Login lub e-mail Hasło   

Święta Trójca Antychrysta

Świat zszedł na psy a 1,3 miliona Polaków gorzej, bo na palikoty. Palenie maryśki od dziś będzie paleniem kota.
Wyświetlenia: 1.186 Zamieszczono 12/10/2011
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako zawierający nieprawdzie informacjeA jak się zostaje członkiem Komisji Trójstronnej? 


Komisja Trójstronna posiada, jak wszystko na to wskazuje, członków dwojakiej kategorii. Do pierwszej z nich należą założyciele Komisji i osoby, które w niej się znalazły w pierwszych latach jej działania. Kto te osoby wskazał i kto nadał im członkostwo można się tylko domyślać. Prawdopodobnie Dawid Rockeffeler i Zbigniew Brzeziński. Być może te decyzje personalne zapadły na forum Klubu Bilderberg. Pozostali członkowie są rotacyjni i pochodzą z tzw. grup narodowych. Procedury ich wyłaniania, jak dowiadujemy się z oficjalnej strony Komisji są w każdej z tych grup odrębne. Jakie? To wiedzą tylko dobrze poinformowane osoby związane z Komisją. 

Można by snuć domysły na temat ich charakteru oraz stosowanych w ich ramach kryteriów na podstawie analizy życiorysów członków tych grup. W Polsce są to osoby związane z „Gazetą Wyborczą", SLD (np. premier Belka), PO czy wielkim „rodzimym" biznesem. Jeśli jednak będziemy pamiętali o tym, że członkiem Komisji reprezentującym polską grupę był swego czasu O. Maciej Zięba OP to wszelkie rozumowania się tu komplikują i gubią. Kto i dlaczego go wysunął? Z jakich powodów wyraził zgodę? Jaką „wpływową grupę" reprezentuje?

Polscy obywatele w Komisji Trójstronnej - kto jest kim? 
Obecnie czterech członków Komisji Trójstronnej posiada obywatelstwo polskie. Są to Andrzej Olechowski, który należy do jej władz naczelnych („Executive Committee") i jest zastępcą przewodniczącego regionu Europy (European Deputy Chairman), Janusz Palikot, Wanda Rapaczyńska i Jerzy Baczyński, którzy wchodzą w skład tzw. Grupy Europejskiej („European Group"). 
Janusz Palikot (ur. w 1964 r.) to znany dziś wszystkim aktywista Platformy Obywatelskiej. Wstąpił do niej co prawda dopiero w czerwcu 2005 roku, ale od razu został posłem z jej ramienia. Ukończył filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i zaraz znalazł pracę w Instytucie Filozofii Polskiej Akademii Nauk. Na początku lat dziewięćdziesiątych zmienił zawód zakładając wraz z kilkoma osobami firmę produkującą wina o nazwie Ambra. Zdominowała ona polski rynek win musujących (66% udziału) i zajęła 9% rynku win stołowych. Ambra wykupiła w 2001 r. 80% Polmosu Lublin stając się między innymi jedynym producentem popularnej wódki Żołądkowej Gorzkiej. W 2004 r. Palikot założył firmę Ozon Media, która zaczęła wydawać tygodnik „Ozon". Palikot należy obecnie do najbogatszych ludzi w Polsce. "Z okrzykiem wojennym "Stop hipokryzji!", antyklerykał Janusz Palikot skłonił do głosowania na siebie w ubiegłą niedzielę prawie 1,3 mln Polaków, którzy jak on marzą o prawdziwym państwie laickim" - twierdzi "Liberation". Według gazety, Ruch Palikota chce Polski "bez lekcji religii w szkołach państwowych, bez wszechobecności Kościoła w życiu publicznym". Prasa przypomina, że partia ta głosi hasła legalizacji aborcji, prawnego uznania związków homoseksualnych i zniesienia zakazu handlu tzw. miękkimi narkotykami.Liberation" odnotowuje przy tym, że jednym z doradców Palikota jest Piotr Tymochowicz, który wcześniej współtworzył wizerunek medialny Andrzeja Leppera

Pomysł Palikota na edukację. Nie może być tak, że studiowanie filozofii jest bezpłatne, a wieczorowe studia na politechnice są. Państwo powinno wyznaczać kierunki, które bez względu na formę własności uczelni są bezpłatne, bo dają szanse na pracę. Za darmo powinny być więc kierunki przydatne w biznesie, matematyka, przetwórstwo żywności, odnowa biologiczna, medycyna, informatyka. Za kierunki humanistyczne studenci powinni płacić, bo po nich młodzi idą na bezrobocie?. .. czyli w Polsce nie potrzebni są ludzie wykształceni lecz robole

Kociokwik powyborczy francuskiej prasy

Główny dziennik francuskiej lewicy przedstawia Palikota jako "filozofa z wykształcenia, bogatego biznesmena, znanego z prowokacyjnych zachowań", jak np. "przyniesienia do studia telewizyjnego głowy świni czy plastikowego penisa".

Z kolei centroprawicowy dziennik "Le Figaro" pisze: "Spodziewano się konserwatysty Jarosława Kaczyńskiego. To ostatecznie wolnomyśliciel Janusz Palikot sprawił niespodziankę". W przekonaniu gazety, sukces antyklerykalnej formacji pokazał, jak bardzo polskie społeczeństwo zmieniło się pod względem obyczajowym.

"Naruszając tabu i rzucając wyzwanie Kościołowi, ten bardzo bogaty biznesmen, nietypowy populista wywołał wstrząs, którego siłę można zmierzyć w Krakowie. Wbrew wszelkim oczekiwaniom, domena Jana Pawła II, bastion polskiej burżuazji, otworzyła drzwi do parlamentu transseksualistce Annie Grodzkiej, stojącej na czele tamtejszej listy Ruchu Palikota" - pisze "Le Figaro".

Komentując zwycięstwo PO "Le Figaro" dodaje, że ponad 20 lat po upadku komunizmu Polska, "potężne państwo Nowej Europy definitywnie zakończyło okres przejściowy" i "stała się w pewnym sensie krajem normalnym".

Ruch Palikota jest też głównym bohaterem artykułu o polskich wyborach w katolickim dzienniku "La Croix" zatytułowanym "Antyklerykalna partia toruje sobie drogę w Polsce". Gazeta wybija na pierwszy plan, że lider tej partii chciałby zdjąć krzyże zawieszone w polskich szkołach i instytucjach publicznych.

Według "La Croix", antyklerykalna partia będzie mogła teraz "mieszać szyki rządowi", który dotychczas "traktował ją z pogardą jako "partię kabaretową"". Ale, zdaniem gazety, nie należy tłumaczyć sukcesu Palikota jedynie jego otwarcie antyklerykalnym nastawieniem. "Mimo bardzo liberalnych gospodarczo idei, opowiedzenie się Palikota za obroną mniejszości i jego zajadła awersja do braci Kaczyńskich uwiodła wyborców zawiedzionych SLD" - dodaje katolicki dziennik.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1587
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 910
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1178
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1195
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 763
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 743
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 456
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1026
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 578
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 728
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 504
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 719
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 990
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  12/10/2011

On jest taki jaki jesteśmy wszyscy.. a więc czas zacząć już teraz od siebie .. wówczas nie pojawia się hieny w sejmie
, w pierwszych słowach ich wypowiedzi dostrzeżemy co się ukrywa , oni nas juz nie zwiedzą , to czyni wyprostowanie własnych ścieżek skierowanych na Prawdę .. :))

  swistak  (www),  12/10/2011
  Remter,  12/10/2011

Ten krzyż co wisi , to tylko namiastka krzyża w nas , czy mason może ujarzmić twój krzyż w Tobie ? Wątpię???
Pan nasz kazał nam nosić własny krzyż , gdyż jego na pewno byśmy nie udźwignęli.. dlatego nie przylaczaj sie do walki zewnętrznej , ona zawsze jest wynikiem nas samych i naszego jestestwa . Boga nie trzeba bronic , on jest Prawda absolutna i sam się obroni .. :)))

  Areva,  12/10/2011

Mnie świstaku żyć w drugim katolickim iranie nie pasi. A wiadomo dla mnie to ideologiczne chore więzienie które śmie jeszcze wmawiać że od jezusa pochodzi. Mam jeszcze pytanie czy wg ciebie zbawił nas jezus (wieczne życie) czy pogańskie narzędzie (śmierć ciemność) tortury i śmierci? Jezus o krzyżu miał na myśli bardziej życie i doświadczenie nie jakiś martwy artefakt. Może życie jako średniowieczn ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  12/10/2011
  ykes,  12/10/2011

Wprawdzie nie studiowałem programu Palikota, ale jeżeli jego pomysł na edukację wygląda tak jak to opisałeś (bez tego idiotycznego wniosku o robolach), to żałuję że na niego nie głosowałem.

  swistak  (www),  13/10/2011

Wąsko wyspecjalizowani naukowcy służyli Hitlerowi i Stalinowi a dziś korporacjom. Problemem cywilizacji jest sprawiedliwy podział dóbr i zrównoważony rozwój. Dla garstki właścicieli świata problemem jest depopulacja ludzkości.
Pracują nad tym specjaliści, którzy maja pracę do czasu rozwiązania problemu.

  ykes,  13/10/2011

Zaiste kolega dawno nie interesował się rynkiem pracy.

  Areva,  12/10/2011

Gdyby kościołowi naprawdę zależało na całościowym życiu, to nie było by problemu ubóstwa które zmusza kobiety do aborcji. Przeważnie w religijnych miasteczkach kobieta panna jest potępiana (nawet jeśli była po gwałcie to też jest jej bo go z w czymś sprowokowała ciekawe czym że padła w oko oprawcy który traktuje wszystkie kobiety jako dziwki?) przez dewotów którzy pierwsi są nawet za zabójstwem in ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  13/10/2011

Arevade ! Żydzi wiezieni do gazu też nie wierzyli Polskim kolejarzom, którzy ich informowali o tym

  Areva,  13/10/2011

Co teraz robią pakinstanczykom?

  swistak  (www),  13/10/2011

Arevade! Palestyńczycy to też etniczni Żydzi, czyli Semici co przeszli na Islam w czasie okupacji Tureckiej Palestyny.

Ludzie, dlaczego, do cholery, nie chcecie się niczego dowiedzieć?!

  ...,  16/10/2011

Świstak

Już miałem kliknąć "głosuj", jednak po przeczytaniu twoich komentarzy wstrzymałem się.

Czy ty cierpisz na jakąś maniakalną obsesję masońską. Wyhamuj bo - bez obrazy - przekraczasz granice śmieszności.

W swoich tekstach podnosisz wiele autentycznych problemów jednak twoja analiza przyczyn nie daje się obronić mimo szczerych chęci na zadnym gruncie: ani historycznym,

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  16/10/2011

Lukasz ! Jak udowodnisz, że nie ma Masonów dostaniesz nagrodę NoblaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska