego jest na NK- niedopuszczalne! Pisze bloga więc ma zbyt wiele czasu, czyli mało zainteresowań poza netem. Do tego nieuk, bo błędów od groma i ciut ciut... Zaraz zaraz... jakiś napis mi się w głowie pojawia.... No to może ja już sobie pójdę.....:P

  ghraf,  13/10/2011

Cóż za inwigilacja, jestem pod wrażeniem! Boże, co wy z tym czasem? Dzień nie ma 5 godzin, tylko 24. Im mniej śpisz, tym lepiej.

Idź sobie, idź :)

Śpię 3 do 5 godzin. Mnie już się nie da:)
A co do czasu, proponuję przeczytać:
http://eiba.pl/2

Zmęczyłam ten pseudo elaborat napompowany pseudo filozofią i muszę oddać autorowi sprawiedliwosć w jednej myślo- kwestii, wyrażonej dosadnie zdaniem eliptyczno-wykrzyknikowym, wielgachnym i wyśrodkowanym. A więc idąc za ową filozofią, która jakby stała się poradą tuż przed przeczytaniem tego steku bzdur, najlepiej dla ewentualnego czytelnika jest "spierdolnięcie stąd" zanim wpadnie mu do głowy roz ...  wyświetl więcej

  ghraf,  14/10/2011

@whateverhappens, spodobała mi się ta wypowiedź. Zatem właśnie, nie ma sensu tego czytać. Zwłaszcza nie ma co tracić czasu na stek bzdur.

To wszystko zależy od doświadczenia,a nie przekonania,wiary itpDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska